جدیدترین تلویزیون منحنی سامسونگ 2020  با پردازنده کرسیتال 4k
جدیدترین تلویزیون منحنی سامسونگ 2020 با پردازنده کرسیتال 4k

سامسونگ در سال 2020 جدید ترین تلویزیون منحنی را روانه بازار کرده است. بسیاری از کاربران تلویزیون منحنی را برای خود انتخاب می کنند. شرکت سامسونگ در سال 2018  و 2019 چند تلویزیون منحنی را در اختیار کاربران قرار داد. تلویزیون های منحنی سامسونگ که قبلا در بازار وجود داشتند، مدل های NU7300 و RU7300 بودند. 

سامسونگ در سال 2020 تلویزیون منحنی TU8300 را با ویژگی های متمایز و منحصر به فردی در اختیار کاربران قرار داده است. این تلویزیون یعنی TU8300 به تازگی و اخیرا تولید شده است. در این نوشته تلویزیون TU8300 منحنی سامسونگ را معرفی کرده و آن را با مدل های سال قبل مقایسه می کنیم.

در هنگام خرید تلویزیون منحنی اولین گزینه ای که توجه کاربر و یا خریدار را به خود جلب می کند، شکل صفحه نمایش می باشد. ما در اینجا به صورت کامل فنی معایب و مزایای تلویزیون با صفحه نمایش منحنی را ارائه می دهیم و در ادامه هم صفحه نمایش منحنی و تخت را از نظر ظاهر و کاربر مقایسه ای خواهیم کرد. در هنگام خرید تلویزیون LED باید ویژگی های فنی و ظاهری تلویزیون را در نظر داشت تا انتخابی موثر را داشته باشید.

تلویزیون TU8300 متمایز تر از رقیبان خود

اگر همیشه به دنبال جدیدترین هستید، تلویزیون TU8300 با صفحه نمایش منحنی  گزینه ای بسیار کاربردی خواهد بود، اما چگونه؟ بسیاری از کاربران همیشه سعی دارند تا از هر نظر در داشتن بعضی از وسایل خانگی متمایز باشند. تلویزیون منحنی تمایز زیادی را ایجاد می کند. سامسونگ در سال 2020 تلویزیون های سری TU را در اختیار کاربران قرار داد. در سری TU اکثر تلویزیون های دارای صفحه نمایش تخت هستند و تنها مدل TU8300 سامسونگ با صفحه نمایش منحنی روانه بازار شده است. در تلویزیون TU8300 از پردازنده کریستال 4K استفاده شده است که کارایی و سرعت بالایی را دارد. تلویزیون های سری TU سامسونگ تولید 2020 برای کاربری بازی توانایی بالایی را دارند که تلویزیون TU8300 منحنی هم از این قاعده مستثنی نیست.

تلویزیون TU8300 دارای صفحه نمایش منحنی است پس یکی از وجه های تمایز، صفحه نمایش می باشد. در تلویزیون TU8300 از دو پایه در کناره ها برای نگهداری تلویزیون استفاده می شود بنابراین پایه کنار می باشد. تلویزیون TU8300 پایه بارریک، قاب باریک  و حاشیه صفحه نمایش کمی دارد و کاربر را بیشتر و بیشتر در نمایش تصویر غرق می کند. این تلویزیون دارای سیستم صوتی 2 کاناله است. در آن از 2 عدد اسپیکر استفاده شده است که هر کدام توان صوتی 10 وات را دارند و در مجموع توان صوتی 20 وات را ارائه می دهند. تلویزیون TU8300 مجهز به پردازنده کریستال 4K می باشد که نسبت به پردازنده قبلی یعنی UHD Engine کارایی بالایی را از خود به نمایش می گذارد. تلویزیون TU8300  برای کاربری بازی توانایی بالایی را از خود به نمایش می گذارد. در تلویزیون منحنی سامسونگ 2020 از ویژگی ALLM و HGIG استفاده شده است که در زمان نمایش تصاویر بازی سرعت انتقال داده ها از کنسول بازی به تلویزیون را افزایش می دهند. پردازنده در این تلویزیون 60 هرتز می باشد که با True Motion 120 تصاویر را پردازش می کند. تلویزیون منحنی سامسونگ TU8300 از سیستم عامل تایزن بهره گرفته است. شاید این سوال پیش بیاید که همه تلویزیون های سامسونگ از این سیستم عامل یعنی سیستم عامل تایزن استفاده می کنند. اما ویژگی های هوش مند در تلویزیون TU8300 بسیار متمایز تر است، چرا؟

ویژگی های هوشمند در تلویزیون منحنی سامسونگ TU8300

در تلویزیون سامسونگ منحنی TU8300 از سیستم عامل تایزن استفاده شده است. این سبیستم عامل کاربری آسانی را دارد، به این معنی که راحت و اسانم می توان کار با آن را یاد گرفت. از طرفی این سیستم عامل سرعت بالایی را در دانلود و یا تغییر صفحات دارد. به هیچ وجه کاربر را خسته نمی کند.  با ویژگی هایی چون Apple Air Play و Google Assistant مجهز شده است، بنابراین به راحتی تمام سیستم عامل های اندروید و IOS را پشتیبانی خواهد کرد. یکی از مهمترین ویژگی های هوشمند در ان قابلیت Mutiple assistnt می باشد که در آن تلویزیون می تواند از چند کاربر دستور بگیرد و یا اجرا کند.

