مقایسه و بررسی تلویزیون های  کیولد سامسونگ q70r و q70t
مقایسه و بررسی تلویزیون های کیولد سامسونگ q70r و q70t

شرکت سامسونگ در سال 2019 و 2020 تلویزیون های کیولد متنوعی را روانه بازار کرده است. این شرکت در سال 2019  تلویزیون کیولد سامسونگ مدل Q70R و Q60R را روانه بازار کرده است. این تلویزیون ها به قدری مخاطب پسند بودن که به محض ورود به بازار به فروش می رفتند. در بین این دو تلویزیون مدل Q70R از کیفیت بیشتری برخوردار است و  بعد از مدل Q60R وارد بازار شد، اما چرا قیمت تلویزیون کیولد Q70R بیشتر از Q60R است؟ در سال 2020 سامسونگ تلویزیون های Q70T  و Q60T را روانه بازار  کرد  که هنوز مشخصات آنها برای کاربران تلویزیون نامشخص است چراکه تازه وارد بازار شده اند. آیا تلویزیون Q70T بر تلویزیون Q70R برتری دارد؟ با توجه به قیمت هایی که تلویزیون Q70R و Q70T دارند کدام یکی را بخریم به صرفه تر است؟ اینها سوال هایی است که در این جا می خواهیم به آنها پاسخ دهیم.

تلویزیون کیولد سامسونگ مدل Q70R

تلویزیون کیولد سامسونگ مدل Q70R در سال 2019 تولید و روانه بازار شد. در این تلویزیون از پردازنده کوانتومی استفاده شده است که کارایی بالایی در نمایش تصویر مخصوصا رنگ های اشباع دارد. این تلویزیون دارای نور پردازی Direct است که با فناوری Full Array Local Dimming همراه است. کیفیت نمایش رنگ های تیره در آن به قدری بالا است که لذت و هشجان خاصی را به کاربران تلویزیون حین تماشای فیلم می بخشد. در این تلویزیون از فناوری کیولد استفاده شده که در آن صفحه ای نازک با ذرات نانوکریستال قرار گرفته جهت یابی نور پس زمینه را دقیق تر می کنند. سیستم صوتی در آن 2.1 کاناله است که 40 وات خروجی صدا را دارد. در سیستم صوتی آن از ساب ووفر هم استفاده شده است. سیستم عامل آن تایزن است و قابلیت های Bixby و Google Assistant را دارد. قبلی از مدل Q70R تلویزیون کیولد سامسونگ مدل Q60R وارد بازار شده بود. تلویزیون Q60R از نور پس زمینه edge استفاده می کند و فناوری Dimming را ندارد و از طرفی سیستم صوتی آن 2 کاناله 20 وات بدون ساب ووفر است. در اینجا برتری های تلویزیون Q70R بر تلویزیون Q60R کاملا مشخص است بنابراین باید قیمت تلویزیون کیولد سامسونگ مدل Q70R بیشتر قیمت تلویزیون Q60R باشد. آیا تلویزیون Q70R می تواند بر تلویزیون 2020 کیولد سامسونگ Q70T هم برتری داشته باشد؟

تلویزیون کیولد سامسونگ مدل Q70T

تلویزیون Q70T در سال 2020 وارد بازار شده است که ویژگی هایی جدید را به همراه خود دارد. در این تلویزیون از نور پس زمینه Edge استفاده شده است و تکنولوژی Dimming را ندارد. سیستم صوتی آن 2 کاناله است و 20 وات خروجی صدا دارد. سامسونگ در این تلویزیون از پردازنده کوانتومی استفاده کرده است که کارایی بالایی در نمایش تصویر دارد. در این تلویزیون از فناوری Dual LED استفاده شده است که در آن در یک نقطه دو لامپ LED قرار می گیرند و یک از آنها نور سفید برفی و دیگری نور زرد را انتشار می دهد و به گفته سامسونگ کیفیت نمایش تصوبیر را بالا می برد. در این تلویزیون سرعت انتقال داده در پورت ها زیاد استو برای بازی می توان از آن انتظار بیشتری داشت، بقیه ویژگی ها را همچون تلویزیون Q70R دارد

سخن پایانی

 

 

شباهت ها: پردازنده کوانتومی 4K، فرکانس تصویر 120 هرتز، فناوری QLED، پشتیبانی از HDR، تعداد پورت HDMI و USB، قابلیت ارتقای کیفیت تصویر و تفاوت ها: نور پس زمینه Q70R دایرکت Direct است و فناوری Dimming  را دارد، نور پس زمینه Q70T از نوع Edge می باشد و فناوری Dimming را ندارد. سیستم صوتی Q70R قوی تر است و ساب ووفر هم دارد. به نظر می رسد که تلویزیون Q70T قدری برای بازی بهتر باشد و کارایی بیشتری از خود نمایش دهد. قیمت تلویزیون کیولد Q70R بیشتر از قیمت تلویزیون کیولد Q70T است هر چند تلویزیون Q70T جدید تر است. با توجه به مطالب بیان شده خرید تلویزیون کیولد سامسونگ Q70R معقولانه تر است البته باید قیمت بالای آن را هم در نظر داشت.

لیست قیمت تلویزیون های موجود در فروشگاه مجی کالا

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
وبسایت:
نظر:
Captcha