مقایسه و بررسی پردازنده های هوشمند در تلویزیون های 2020
مقایسه و بررسی پردازنده های هوشمند در تلویزیون های 2020

در یک تلویزیون پردازنده نقش اساسی را ایفا می کند، هر تصویری که بر روی صفحه نمایش نشان داده می شود اول از طریق پردازنده مورد بررسی قرار می گیرد و تمام افکت ها و میزان نمایش نور و رنگ آن ثبت می شود. پردازنده و خود صفحه نمایش و درکنا آنها نور پس زمینه در نهایت تصویری شفاف و غنی از رنگ ها را ارائه داده و کاربران را مجذوب می کنند. در حال حاضر انواع پردازنده در برند های مختلف تلویزیون استفاده شده است که هر کدام کارایی و کاربرد خاص خود را دارند. شرکت سامسونگ ، ال جی و سونی پردازنده های فوق العاده کارا را در تلویزیون های خود قرار داده اند و روز به روز ورژن های جدیدتری را اعمال می کنند تا نواقص و ضعف های موجود در پردازنده های قبلی را جبران کنند.

پردازنده های هوشمند ال جی

ال جی در تلویزیون های خود از پردازنده های زیادی استفاده کرده است. ال جی در تلویزیون های LED خود از پردازنده Color Master استفاده کرده است که این پردازنده از 4 هسته تشکیل شده است و از سرعت بالایی برخوردار است. تلویزیون های LED ال جی با این پردازنده به خوبی تصاویر 4K و یا حتی 8K  و یا بازی های جدید را پشتیبانی می کند اما ال جی جهت ارئه رنگ های بیشتر و همچنین افزایش روشنایی تصویر از پردازنده های هوشمند در تلویزیونهای بالارده خود استفاده کرد. ال جی برای تلویزیون های نانوسل و اولد خود از پردازنده های هوشمند a7 و a9 استفاده کرد. تلویزیون های اولد و نانوسل دامنه رنگی بیشتری را نمایش می دهند و از طرفی اغلب از فرکانس بالایی برخوردارند و این پردازنده ها با کارایی فوق العاده توانسته اند مورد رضایت کاربران و کارشناسان حرفه ای باشند.

پردازنده کوانتومی سامسونگ 

سامسونگ هم همانند ال جی پردازنده های زیادی را با تلویزیون های خود تجربه کرده است. سامسونگ برای تلویزیون های LED خود از پردازنده UHD Engine استفاده کرده است که این پردازنده تصاویر 4K را به خوبی پردازش می کند اما این پردازنده توانایی کافی در پردازش تصاویر 8K را ندارد. این شرکت کره ای برای تصاویر با رزولوشن بالا از پردازنده کوانتومی استفاده کرده است که این پردازنده در تلویزیون های بالا رده سامسونگ نقش آفرینی می کند. این پردازنده تصاویر با رزولوشن بالا  و حتی بازی های جدید و به روز را پشتیبانی می کند.

پردازنده X1 سونی

سونی در تلویزیون های بالارده خود از  پردازنده X1 Ultimate استفاده می کند که رنگ ها و داده های صوت و تصویر را به خوبی  و با سرعت بالایی پردازش می کند. سونی با سامسونگ و ال جی مشترکات زیادی دارد و به طور قطع می توان گفت که فقط در پردازنده و سیستم صوتی با دیگر برند های متفاوت می شود. سونی از پنل های سامسونگ و ال جی استفاده می کند و با پردازنده های خود تصاویر متفاوت تری را ارائه می دهد. اگر در یک شرایط و یک رنج قیمت مشخص یک تلویزیون سونی با دیگر برند ها متمایز شود قطعا به پردازنده مربوط می شود.

خواندنی ها:

پرفروش ترین تلویزیون سامسونگ در سال 2019 و 2020

5 دلیل برای برتری و فروش زیاد تلویزیون full hd سامسونگ مدل n5370

بررسی و مقایسه تلویزیون های ال جی و سامسونگ

تلویزیون نانوسل nanocell ال جی 2020 با قیمت باورنکردنی

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
وبسایت:
نظر:
Captcha