تلویزیون اولد oled ال جی مدل c9  محصول 2019
تلویزیون اولد oled ال جی مدل c9 محصول 2019

شرکت ال جی در زمینه تولید تلویزیون به صورت فوق العاده عمل کرده و تلویزیون های زیادی را روانه بازار کرده است. سال ها بود که شرکت ال جی روی پروژه ای کاربردی کار می کرد تا سرانجام موفق شد آن را تحت عنوان اولد OLED  روانه بازار کند. شرکت ال جی نور پس زمینه از تلویزیون ها حذف کرد و به همین واسطه از فیلم آلی برای نوردهی پیکسل ها استفاده کرد این ویژگی و این فناوری موجب کارایی فوق العاده تلویزیون در ارائه تصویر و ظرافت طراحی و زیبایی ظاهری تلویزیون شد. نور لازم برای پیکسل ها  با عبور جریان الکتریکی از فیلم آلی بین دو الکترود تامین می شود. روشنایی فوق العاده، ارائه رنگ ها بیشتر نسبت به صفحه نمایش های LED،ظرافت طراحی و باریکی قاب صفحه نمایش، تاریکی عمیق و ارائه رنگ سیاه، خاکستری یکنواخت، نرخ نوسازی بالا و کمترین میزان تاخیر در ورودی ها و خروجی ها و پردازنده های هوشمند مدل a9 از ویژگی های بارز تلویزیون های اولد هستند که ما در این مقاله به تلویزیون اولد C9 و ویژگی های آن خواهیم پرداخت.

تلویزیون های اولد OLED ال جی

شرکت ال جی در سال 2017 شروع به تولید تلویزیون های اولد کرده  و تا الان تلویزیون های زیادی را روانه بازار کرده است تلویزیون های اولد با حروف انگلیسی و عدد نام گذاری می شوند و تقریبا طراحی شبیه  و نزدیک به یکدیگر دارند. تلویزیون های اولد C7 و B7 در سال 2017 و تلویزیون های C8، B8 و E8 در سال 2018 و تلویزیون C9 هم در سال 2019 وارد بازار شده است که از لحاظ کیفیت از مدل های قبلی بالا تر بوده وبرنده جایزه بهترین تلویزیون سال 2019 بوده است.  در حال حاضر  بالاتراز آن در بازار موجود نمی باشد که البته تلویزیون های ال جی ....Z هستند که قابل جمع شدن و یا کیفیت تصویر 8K هستند ولی هنوز وارد بازار نشده اند.

 صفحه نمایش تلویزیون اولد C9

این تلویزیون دارای صفحه نمایش با تراکم پیکسلی 2160*3840   و کیفیت تصویر 4K است.در این تلویزیون از نور پس زمینه یا Back light استفاده نشده است و به همین واسطه تلویزیون طراحی بسیار باریکی دارد. تلویزیون ال جی اولد C9 دارای زاویه دید 178 درجه است.  درتلویزیون های ال جی از صفحه  نمایش  IPS  استفاده می شود اینگونه صفحه نمایش ها زاویه دید بالا و معمولا روشنایی کمی در تلویزوین های LED دارند اما در تلویزوین های اولد به واسطه سیستم نور پردازی منحصر به فرد روشنایی بالایی را ارائه می دهند. نرخ نوسازی تصویر در تلویزیون C9 برابر با 120 هرتز می باشد که تمام فیلم ها و بازی های امروز را پستیبانی می کند. این تلویزیون صفحه نمایش باریکی دارد و نمایی از آن را می توانید در تصویر زیر مشاهده کنید:

 

