مقایسه تلویزیون نانوسل ال جی nano80 و تلویزیون کیولد سامسونگ q80t، کدام را بخرم؟
مقایسه تلویزیون نانوسل ال جی nano80 و تلویزیون کیولد سامسونگ q80t، کدام را بخرم؟

شرکت ال جی و سامسونگ در سال 2020 انواعی از تلویزیون ها را تولید و وارد بازار کرده اند. این دو شرکت کره ای فراملیتی بوده و مدام با هم در رقابت هستند. از یک طرف ال جی با فناوری نانوسل NanoCell و اولد OLED و از طرف دیگر سامسونگ با فناوری کیولد QLED می خواهند سهم بیشتری از بازار فروش را از آن خود کنند. حالا آنچه مهم است وجود انواعی از فناوری و امکانات در تلویزیون است که موجب شده تا کاربران از آنها نهایت استفاده را داشته باشند. ال جی یا سامسونگ؟ شاید بعضی از ما ها از روی تعصب و یا اینکه چون بیشتر محصولات یک برند را در منزل خود استفاده می کنیم بدون اینکه  بررسی کنیم که چه محصولی را بخریم فورا سراغ فقط برند دلخواه می رویم و محصول مورد نظر آن برند را انتخاب می کنیم.در واقع انتخاب با آگاهی همیشه از انتخاب بدون آگاهی و یا شناخت بهتر است چرا که پشیمانی بعد از خرید را به دنبال نخواهد داشت.  در اینجا می خواهیم تلویزیون ال جی nano80 و تلویزیون سامسونگ Q80T را مورد بحث و بررسی قرار دهیم.

ال جی یا سامسونگ

قبل هر چیز این تلویزیون ها یکی به ال جی و دیگری به سامسونگ تعلق دارد بنابراین رقابت بر سر دو برند مشهود و پر آوازه است. کدام بهتر است ال جی یا سامسونگ؟ در اینجا بدون اغراق تلویزیون های این دو شرکت را مورد بررسی قرار می دهیم. 

ال جی: تلویزیون های ال جی در سه سری دسته بندی می شوند، تلویزیون های LED معمولی، تلویزیون های با تکنولوژی نانوسل و تلویزیون های با تکنولوژی اولد دسته  تلویزیون های ال جی را تشکیل می دهند. ال جی در همه تلویزیون های خود از صفحه نمایش IPS Premium استفاده می کند که زاویه دید بالا و ضد ضربه بودن پنل از ویژگی های آن است. عمق نمایش رنگ در تلویزیون های ال جی  8 تا 10 بیت می باشد که به راحتی کیفیت های تصویر 4K و فرت های Dolby Vision و HDR توسط انها قابل نمایش است. ال جی در تلویزیون های LED معمولی از پردازنده 4 هسته ای Color Master و در تلویزیون های نانوسل از پردازنده هوشمند a7 و در تلویزیون های اولد هم اکثرا از پردازنده هوشمند a9 استفاده می کند که هر 3 نوع از پردازنده فوق العاده هستند. سیستم صوتی  در تلویزیون های ال جی از کیفیت بیشتری برخوردار است و توان صوتی هر چند بسته به مدل متفاوت است اما اکثرا توان صوتی بالای 20 وات را دارند. ویژگی های هوشمند هم بسته به جدید بودن تلویزیون در آن قرار گرفته است و مستقل از نوع تلویزیون و یا میزان کیفیت آن است . در اینجا ما تلویزیون نانوسل Nano80 را بررسی می کنیم، در زیر نحوه عملکرد نانوسل را آورده ایم:

خرید تلویزیون الجی، قیمت تلویزیون ال جی 2020، قیمت تلویزیون nano80 در بانه

نمودار سمت چپ تلویزیون معمولی و نمودار سمت راست تلویزیون نانوسل، پیک نمایش رنگ ها در صفحه نمایش نانوسل بیشتر است.

