مقایسه و بررسی تلویزیون  اولد ال جی c9 و تلویزیون کیولد سامسونگ q70r
مقایسه و بررسی تلویزیون اولد ال جی c9 و تلویزیون کیولد سامسونگ q70r

ال جی و سامسونگ تلویزیون های متنوع زیادی را با انواع صفحه نمایش و تکنولوژی را روانه بازار کرده اند. این دو شرکت از فناوری های متفاوتی در تلویزیون های خود استفاده می کنند و به همین دلیل است که هر کدام از آنها مخاطبان خاص خود را دارند. انتخاب یک تلویزیون از یک برند به منزله برتری بر برند دیگر نیست بلکه سلیقه شخصی کاربران است. ال جی تلویزیون اولد مدل C9 و سامسونگ تلویزیون کیولد مدل Q70R را روانه بازار کرده اند. تقریبا این تلویزیون ها در یک بازه زمانی وارد بازار شده اند و هر مخاطبان زیادی را برای خود جذب کردند.ما در اینجا به بررسی این دو تلویزیون می پردازیم تا کاربران بتوانند با آگاهی و برحسب نوع نیاز خود این تلویزیون ها را انتخاب کنند.

تکنولوژی موجود در تلویزیون های C9  و Q70R

این تلویزیون ها در نیمه دوم سال 2019 وارد بازار شدند و هر کدام فناوری های متنوعی دارند. تلویزیون اولد C9 دارای فناوری اولد است که جایگزین نور پس زمینه شده است و تلویزیون Q70R هم دارای فناوری کوانتومی است که بر روی تلویزیون های LED پیاده شده است. C9 با تلویزیون های LED کاملا متفاوت است و نور پس زمینه ندارد و با فیلمی آلی مجهز شده که کمک می کند تا پیکسل ها به صورت مجزا خاموش و روشن شوند. از آن طرف سامسونگ با فناوری کیولد توانست دامنه نمایش رنگ ها و روشنایی صفحه نمایش را افزایش دهد، بنابراین هر دوی این تلویزیون ها در رده بالایی قرار گرفته و برتری بر تلویزیون های LED دارند که در ادامه وارد جزئیات این تلویزیون ها می شویم.

طراحی در تلویزیون های C9  و Q70R

نمای ظاهری برای هر کاربری حائز اهمیت است چرا که علاوه بر جذاب کردن محیط مورد استفاده کمک می کند تا تصاویر نمایش داده شده جذاب تر شود. هر دوی این تلویزیون های طراحی جذابی دارند اما با کمی اختلاف طراحی تلویزیون اولد ال جی مدل C9 جذاب تر به نظر می رسد که در زیر جزئیات طراحی را آورده ایم:

1- حاشیه صفحه نمایش در تلویزیون اولد مدل C9 در حدود 0.9 سانتیمتر و در تلویزیون کیولد Q70R در حدود 1 سانتیمتر است(  حاشیه یا Bezel در تلویزیون اولد ال جی مدل C9 کمتر است)

2- حداکثر ضخامت در تلویزیون اولد C9 در حدود 4.5 و در تلویزیون کیولد Q70R در حدود 6.3 سانتیمتر است( البته فقط  قسمت پایینی تلویزیون اولد این ضخامت را دارد که برد تلویزیون و بلندگو ها قرار گرفته اند).

3- هر دوی آنها قابلیت اتصال به دیوار را دارند.

4- میانگین افزایش دما در تلویزیون اولد ال جی C9 در حدود 31 درجه سانتیگراد و در تلویزیون کیولد Q70R سامسونگ در حدود 33 درجه است.

5- در تلویزیون کیولد Q70R از دو پایه که در کناره ها نصب می شوند و در تلویزوین اولد ال جی مدل C9 از یک پایه در وسط استفاده شده است.

 

کارایی در در تلویزیون های C9  و Q70R

 

 

 

 

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
وبسایت:
نظر:
Captcha