قیمت انواع ماشین ظرف شویی بوش در بانه
قیمت انواع ماشین ظرف شویی بوش در بانه

شکرت بوش ماشین های ظرفشویی متعددی را روانه بازار کرده است. ماشین های ظرفشویی بوش از ویژگی هایی منحصر به فرد برخوردار هستند. هر مدل از ماشین شرفشویی بوش می تواند مشخصات فنی متمایزی با مدلی دیگر داشته باشد و از این رو قیمت آنها به تناسب مشخصات متفاوت خواهد بود. در این نوشته ماشین های ظرفشویی بوش را مورد بررسی قرار می دهیم. 

اجزای سازنده یک ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی به صورت کلی از اجزای مختلفی ساخته شده است که هر کدام از این اجزا در هر برندی عملکرد های متفاوتی را دارند. برای نمونه در ماشین های ظرفشویی بوش از سیستم شستشوی روتاری استفاده می شود اما سامسونگ گاها از سیستم شستشوی دیواره ای Water Wall استفاده می کند. در ماشین ظرفشویی از طبقه یا قفسه برای قرار دادن ظرف ها استفاده می شود. اگر در ماشین ظرفشویی از 2 طبقه استفاده شود معمولا از یک سبد کوچک برای کارد و چنگال استفاده می شود که به آن ماشین ظرفشویی 2 طبقه می گویند، اما اگر از 3 طبقه استفاده شده باشد، به ان ماشین ظرفشویی 3 طبقه می گویند و طبقه سوم به کارد و چنگال اختصاص داده می شود. در اکثر موارد می توان طبقه سومی را بیرون آورده، تا فضای بیشتری برای ظرف ها در دسترس باشد. در ماشین ظرفشویی پنل کنترل یا مخفی است و اینکه غیر مخفی بوده و بالای دستگیره درب قرار می گیرد. اگر پنل کنترل مخفی باشد معمولا زمانی که درب ماشین ظرفشویی بسته میشود، دیگر نمی توان منوی کنترل را مشاهده کرد. جنس داخلی ماشین ظرفشویی از استیل ضد زنگ است و نسبت به چسبندگی جرم ها مقاومت می کند. در بعضی از ماشین های ظرفشویی از زئولیت برای خشک کردن ظرف ها استفاده می شود که معمولا فقط بعضی از ماشین های ظرفشویی بوش این ویژگی را دارند.  حالا اجزای سازنده ماشین ظرفشویی شامل موتور، طبقه ها، پنل کنترل، تیوب داخلی، سیستم شستشو، بدنه، پمپ آب، پمپ تخلیه، لوله ها و.... می شود.

 موتور در ماشین های ظرفشویی بوش

در ماشین های ظرفشویی بوش از موتوری قدرتمند به نام اکوسایلنس استفاده می شود. این موتور توانایی بالایی دارد و طول عمر آن نیز معمولا زیاد است. در این موتور میزان مصرف انرژی کم بوده و صدای کمی نیز دارد. Eco به معنی کم مصرف بودن موتور و  Silence هم به معنی بی صدا بودن است. این موتور به واسطه این دو ویژگی که دارد به موتور اکوسایلنس نام گذاری شده است. این موتور در کشور های اروپایی تا 10 سال گارانتی می شود که نشان از کارایی و دمای بالای آن را دارد.

ایمنی در ماشین های ظرفشویی بوش

 در ماشین های ظرفشویی بوش از ویژگی های ایمنی فوق العاده ای استفاده شده است. همانطور که می دانید ایمنی در ماشین ظرفشویی و یا هر وسیله ای دیگر ایمنی بسیار مهم است. ایمنی در ماشین ظرفشویی هم برای دستگاه و هم برای محیط مورد استفاده صورت گرفته است. ایمنی در ماشین های ظرفشویی بوش به چه صورت است؟

سنسور نشت آب 

در ماشین های ظرفشویی بوش از سنسور نشت آب استفاده شده است. این ویژگی در برابر نشت آب هشدار را می دهد و پمپ آب جریان آب ورودی را قطع می کند. این ویژگی Aqua Stop نام دارد. زمانی که آب نشتی پیدا می کند معمولا فشار آب کم می شود و متناسب با آن جریان آب قطع می شود. از طرفی دیگر زمانی که آب از ماشین ظرفشویی خارج نمی شود و آب داخل ماشین ظرفشویی افزایش سطح پیدا می کند و در این صورت نیز جریان آب ورودی قطع می شود. در نتیجه این ویژگی محیط آشپزخانه را آب فرا نمی گیرد و به دستگاه آسیب نمی رسد.

شستشوی ایمن ظروف شیشه ای 

ظروف شیشه ای  معمولا ظریف بوده و نسبت به تغییرات دمایی حساس هستند. اگر در ماشین ظرفشویی دما خیلی سریع بالا رود ، ظروف شیشه ای  دچار شک گرمایی می شوند و در این صورت ممکن است شکسته شوند. بوش برای ماشین های ظرفشویی خود از دو ویژگی برای ایمنی ظروف شیشه ای استفاده کرده است.:

مبدل حرارتی Heat Exchanger

 

ویژگی Glass Protection

 

 

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
وبسایت:
نظر:
Captcha