سامسونگ: این شرکت دو دسته تلویزیون را روانه بازار کرده است،  تلویزیون های LED معمولی سامسونگ و تلویزیون های کیولد QLED این شرکت تا به امروز در بازار وجود دارند هر چند در آینده تلویزیون های با فناوری Mini LED را شاهد خواهیم بود. در تلویزیون های LED معمولی سامسونگ سال 2019 از پردازنده UHD Engine استفاده می شد ولی سامسونگ در تلویزیون های LED معمولی سال 2020 از پردازنده کریستال 4K استفاده کرده است که قدرت و سرعت آن به نسبت بیشتر است. سیستم صوتی هم تغییر نگرده است و همانند تلویزیون های 2019  از سیستم صوتی 20 وات استفاده می کنند. طراحی در تلویزیون های 2020 سامسونگ به نسبت مدل های سال قبل جذاب تر است و سامسونگ با مدیریت کابل و کم کردن حاشیه صفحه نمایش این تلویزیون ها را جذابتر از همیشه روانه بازار کرده است.  سامسونگ در سال 2019 2 مدل از تلویزیون های کیولد را روانه بازار کرد ولی در سال 2020 مدل های متنوع تری از تلویزیون های کیولد را شاهد هستیم. پردازنده کوانتومی 4K، سیستم صوتی  تقریبا بدون تغییر مانده اند. سامسونگ در سال 2020 از طراحی جذاب تری برای تلویزیون های کیولد خود همانند تلویزیون های LED استفاده کرده است و ویژگی های بازی را به انها افزوده است یعنی تلویزیون های 2020 سامسونگ برای بازی کارایی نسبی بهتری را دارند. سامسونگ در تلویزیون های 2020 از تکنولوژی Dual LED و ویژگی Dual Tuner در تلویزیون های خود استفاده کرده که نظیر آنها در تلویزیون های 2019 موجود نبود. سامسونگ در همه تلویزیون های خود از صفحه نمایش VA استفاده می کند که کنتراست بالا و کیفیت تصویر از روبه رو بسیار زیاد اما زاویه دید  در آنها کم است یعنی وقتی از کناره ها به آن تماشا می شود کیفیت تصویر به واطه کم شدن روشنایی صفحه نمایش کاهش می یابد. عمق نمایش داده در صفحه نمایش تلویزیون های سامسونگ 8بیت می باشد. محدوده دینامیکی و فرمت های HDR و HDR 10+ توسط این تلویزیون ها پشتیبانی می شود. در زیر نمایی از عملکرد فناوری کیولد را آورده ایم:

 

عملکرد نانو ذرات در صفحه کیولد ، این ذرات غیر هم اندازه هستند و هر کدام یک رنگ را شدت می بخشند و با آن نمایش میلیون ها رنگ امکان پذیر می شود.

 

تلویزیون نانوسل 2020 ال جی مدل Nano80

تلویزیون Nano80 در سال 2020 تولید و وارد بازار شده است، این تلویزیون مجهز به فناوری نانوسل است که کیفیت نمایش رنگ در آن در رده بالایی است. کیفیت تصویر در آن 4K است و در آن تعداد 8 میلیون پیکسل در ارائه تصویر شرکت دارند. محدود دینامیکی بالا و فرمت های HDR و HDR Pro با این تلویزیون قابل پشتیبانی و نمایش است.  فناوری Dimming را دارد که کنتراست تصویر را افزایش می دهد. نوع نور پس زمینه آن edge می باشد. کیفیت تصویر در آن با نرخ نوسازی تصویر 60 هرتز ارائه می شود. قابلیت ارتقای کیفیت تصویر را دارد و می توان محتوا را با کیفیتی فراتر از آنچه هست تماشا کرد. صدا در این تلویزیون 20 وات است که با دو عدد اسپیکر ارائه می شود. ویژگی های صوتی چون Sound Share را دارد که می توان از طریق بلوتوث صدای آن را بر روی انوعی از اسپیکر های جانبی پخش کرد. ویژگی های هوشمند با سیستم عامل WebOS و مرورگر وب، Alexa، Google Assistant و... در آن در اختیار کاربران قرار گرفته است. نمایی از تلویزیون Nano80 را در زیر مشاهده می فرمایید:

طراحی در تلویزیون Nano80، خرید تلویزیون ال جی از بانه، قیمت تلویزیون ال جی در بانه

