epg در تلویزیون ها چیست و چه کاربردی دارد؟
epg در تلویزیون ها چیست و چه کاربردی دارد؟

هر روزه در تلویزیون ها امکانات متمایز و متفاوتی قرار داده می شود و کاربر می تواند با توجه با نیاز خود از آنها استفاده کند. تلویزیون های مربوط به هر برند به صورت رقابتی  امکانات و ویژگی ها را به کاربران عرضه می کنند. یک ویژگی که بسیار کاربردی است و  کاربران بسیار به آن نیاز دارند، اطلاع از برنامه هایی است که توسط هر شبکه تلویزیونی پخش می شود، چرا که کاربر نمی تواند شب و  روز را جلوی تلویزیون بنشیند تا برنامه ای مورد دلخواه پخش شود. شرکت های سازنده تلویزیون برای این منظور از EPG استفاده کرده اند که آن را توضیح می دهیم.

EPG چیست و چه کاربردی دارد؟

EPG مخفف و کوتاه شده Electronic Program Gide است و به معنی برنامه راهنمای الکترونیک است. با استفاده از این ویژگی می توان از برنامه هایی که  قرار است در مدت 8 روز در یک شبکه تلویزیونی پخش  شود را مطلع شد. با استفاده از این ویژگی می توان از زمان پخش یک برنامه خاص مانند فوتبال آگاه شد و در موقع تعیین شده آن را تماشا کرد. با EPG می توان نوع برنامه، راهنمای برنامه، عوامل تولید برنامه، تلفن ارتباط با برنامه، شرکت در مسابقات برنامه، برندگان قسمت قبلی برنامه، زمان پخش برنامه وابسته بعدی، مهمانان و کارشناسان برنامه و... را در اختیار داشت و به عبارتی رابطی بین کاربر و استدیوی پخش به حساب می آید.

کدام برندهای تلویزیون EPG را دارند؟

در حال حاضر برند های زیادی در بازار وجود دارند که از ویژگی EPG استفاده می کنند. برند هایی چون سونی، ال جی، سامسونگ و... از این ویژگی بارز در تلویزیون های خود استفاده کرده اند. کاربری هر کدام از برند های متفاوت است بعضی از آنها EPG راحت تری دارند و کاربر می تواند به راحتی از آنها استفاده کند و شیوه نرم افزاری آن جذابیت متمایزی دارد، اما در کل یادگیری استفاده از EPG آسان است و نکته خاصی ندارد.

 

خواندنی ها:

پرفروش ترین تلویزیون سامسونگ در سال 2019 و 2020

5 دلیل برای برتری و فروش زیاد تلویزیون full hd سامسونگ مدل n5370

بررسی و مقایسه تلویزیون های ال جی و سامسونگ

تلویزیون نانوسل nanocell ال جی 2020 با قیمت باورنکردنی

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
وبسایت:
نظر:
Captcha