ویژگی های هوشمند در تلویزیون منحنی سامسونگ tu8300

چرا تلویزیون منحنی سامسونگ 2020 با بقیه متفاوت است؟

در تلویزیون منحنی 2020 سامسونگ از پردازنده کریستال 4K استفاده شده است. این پردازنده هم برای بازی و هم برای نمایش فیلم ها توانایی بالایی از خود به نمایش می گذارد. پردازنده کریستال 4K اخیرا در تلویزیون های سری TU قرار گرفته است. این پردازنده به واسطه سرعت بالا و کیفیت کارایی به کریستال 4K شهرت یافته است. بنابراین تا به اینجا تلویزیون TU8300 با  پردازنده کریستال 4K fh با سایر تلویزیون ها متفاوت شده است. 

 قابلیت ارائه تصاویر بازی با پردازنده کریستال 4K فوق العاده است. اما ویژگی هایی در پورت های تلویزیون TU8300 وجود دارد که نمایش تصاویر بازی را بهبود می بخشد. این ویژگی ها انتقال سریع داده، کاهش نویز و بلور می باشد. در تلویزیون TU8300 منحنی سامسونگ از ویژگی ALLM و HGIG استفاده شده است که این ویژگی ها بسیار کاربردی شور و هیجان کاربر را افزایش می دهند. ویژگی Game Mode در تلویزیون TU8300  وجود دارد. این ویژگی هم متناسب با کاهش زمان انتقال داده است.  

تلویزیون TU8300 منحنی سامسونگ موجود در فروشگاه مجی کالا

 نوع صفحه نمایش در تلویزیون TU8300 منحنی سامسونگ از نظر ارایش پیکسلی

در تلویزیون سامسونگ منحنی TU8300 از صفحه نمایش V استفاده شده است. صفحه نمایش VA یا Vertical Alignment آرایش پیکسل عمودی را دارد. صفحه نمایش VA کیفیت تصویر فوق العاده ای را از روبه رو دارد. صفحه نمایش در تلویزیون TU8300 منحنی سامسونگ روشنایی و کنتراست بالایی را از روبه رو دارد. برای نمایش تصاویر و یا فیلم ها قابلیت بالایی را از خود به نمایش می گذارد و از طرفی با ویژگی هایی که برای بازی و نمایش تصاویر بازی دارد، کاربری بازی آن هم فوق العاده است. 

صفحه نمایش منحنی بهتر است یا صفحه نمایش تخت؟

صفحه نمایش منحنی: تمرکز بیشتر کاربر بر روی نمایش تصاویر، ارائه آراستگی و روشنایی بیشتر تصویر از روبه رو

صفحه نمایش تخت: لازم به ذکر است تلویزیون های سامسونگ چون از صفحه نمایش نوع VA  استفاده می کند فرقی نمی کند که تلویزیون منحنی باشد و یا صفحه نمایش تخت داشته باشد. در هر صورت صفحه نمایش منحنی تمکز بیشتری را ایجاد می کند.

تلویزیون منحنی tu8300 سامسونگ

معایب صفحه نمایش منحنی یا تلویزیون منحنی

یکی از مشکلات تلویزیون منحنی ،محدودیت نصب بر روی دیوار است. تلویزیون منحنی بر روی دیوار نصب می شود اما تصور کنید که در صورت نصب بر روی دیوار چه فضا و شکلی را ایجاد خواهد کرد. 

سخن آخر

با توجه به مطالبی که ارائه شد، تلویزیون منحنی هر چند با اکثریت تلویزیون های تخت متفاوت است، اما قابلیت نمایش تصاویر خیره کننده ای را ایجاد می کند. اگر همیشه از روبه رو به تلویزیون و تصاویر آن تماشا می کنید، بدون شک تلویزین با صفحه نمایش منحنی کاربردی تر خواهد بود.

لیست قیمت تلویزیون های موجود در فروشگاه مجی کالا

لیست تلویزیون های سامسونگ موجود در فروشگاه مجی کالا

 

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
وبسایت:
نظر:
Captcha