تلویزیون های کیولد qled سامسونگ 2020 با پردازنده های کوانتومی

 شرکت سامسونگ در سال های اخیر روی پروژه ای که خود آن را شروع کرده بود به موفقیت هایی دست یافت. در اوایل شرکت ال جی و شرکت سامسونگ روی فناوری اولد OLED کار می کردند که شرکت سامسونگ آن را رها کرده  و پروژه ی کیولد QLED را شروع کرد تا در سال های اخیر موفق شد و تلویزیون های کیولد فوق العاده ای را روانه بازار کرد. این شرکت کره ای برای اینکه از سایر رقبا عقب نماند، هر روز تکنولوژی و فناوری های جدیدی را به تلویزیون های خود اضافه می کند و تا به حال قسمت زیادی از بازار فروش را در انحصار خود در آورده است. کیولد QLED  نحوه ارائه رنگ ها و شفافیت و کنتراست تصویر را  همگام با پردازنده ای فوق العاده کارا و موثرافزایش داده و کاربران خود را متحیر کرده است و  اما نحوه عملکرد این فناوری مدرن چگونه است؟

 

فناوری کیولد QLED در تلویزیون های سامسونگ

این فناوری در واقع روی تلویزیون های LED پیاده شده است. یعنی در بین صفحه نمایش و برد لامپ های LED از صفحه ای نازک دارای ذرات کریستالی ریز استفاده شده است. این صفحه کار اصلی نور پردازی به پیکسل ها را تقویت می کند و کمک می کند تا نور تابشی از هر لامپ ال ای دی دقیق تر شده و رنگ های سبز و قرمز با خلوص بیشتری از پیکسل ها ارائه شوند. در واقع ذرات کریستالی هم اندازه نبوده و بسته به اندازه ی خود رنگ خاصی را اشباع می کنند. همین فناوری است که موجب نمایش رنگ های غنی و اشباع شده و کیفیت بالای تصویر در تلویزیون های کیولد QLED سامسونگ شده است. در کنار این ویژگی در تلویزیون های QLED شرکت سامسونگ از پردازنده ای قوی و کارا  به نام Quantum 4k Processor استفاده شده است که نحوه عملکرد آن را توضیح می دهیم.

 

پردازنده کوانتومی در تلویزیون های کیولد QLED سامسونگ

 در تلویزیون های کیولد QLED پردازنده کوانتومی قرار دارد و با پردازنده های قدیمی UHD Engine  متفاوت است. در این تلویزیون ها جدا از نمایش رنگ های واقعی و به اشباع رساندن رنگ ها، سرعت نمایش هم از اهمیت خاصی برخوردار است چون اگر در هنگام نمایش تصویر، سرعت در حد کافی نباشد تصاویر کیفیت خود را از دست داده و تاری و نویز تصویر و یا بلور افزایش می یابد. خوشبختانه این پردازنده فوق العاده است و تصاویر را با سرعت زیادی پردازش می کند. این پردازنده میزان نویز و یا تاری تصویر را به حداقل ممکن رسانده است. شما اگر در یک شرایط یکسان دو پردازنده UHD Engine و Quantum Processor را مورد مقایسه قرار دهید یعنی تصاویری را که پردازش می کنند بررسی کنید معلوم می شود که پردازنده کوانتومی خیلی عملکرد بهتری نسبت به پردازنده های موجود در تلویزیون های LED سامسونگ دارد. در این پردازنده با ویژگی های Ubject Depth Enhancer و Ultara Luminance  و Quantum AI 4K میزان کنتراست، روشنایی تصویر و نمایش 100 درصدی رنگ ها  به صورت خارق العاده ای افزایش یافته است.

 

دیگر نوشته ها

نقد و بررسی تلویزیون های oled ،qled و led

مقایسه تلویزیون های ال جی sm9000 و sm9500، آیا دلیلی برای انتخاب sm9500 وجود دارد؟

جمع بندی

تلویزیون های کیولد دارای دو نقطه قوت هستند و کیفیت تصویر بالایی را از خود به نمایش می گذارند. نوع صفحه نمایش کیولد QLED و پردازنده قوی در تلویزیون های کیولد QLED به صورتی فوق العاده کیفیت تصویر را بالا برده و موجب کنتراست بالا و شفافیت تصویر شده اند. پردازنده از یک طرف موجب نمایش 100 درصدی رنگ ها شده و از طرفی دیگر  کنتراست تصویر را افزایش داده و نویز و بلور تصویر را به حداقل رسانده است. لازم به ذکر است که در تلویزیون های کیولد سامسونگ همانند تلویزیون های LED این شرکت از صفحه نمایش با آرایش پیکسلی عمودی Vertica Alignment یا  به صورت مختصر VA استفاده شده است که کنتراست بالا و نمایش رنگ های تیره دقیق تر از خصوصیات آنها است. کیفیت تصویر تلویزیون های LED و QLED سامسونگ از روبه رو به واسطه ویژگی  VA فوق العاده است.

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
وبسایت:
نظر:
Captcha