تلویزیون اولد c9

نمایی از تلویزیون اولد C9 ال جی

تاریکی عمیق، ارائه رنگ خاکستری یکنواخت، کنتراست و روشنایی بالا با تلویزیون C9

 تلویزیون الود C9 دارای  ویژگی های فوق العاده است که این ویژگی ها نه تنها  آن را در رده بالایی نسبت به تلویزیون های LED قرار داده است بلکه از مدل های قبلی اولد ال جی هم بالاتر به نظر می رسد. در تلویزیون اولد C9 تاریکی عمیق در نمایش تصویر نمایان می شود. در بعضی از فریم های تصویر تاریکی منطقه ای وجود دارد و این تلویزیون آن را بدون اینکه با رنگ زمینه ادغام کند با کنتراست بالایی به نمایش می گذارد. این ویژگی زمانی که به تماشای فیلم در یک اتاق تاریک می پردازید بسیار کارا خواهد بود. خاکستری یکواخت هم با این تلویزیون نمایش داده می شود و تفاوت و تمایز بین رنگ های تیره و روشن زیاد بوده و در نهایت نمایش جزئیات تصویر به خوبی ارائه می شود.  ویژگی دیگری که در این تلویزیون بسیار مهم است و کارایی بالایی هنگام نمایش تصویر در اتاق یا فضای روشن ایجاد می کند روشنایی صفحه نمایش است. روشنایی صفحه نمایش C9  برابر با 500 کاندلا بر متر مربع است که در رده بسیار بالایی نسبت به مدل های قبلی قرار دارد. این ویژگی و بالا بودن روشنایی صفحه نمایش کمک می کند تا منابع نور خارجی تاثیر آنچنانی بر کیفیت تصویر نداشته باشند.

پردازشگر هوشمند a9 در تلویزیون اولد C9

 در تلویزیون های ال جی از پردازشگر های مختلفی استفاده شده است اما تلویزیون های اولد از پردازشگر a7 , a9 استفاده شده که این پردازشگر ها هوشمند بوده و در بعضی از آنها از هوش مصنوعی AI یا Artificial inteligence استفاده شده است. این پردازشگر ها  تصویر را در چهار مرحله و به صورتی بسیار سریع پردازش می کنند. پردازش تصویر و مراحل آن به پردازش رنگ، روشنایی، کنتراست و رفرش تصویر مربوط می شود.  در تلویزیون C9 از پردازشگر a9 استفاده شده که چهار هسته ای می باشد، حافظه  یا RAM آن برابر با 3 گیگا بایت می باشد و  سرعت بالایی  درتغییر و جستجوی صفحات وب و... ایجاد می کند. هوش مصنوعی در این پردازشگر  کمک می کند تا در نقاطی از تصویر که کاهش کیفیت و یا رنگ های حف شده اند، داده های آن باز سازی شده و به بهترین نحو تصویر نمایش داده شود.

محدوده دینامیکی بالا در تلویزیون C9

محدوده دینامیکی یا استاندارد تصویر کمک می کند تا تصاویر بسیار نزدیک به واقعیت نمایش داده شوند. استاندارد تصویر داده های تصویر را بسیار دقیق نمایش داده و تفاوت بین اجزای تشکیل دهنده تصویر را افزایش می دهد. این تلویزیون دارای استانداردتصویر و یا فرمت های HLG، HDR10 و Dolby Vision است که در حال حاضر بالاترین فرمت های کیفیت تصویر را پشتیبانی می کند.

سیستم صوتی در تلویزیون C9

 در این تلویزیون از سیستم صوتی قدرتمندی استفاده شده است. اسپیکر های این تلویزیون  2.2 کاناله بوده و دارای قدرت صوتی 40 وات می باشد در حال حاضر بالاتر از این مقدار خروجی صدا در تلویزیون ها گنجانده نشده است. صدای 20 وات از اسپیکر ها و صدای 20 وات هم از ساب ووفر انتشار می یابد و دارای ویژگی های کیفیت صدای بالا می باشد. ساب ووفر صدای 20 تا 300 هرتز را بازسازی کرده و به گوش کاربران می رساند. ویژگی های Dolby Atmos، DTS Decoder را دارد و در نهایت صدایی فوق العاده  دلنشین همراه با تمام جزئیات ارائه می دهد.

 

 

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
وبسایت:
نظر:
Captcha