تفاوت ها و شباهت های تلویزیون های کیولد سامسونگ Q70R و Q70T
تفاوت ها و شباهت های تلویزیون های کیولد سامسونگ Q70R و Q70T

حتما به انواعی از تلویزیون های کیولد سامسونگ برخورد داشته اید یا حداقل مدل هایی از این تلویزیون ها را دیده اید. سامسونگ مدل های متنوعی از تلویزیون های کیولد را راهی بازار فروش کرده است. در سال 2019 سامسونگ تلویزیون های کیولد Q60R و Q70R را برای کاربران خود وارد بازار کرد و در سال 2020 مدل های متنوع تری از تلویزیون های کیولد سامسونگ را شاهد هستیم.  کابران و یا مخاطبان باید قبل از خرید تلویزیون کیولد سامسونگ حتما شناسایی کاملی از تلویزیون را داشته باشند. در این نوشته به بررسی دو تلویزیون کیولد سامسونگ یعنی مدل Q70T و Q70R خواهیم پرداخت تا پایان با ما همراه باشید.

کیفیت تصویر در تلویزیون Q70T و Q70R

کیفیت تصویر در هر کدام از این تلویزیون ها 4K می باشد و تصویر در آن ها با تعداد 2160*3840 پیکسل ارائه می شود. در هر دو مورد از یک نوع صفحه نمایش یعنی صفحه نمایش VA استفاده شده است.  هر دو تلویزیون از محدوده دینامیکی و فرمت های HDR و HDr 10 Plus پشتیبانی می کنند. قابلیت ارتقای کیفیت تصویر در هر دو مورد وجود دارد و می توان تصاویر با کیفیت پایین را تا حدی با کیفیت بالاتر تماشا کرد. تلویزیون Q70R از نور پس زمینه Direct استفاده می کند که با فناوری Full Array Local Dimming همراه است، اما در تلویزیون Q70T از نور پس زمینه Edge استفاده شده است که فناوری Dimming را نمی توان در آن مشاهده کرد، در نتیجه آن میزان دقیق نمایش رنگ سیاه عمیق و میزان کنتراست در تلویزیون Q70R بیشتر است. هر دو تلویزیون از یک پردازنده یعنی پردازنده کوانتومی 4k استفاده می کنند بنابراین تفاوت در کیفیت تصویر به همان نور پردازی مربوط می شود.

صدا در تلویزیون Q70T و Q70R

تلویزیون کیولد سامسونگ Q70T از صدای 2 کاناله و توان صوتی 20 وات بهره گرفته است در حالی که صدا در تلویزیون Q70R با سیستم 2.1 کاناله و توان صوتی 40 وات ارائه می شود. ویژگی های صوتی مشترکی در این تلویزیون ها وجود دارد و از این نظر با هم بسیار شبیه هستند و تفاوت آنها به توان و سیستم صوتی ختم می شود.

طراحی در تلویزیون Q70T و Q70R

طراحی در تلویزیون Q70T مقداری جذاب تر است به این معنی که حاشیه صفحه نمایش Bezel در تلویزیون Q70T نسبت به تلویزیون Q70R کمتر است و همچنین ضخامت تلویزیون Q70T مقداری کمتر از ضخامت تلویزیون Q70R است. هر دو تلویزیون از دو پایه برای نگه داری وزنشان بهره گرفته اند و با اصطلاح طراحی پایه کنار دارند.

ویژگی های هوشمند در تلویزیون Q70T و Q70R

هر دو تلویزیون از ویژگی های هوشمند یکسانی برخوردار هستند. هردو از سیستم عامل تایزن استفاده می کنند که ورژن موجود در تلویزیون Q70T جدید تر است اما می توان ورژن موجود در تلویزیون Q70R را آپدیت و بروز کرد. ویژگی هایی چون Google Assistant و Alexa ، مرورگر وب و Bixby در این تلویزیون ها وجود دارد.

کاربری و استفاده در تلویزیون Q70T و Q70R

تلویزیون Q70T دارای زمان پاسخگویی کمتر و تاخیر در انتقال داده کمتر نسبت به تلویزیون Q70R است و این تلویزیون برای کاربری بازی فوق العاده است. در این تلویزیون ویژگی Game Mode وجود دارد که در آن تاخیر در انتقال داده ALLM یا Auto Low Latency Mode به حداقل می رسد و برای بازی بهترین کارایی ممکن را به نمایش می گذارد. از طرفی با توجه به نور پس زمینه Direct در تلویزیون Q70R و فناوری Full Array Local Dimming برای تماشای فیلم ها بسیار کاربردی است چرا که نمایش رنگ سیاه عمیق، کنتراست بالا، روشنایی تصویر و خاکستری یکنواخت در آن بیشتر است.

سخن آخر

تلویزیون کیولد سامسونگ Q70R در سال 2019 وارد بازار شده است و تلویزیون کیولد سامسونگ Q70T محصول 2020 این شرکت است. در تلویزیون Q70R نور پس زمینه Direct است و فناوری Dimming را دارد که کیفیت و کنتراست تصویر و روشنایی صفحه نمایش را در رده بالایی نگه می دارد. سیستم صوتی در تلویزیون Q70R 40 وات و ساب ووفر دار است ولی سیستم صوتی در تلویزیون Q70T برابر با 20 وات می باشد. تلویزیون Q70T کارایی بالاتری را برای بازی های کامپیوتری از خود نشان می دهد چرا که زمان پسخگویی و تاخیر در انتقال داده کمی دارد. 

حالا تلویزیون را برای چه استفاده ای می خواهید؟ کدام را انتخاب می کنید، تلویزیون Q70R یا Q70T؟ قیمت تلویزیون کیولد سامسونگ Q70R تا چه مقداری با قیمت تلویزیون Q70T متفاوت است؟ انتخاب با شما است.آنچه مهم است آگاهی کاربر از ویژگی های موجود در تلویزیون که قبل از خرید تلویزیون کیولد سامسونگ باید به آن توجه داشته باشد.

لیست قیمت تلویزیون های موجود در فروشگاه مجی کالا

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
وبسایت:
نظر:
Captcha