تلویزیون کیولد سامسونگ 2020 مدل Q80T

تلویزیون کیولد سامسونگ Q80T در سال 2020 توسط سامسونگ تولید شده است. در این تلویزیون نمایش رنگ ها غنی است چرا که فناوری کیولد را دارد. کیفیت تصویر در آن 4K می باشد یعنی کیفیت تصویری فراتر و چهار برابر Full HD را می توان تماشا کرد. در این تلویزیون محدوده دینامیکی HDR و HDR10+ پشتیبانی می شود اما خبری از Dolby Vision نیست چرا که شرکت سامسونگ با Dolby قرار داده همکاری ندارد. قابلیت ارتقای کیفیت تصویر را دارد و می تون از تصاویر زیبای آن لذت برد. سیستم صوتی در آن فراتر از آنچه سامسونگ طبق معمول در تلویزیون های خود قرار می دهد است. در این تلویزیون صدا با 4 عدد اسپیکر 10 واتی و 2 عدد ساب ووفر 10 واتی ارائه می شود که جمعا توان صوتی 60 وات از آن انتشار می یابد.  نور پس زمینه Direct و فناوری Full array Local Dimming را دارد بنابراین نمایش رنگ ها و تاریکی یکنواخت و کنتراست در آن در بالاترین رده قرار می گیرد. ویژگی های هوشمند  با سیستم عامل تایزین، مرورگر وب، Alexa و Google assistant و... در اختیار کاربران قرار گرفته است. نمایی از تلویزیون Q80T را در زیرآورده ایم:

خرید تلویزیون از بانه، قیمت تلویزیون در بانه، طراحی Q80T، قیمت Q80T سامسونگ

سخن آخر

حالا کدام را انتخاب می کنید Nano80 یا Q80T؟

قیمت تلویزیون نانوسل ال جی بیشتر از تلویزیون LED  معمولی است و این شرایط هم برای تلویزیون کیولد سامسونگ هم برقرار است. در بین تلویزیون Q80T و Nano80 کدام یک قیمت بالاتری را دارند و یا اختلاف قیمت آنها چقدر است؟ برای اطلاع از قیمت ها می توانید به صفحه لیست قیمت تلویزیون مراجعه بفرمایید، اما در زیر تفاوت های موجود در این دو تلویزیون را آورده ایم که شاید در انتخاب تلویزیون برتر تاثیر گذار باشد:

  1. اندازه صفحه نمایش: تلویزیون nano80 در 3 اندازه 49 ، 55 و  65 اینچ  و تلویزیون Q80T در 5 اندازه 49 ، 55، 65 ،75 و 85 اینچ موجود می باشد.
  2. نوع صفحه نمایش: تلویزیون Nano80 از صفحه نمایش IPS( ضد ضربه و زاویه دید بالا) و تلویزیون Q80T از صفحه نمایش VA( زاویه دید پایین ، کنتراست بالا و کیفیت بالا از روبه رو) استفاده می کند. 
  3. صدا: صدا در تلویزیون Q80T برابر با 60 وات و ساب ووفر دارد و در تلویزیون Nano80 صدا 20 وات و ساب ووفر ندارد.
  4. فرکانس تصویر: در تلویزیون nano80 فرکانس تصویر 60 هرتز ودر تلویزیون Q80T برابر با 120 هرتز می باشد.
  5. نور پس زمینه: در تلویزیون nano80 از نوع Edge با فناوری Local Dimming و در تلویزیون Q80T از نوع Direct و فناوری Full Array Local Dimming را دارد.
  6. طراحی : انتخاب طراحی امری سلیقه ای است اما حاشیه صفحه نمایش در تلویزیون Q80T کمتر است و جذابیت بیشتر نسبت به تلویزیون Nano80 دارد.
  7. ویژگی های هوشمند: تفاوت خاصی ایجاد نمی کند.

انتخاب با توجه به سلیقه شما و فضای مورد استفاده تلویزیون است....

لیست قیمت تلویزیون های موجود در فروشگاه مجی کالا 

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
وبسایت:
نظر:
Captcha