مقایسه تلویزیون های ال جی sm9000 و sm9500، آیا دلیلی برای انتخاب sm9500 وجود دارد؟
مقایسه تلویزیون های ال جی sm9000 و sm9500، آیا دلیلی برای انتخاب sm9500 وجود دارد؟

شرکت ال جی تلویزیون های زیادی را در سال 2019 روانه بازار کرد، اما در این میان تلویزیون های SM9000 و SM9500 از برترین های این شرکت بوده اند. با اینکه این تلویزیون ها در یک سال تولید شده و متعلق به یک سری هستند (سری 9)، تفاوت هایی با هم دارند. در اکثر موارد خریدار در بین این تلویزیون ها و انتخاب یکی از آنها دچار شک و تردید می شود و می خواهد بداند تلویزیونی را که دارای قیمت بالاتری است چه امکانات و ویژگی های اضافه ای نسبت به تلویزیون ارزان تر دارد و اینکه آیا بهتر نیست همان مدل ارزان تر را خریداری کند یا نه، واقعا اختلاف قیمت بی دلیل نیست. تلویزیون SM9500 در یک اندازه صفحه نمایش(65 اینچ)  در بازار موجود می باشد بنابراین انتخاب برای خریدار فقط صفحه نمایشی تک سایز است، از طرفی تلویزیون SM9000 در اندازه صفحه نمایش 55 و 65 اینچ موجود می باشد بنابراین دو انتخاب برای خریداران وجود دارد. اجازه بدهید خلاصه ای از معرفی این دو مدل از تلویزیون های ال جی را داشته باشیم:

sm9000 , sm9500

پردازنده هوشمند نسل دوم a7 در تلویزیون های SM9000 و SM9500

تلویزیون ال جی SM9500

شرکت ال جی این تلویزیون را با یک اندازه صفحه نمایش یعنی 65 اینچ روانه بازار کرد. این تلویزیون دارای نور پس زمینه Full Array Local Dimming Pro است که توانایی فوق العاده ای در افزایش کنتراست و تمایز بین رنگ های سفید ومشکی و یا رنگ های تیره و روشن دارد. کنتراست تلویزیون با ویژگی Object Depth Enhancer و Ultra Luminance ارتقا یافته است. Object Depth Enhancer می تواند عمق نمایش جزئیات بیشتری را از پیکسل ها استخراج کند و از طرفی Ultra Luminance آخرین پیک روشنایی peak Brightness را بالا برده و موجب روشنایی تصویر می شود. این تلویزیون دارای ویژگی 4K Upscaler است که در بالاترین کیفیت تصویر 4k و رزولوشن UHD، تصاویر را نمایش می دهد و نه تنها به ارتقای کیفیت تصویر 4K کمک می کند بلکه می توان تصاویر غیر 4K را با کیفیتی نزدیک به 4K را را با آن نظاره گر بود. شفافیت، روان و سیال بودن تصویر  با Quad Step Noise Reduction پدید می آید. NanoCell Color Pro، رنگ های غنی و متنوعی را نمایش می دهد و Advanced Color Upscaler Pro رنگ ها را بازتولید کرده و با شفافیت و درجه اشباع بیشتری نمایش می دهد. محدوده دینامیکی بالا و قابلیت پشتیبانی از فرمت های Dolby Vision و HDR10 را دارد. نرخ نوسازی تصویر در آن 120 هرتز و Motion Rate آن برابر با 240 است که تصاویری روان و شفاف و بدون بلور و تاری را نمایش می دهد. لازم به ذکر است این میزان نرخ نوسازی در میان تمام تلویزیون های تولید شده تا  سال2020،  بالاترین رده را دارد. سیستم صوتی آن 2.2 کاناله بوده و دارای 2 عدد اسپیکر 10وات و 2 عدد ساب ووفر 10 وات می باشد که در مجموع 40 وات خروجی و قدرت صدا را دارد و از طرفی کیفیت صدا با Dolby Atmos چند برابر شده است. سیستم عامل آن مانند دیگر تلویزیون های ال جی WebOS می باشد که داری برنامه های کاربردی و میانبر مانند Web Browser و Google Asssitant و Amazon Alexa می باشد.

تلویزیون ال جی SM9000

 این تلویزیون مانند Sm9500 فوق العاده بوده و ولی در بعضی از گزینه ها و ویژگی ها با آن متمایز است. ما برای اینکه بسیاری از ویژگی های بالا را که برای تلویزیون Sm9500 ذکر شد، اینجا تکرار نکنیم، تفاوت هایی در این دو تلویزیون را مورد بحث بیشتر قرار می دهیم. تفاوت در نور پس زمینه و اندازه صفحه نمایش از اصلی ترین تفاوت های بین تلویزیونSm9500 و Sm9000 هستند. کنتراست، نمایش رنگ سیاه عمیق و یا تفاوت و تمایز بین رنگ های روشن و تیره و روشنایی صفحه نمایش در تلویزیون SM9500 مقداری بیشتر از تلویزیون SM9000 است. شما می توانید در جدول زیر جزئیات بیشتر این تلویزیون ها و شباهت ها و تفاوت ها را مشاهده فرمایید:

 

 

 

جمع بندی

در این مقاله ما دو تلویزیون ال جی که از سری 9 و ساخت سال 2019 هستند را مورد مقایسه و بررسی قرار دادیم و مشخص کردیم که تفاوت قیمت و گرانتر بودن تلویزیون SM9500 به چه امکانات و ویژگی هایی مربوط می شود. در تلویزیون ال جی مدل SM9500 میزان کنتراست، نمایش رنگ سیاه واقعی وخاکستری یکنواخت ومیزان روشنایی قدری از تلویزیون ال جی مدل SM9000 بیشتر است. تلویزیون ال جی SM9500 فقط در اندازه صفحه نمایش 65 اینچ موجود می باشد و برای تلویزیون ال جی SM9000 دواندازه 55 و 65 اینچ  موجود می باشد. به غیر از تفاوت های ذکر شده تفاوت دیگری با هم ندارند.

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
وبسایت:
نظر:
Captcha