تلویزیون ال جی بهتر است یا سامسونگ
تلویزیون ال جی بهتر است یا سامسونگ

تلویزیون هایی  از برند های مختلف در بازار وجود دارند و در بیشتر موارد خریدار، در انتخاب گزینه مناسب دچار مشکل می شود. تلویزیون ها دارای خصوصیات و ویژگی های متفاوتی هستند و هر کدام تصویر را به گونه ای متمایز ارائه می دهند. در نگاه اول باید خریدار فضای مورد استفاده تلویزیون را تعیین کند چرا که این گزینه از اهمیت زیادی برخوردار است. تلویزیون های سامسونگ و ال جی از برندهای معتبری هستند و هر کدام دارای ویژگی های متفاوتی هستند و نمی توان دقیقا مشخص کرد که کدام برند بهتر است اما بسته به محیط و شرایط استفاده می توان بهترین برند تلویزیون را انتخاب کرد.

 کیفیت تصویر ال جی یا سامسونگ

 صفحه نمایش تلویزیون های سامسونگ آرایش پیکسلی عمودی VA دارد و این آرایش کنتراست تصویر و درخشانی و شفافیت تصویر را موجب می شود. این آرایش مختص صفحه نمایش های سامسونگ است و در اکثریت تلویزیون های سامسونگ از این آرایش پیکسلی استفاده می شود. صفحه نمایش تلویزیون های ال جی از آرایش پیکسلی افقی IPS استفاده می کند و این آرایش زاویه دید بالایی را ایجاد می کند به گونه ای که اگر از گوشه و کنار به صفحه نمایش تماشا کنید از کیفیت تصویر کاسته نمی شود. بنابراین با توجه به خصوصیات نوع آرایش پیکسلی و نوع صفحه نمایش،  تلویزیون ها روش های متفاوتی برای ارائه تصویر دارند و تصویر های متفاوتی را ارائه می دهند. حالا با این تفاوت عملکرد در ارائه تصویر کدام را انتخاب کنیم؟

تلویزیون ال جی یا تلویزیون سامسونگ را خریداری کنم؟

با توجه به نحوه عملکرد در ارائه تصویر شرایط استفاده از تلویزیون ها متفاوت خواهد بود. تلویزیون های ال جی برای محیط های بزرگ و گسترده مناسب هستند چراکه زاویه دید بالایی (178 درجه) دارند و هر چه با زاویه یعنی از گوشه و کنار به تلویزیون نگاه کنید کیفیت تصویر حفظ  می شود از طرفی صفحه نمایش های IPS ال جی ضد ضربه هستند و در برابر ضربه مقاوم بوده در نتیجه ایمنی صفحه نمایش بالا می رود. در تلویزیون های سامسونگ آرایش عمودی پیکسل ها موجب می شود رنگ سیاه عمیق و یا خاکستری یکنواخت بهتر ارائه شود اغلب رنج بالایی از کنتراست در تصاویر تلویزیون های سامسونگ ارائه شده است. تلویزیون های سامسونگ از روبه رو کیفیت تصویر بالایی دارند اما زمانی که از کناره ها به آنها تماشا می شود کیفیت تصویر و میزان روشنایی تصویر کاهش می یابد.  با توجه به مطالب بالا انتخاب تلویزیون آسانتر شده  و با شناخت از فضای مورد استفاده تلویزیون می توان بهترین گزینه را انتخاب کرد. 


ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
وبسایت:
نظر:
Captcha