مقایسه و بررسی تلویزیون های کیولد سامسونگ q60r و q90r
مقایسه و بررسی تلویزیون های کیولد سامسونگ q60r و q90r

سامسونگ تلویزیون های کیولد را به عنوان جایگزین تلویزیون های LED وارد بازار کرده است. تلویزیون های کیولد با تکنولوژی کیولد و پردازنده کوانتومی و کمی تغییر در سیستم صوتی با تلویزیون های نانوسل و اولد ال جی رقابت می کنند. حالا می می خواهیم این رقابت سامسونگ با ال جی را بررسی کرده و در نهایت اولین تلویزیون کیولد یعنی Q60R و آخرین تلویزیون کیولد یعنی Q90R سامسونگ را مورد مقایسه قرار می دهیم.

فناوری کیولد در تلویزیون های سامسونگ

آیا تلویزیون کیولد می تواند جایگزین تلویزیون های LED شود؟ آیا تلویزیون های کیولد می توانند با تلویزیون های نانوسل و اولد ال جی رقابت کنند؟ این ها سوالاتی است که برای کارشناسان صنعت تلویزیون پیش می آید و جواب این سوال ها را میزان فروش و استقبال کاربران از فناوری کیولد و همچنین میزان امتیازات کسب شده در تست های انجام شده مشخص می کند. فناوری کیولد QLED در تلویزیون های سامسونگ به چه صورت است؟ این فناوری به صورت یک لایه نازک که حاوی ذرات نازک کریستالی است در تلویزیون های LED قرار گرفته است. موقعیت قرار گیری این لایه بین نور پس زمینه و صفحه نمایش است و اساس کار آن تصفیه و دقت بخشیدن به نور پس زمینه است. این نور پس زمینه با دقت زیادی بر پیکسل ها تابیده شده و متناسب با آن رنگ ها اشباع می شوند و در نهایت تصویری غنی از رنگ و شفافیت بر روی صفحه نمایش ارائه می شود. 

بررسی تلویزیون کیولد  سامسونگ Q60R و Q90R

تلویزیون Q60R قدیمی تر و تلویزیون Q90R اخیرا وارد بازار شده است، هر دوی این تلویزیون ها از فناوری کیولد استفاده کرده اند و می خواهیم ببینیم از پیدایش فناوری کیولد و تلویزیون Q60R تا تلویزیون Q90R چه ویژگی های دیگری به عنوان ارتقا توسط سامسونگ به تلویزیون ها اضافه شده است.

 

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
وبسایت:
نظر:
Captcha