سامسونگ در سال 2020 فناوری های جدیدی را در تلویزیون های خود قرار می دهد
سامسونگ در سال 2020 فناوری های جدیدی را در تلویزیون های خود قرار می دهد

سامسونگ در سال 2019 چند مدل از تلویزیون های کیولد QLED را روانه بازار کرد، اما آنچه نظر مخاطبان را به خود جلب کرد تولید کم از تلویزیون های کیولد و حتی LED توسط شرکت کره ای بود. سامسونگ در نظر دارد که در سال 2020 تلویزیون های جدیدی را به بازار عرضه کند که این تلویزیون ها با چند فناوری مدرن همراه خواهند بود که انقلابی در ارائه تصویر را عملی خواهند کرد. فناوری های مدرن جای فناوری های قدیمی را گرفته و تا خلق فناوری جدیدتر بر بازار های جهانی حکمرانی خواهند کرد. اما فناوری های جدید مورد نظر سامسونگ چه ویژگی هایی دارند؟

فناوری های جدید 2020 موجود در تلویزیون ها

تعداد فناوری هایی که در سال 2020 وارد صنعت تلویزیون و صفحه نمایش می شوند به مراتب بیشتر از سال های اخیر هستند. فناوری هایی چون Micro LED، Mini LED و QD-OLED و Looking Glass در صفحه نمایش تلویزیون ها گنجانده می شوند و کیفیت تصویر را دگرگون می کنند. صفحه نمایش هایی در مقیاس آزمایشی با این فناوری ها تولید شده است و نتایجی مورد رضایت کارشناسان به دست آمده است.  در حال حاضر شرکت سامسونگ در ارائه این فناوری ها پیش قدم بوده است و به نظر می رسد در آینده ای نزدیک تلویزیون های خود را با این فناوری ها روانه بازار کند.

صفحه نمایش های QD-OLED 

QD-OLED ترکیبی از دو فناوری است ، سامسونگ فناوری OLED ال جی را با فناوری QLED خود ادغام کرده و تحت عنوان QD_OLED روانه بازار کرده است. این فناوری هم ویژگی های اولد و هم ویژگی های کیولد را دارد و از هر نظر برتری بر هر کدام از این فناوری ها را دارد. در این فناوری نور لازم برای پیکسل ها به وسیله خود پیکسل ها تامین می شود و برای این کار از یک لایه اولدی با نور آبی استفاده شده است و رنگ سبز و قرمز هم توسط صفحه کیولدی که بعد از لایه اولدی و نزدیک به صفحه نمایش قرار می گیرد تولید می شوند. امتیازات و مزایای هر کدام از این فناوری های را می توان در فناوری QD_OLED یافت و به نظر می رسد در سال 2020 شاهد چنین صفحه نمایش هایی در بازار باشیم.

صفحه نمایش های Micro LED

صفحه نمایش میکرو ال ای دی در رقابت با صفحه نمایش های اولد روانه بازار می شود و اساسا عملکرد یکسانی دارند هر چند از نظر ساختار با هم متفاوت اند. در صفحه نمایش میکرو ال ای دی از دیود های نور ریز استفاده شده است که نور پس زمینه را تامین می کنند و از آنجا که می توانند به صورت مستقل خاموش و روشن شوند بسیار شبیه اولد عمل می کنند و کنتراست و نمایش رنگ در آنها در رده بالایی ارائه می شود. صفحه نمایش های میکرو ال ای در نسبت به اولد ارزانتر و می توانند در اندازه های بسیار بزرگ تولید شوند. 

صفحه نمایش های Looking Glass

 قبلا تلویزیون های 3 بعدی در بازار وجود داشتند و چند شرکت تمایل به تولید تلویزیون های 3 بعدی داشتند، اما بنابه دلایلی از تولید آنها سرباز زدند. در تلویزیون های 3 بعدی که قبلا وارد بازار شده بود برای برخورداریاز فناوری 3 بعدی باید از عینک مخصوص استفاده می شد. در سال 2020 تلویزیون های looking Glass وارد بازار می شوند که این تلویزیون ها 3 بعدی هستند یعنی تصویر 2 بعدی را به 3 بعدی تبدیل می کنند و برای بر خورداری از ویژگی 3 بعدی تصویر نیازی به عینک نیست .

 

دیگر نوشته ها:

تلویزیون نانوسل nanocell ال جی 2020 با قیمت باورنکردنی

معرفی تلویزیون سرو sero tv توسط سامسونگ

تاثیر کرونا بر قیمت تلویزیون های 2020 موجود در بازار

توقف تولید تلویزیون های led توسط سامسونگ از نیمه دوم 2020

قیمت و مشخصات بهترین تلویزیون اولد oled در بانه

پرفروش ترین و بهترین تلویزیون موجود در بازار کدام است؟

باید ها و نباید های تلویزیون های اولد oled

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
وبسایت:
نظر:
Captcha