مقایسه تلویزیون های سری un ال جی و سری tu سامسونگ در سال 2020
مقایسه تلویزیون های سری un ال جی و سری tu سامسونگ در سال 2020

سامسونگ و ال جی روند رقابتی خود را در سال 2020 ادامه داده اند. ال جی با وارد کردن سری UN و سامسونگ هم با وارد کردن سری TU از تلویزیون های LED سعی بر اتخاذ درصد بیشتری از بازار فروش را دارند. آنچه مهم است ارائه تکنولوژی ها و ویژگی هایی است که این شرکت ها ارائه می دهند برای نمونه تلویزیون های سامسونگ زاویه دید مناسبی را ندارند و برای جبران آن سامسونگ کیفیت و کنتراست تصویر را از روبه رو افزایش داده است. در واقع این دو شرکت به صورت ماهرانه کاربران خود را از هم جدا کرده اند که نمی توان گفت ال جی بهتر است و نمی توان گفت سامسونگ. رقابت خیلی زیرکانه است و نیاز است تا کاربر با تلویزیون های این برند فراملیتی آشنایی کامل داشته باشد . سری UN ال جی و TU سامسونگ تولید 2020 هستند  و به تازگی تلویزیون های این دو سری وارد بازار شده اند.

سری UN ال جی

 در سال 2020 ال جی تلویزیون های LED خود را تحت عنوان UN روانه بازار کرد. برای بسیاری از کاربران جای سوال دارد که این تلویزیون های با تلویزیون های سری UM چه شباهت ها و تفاوت هایی را دراند. آنچه واضح است شباهت زیاد تلویزیون های سری UM و UN و تفاوت کم در آنها است. ال جی تلویزیون های سری UN تولید 2020 را با ویژگی های هوشمند بارز تر و کاربردی تر روانه بازار کرده است اما از نظر کیفیت تصویر و صدا زیاد با هم تفاوتی را ندارند و در صورت تفاوت قیمت زیاد می توان به تلویزیون های سری UM تولید 2020 بسنده کرد. از محبوب ترین تلویزیون های سری UN تولید 2020 می توان به تلویزیون ال جی UN8060  اشاره کرد که بسیار خوش طرح و کاربردی است.

سری TU سامسونگ

سامسونگ هم همانند ال جی تلویزیون های 2020 خود را با عنوان TU در اختیار کاربران قرار داد. تلویزیون های سری TU با تلویزیون های سری RU شرکت سامسونگ که در سال 2019 روانه بازار کرده بود تفاوت چشمگیری را دارند و به نظر می رسد که سامسونگ می خواهد در جهت ارتقای کیفیت و اتخاذ امکانات کاربردی به جلو حرکت کند. سامسونگ در سال 2020 در تلویزیون های سری TU از پردازنده قوی تر به نام کریستال 4K استفاده کرد و توانست با آن با فناوری هایی چون Dual LED نمایش تصویر را درخشان تر و شفاف تر ارائه دهد.  سامسونگ در تلویزیون های سری TU از ویژگی هایی چون ALLM و Game Mode استفاده کرده است که در زمانی که تصاویر بازی از کنسول بازی به تلویزین ارسال می شوند سرعت آنها افزایش پیدا می کند. به واسطه ویژگی هایی که در تلویزیون های TU سامسونگ وجود دارد رضایت کاربران را موجب شده است. از تلویزیون های سری TU سامسونگ می توان به تلویزیون TU7000 و یا تلویزیون TU8000 سامسونگ اشاره کرد که فروش زیادی را دارند.

سخن پایانی

تلویزیون هایی که در این نوشته مورد بررسی قرار دادیم تلویزیون های LED بودند یعنی در آنها از فناووی OLED و یا فناوری نانوسل و کیولد استفاده نشده بود. تلویزیون های سری UN ال جی در سال 2020 با مشخصات و امکانات هوشمند تری وارد بازار شده اند برای نمونه در آنها از گوشی های آیفون و سیستم عامل IOS پشتیبانی می شود. این ویژگی های در تلویزیون Apple Home Kit و یا Air Play نام دارند. تلویزیون های سامسونگ 2020 تحت عنوان TU وارد بازار شده اند و برای بازی بسیار کاربردی هستند و یم توانند رضایت گیمر ها را موجب شوند که جدا از آن سامسونگ از پردازنده کریستال 4K استفاده کرده است که نسبت به پردازنده قبلی یعنی Uhd Engine کارایی بیشتری را دارد. 

لیست قیمت تلویزیون های موجود در فروشگاه مجی کالا

 

 

نظرات کاربران
ariadnastro https://twitter.com Bal
۱۳۹۹/۵/۱۸
ariadnastro https://twitter.com
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
وبسایت:
نظر:
Captcha