بررسی و مقایسه تلویزیون های ال جی و سامسونگ
بررسی و مقایسه تلویزیون های ال جی و سامسونگ

برای بسیاری از کاربران جای سوال است که آیا ال جی بهتر است یا سامسونگ، این سوال برای هر خریداری پیش می آید.ال جی یا سامسونگ؟ انتخاب با تعصب به برند یا با آگاهی؟ ال جی و سامسونگ دو شرکت کره ای هستند که علاوه بر تلویزوین محصولات خانگی دیگری را نیز به بازار و کاربران خود عرضه کرده اند. در این نوشته کاربران وخریداران را راهنمایی خواهیم کرد تا انتخاب  رضایت بخشی را داشته باشند و هدف ما هم فعلا محصول تلویزیون است.

تکنولوژی ال جی بهتر است یا تکنولوژی سامسونگ

ال جی در تلویزیون های خود از دو نوع تکنولوژی بروز استفاده کرده است در حالی که سامسونگ برای تلویزیون های خود فعلا یک تکنولوژی را ارائه داده است. ال جی با فناوری نانوسل توانست کیفیت تصویر را دگرگون کند و تازه به ان هم بسنده نکرد و در نهایت اولدOLED را روانه بازار کرد که بسیار پر فروش و پر مخاطب بود برای نمونه امروزه خریدار آرزوی داشتن تلویزیون اولد را دارد، در اوایل ورود تلویزیون های اولد به بازار به دلیل قیمت بالا مورد استقبال قرار نمی گرفتند اما در نهایت آنچنان محبوب شدند که  تلویزیونی مانند اولد C9 به محض ورود به بازار فروش می رفت. سامسونگ برای رقابت با ال جی کیولد QLED را وارد بازار کرد که در اصل این نوع از فناوری باید با نانوسل ال جی مورد مقایسه قرار گیرد که دیده شده در بسیاری از وبلاگ ها آن را با اولد OLED مقایسه می کنند. اگر از لحاظ کارایی مورد مقایسه قرار گیرند که اشکالی ندارد اما از لحاظ ساختار نمی توان آنها را مورد مقایسه قرار داد. بنابراین تا اینجا مشخص شد که ال جی 2 فناوری کاربردی را ارائه داده و سامسونگ به یک فناوری بسنده کرده است.

حالا ال جی بهتر است یا سامسونگ/ نانوسل یا کیولد و اولد هم بی رقیب

بعضی از خریداران تلویزیون ها را بر اساس برند انتخاب می کنند و بر این اساس نسبت به برندی خاص تعصب دارند و از همان برند یک تلویزیون را انتخاب می کنند. ما در اینجا قصد نداریم تا برند برتر را انتخاب کنیم چرا که هر برند مزیت ها و کم و کاستی های خود را دارد. برای این که تلویزیون ها را مقایسه کنیم باید نقطه ها و ویژگی های همسان را مورد بررسی قرار دهیم. تلویزیون های LED ال جی و سامسونگ با فناوری نانوسل و کیولد وارد بازار شده اند که در زیر مزیت ها و معایب را آورده ایم:

1- زاویه دید بالا در تلویزیون های ال جی

2- کنتراست بالا در تلویزیون های ال جی و سامسونگ

3- نمایش رنگ غنی در تلویزیون های ال جی و نمایش رنگ غنی تر در تلویزیون های سامسونگ

4- پنل ضد ضربه در تلویزیون های ال جی

5- حساسیت برد LED در تلویزیون های سامسونگ

انتخاب تلویزیون هر برند به شرایط استفاده مربوط می شود. 

 

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
وبسایت:
نظر:
Captcha