بررسی تلویزیون های 2019 و 2020 سامسونگ
بررسی تلویزیون های 2019 و 2020 سامسونگ

سامسونگ در سال 2019 و 2020 تلویزیون های متنوع و متعددی را روانه بازار کرده است. اما کدام یک از تلویزیون های سامسونگ برترین است؟ و یا کدام یک می تواند برای کاربری موردنظر مخاطبان کارایی بالایی را از خود به نمایش بگذارد. در ابتدا مروری بر ساختار تلویزیون های سامسونگ را خواهیم داشت سپس  تلویزیون های سامسونگ 2019 و 2020 را مورد بررسی قرار می دهیم.

ساختار تلویزیون های سامسونگ

تلویزیون و یا به عبارتی تلویزیون های سامسونگ از اجزایی منحصر به فرد ساخته شده اند که به آنه می پردازیم. تلویزیون از صفحه نمایش، نور پس زمینه، برد الکترونیکی، قاب و فریم و اسپیکر ها تشکیل شده است. اما سامسونگ از چه اجزای متفاوت و متمایزی استفاده می کند.؟

صفحه نمایش: سامسونگ تلویزیون های خود را صفحه نمایش تخت و یا منحنی  روانه بازار می کند. البته تعداد تلویزیون های منحنی سامسونگ محدود و کم است اما خوب تنها شرکتی است که به فعالیت در زمینه تولید صفحه نمایش تمایل زیادی دارد. 

سامسونگ در تلویزیون های خود از صفحه نمایش نوع VA یا Vertical Alignment استفاده می کند. این نوع از صفحه نمایش آرایش پیکسلی عمودی را دارد. آرایش عمودی خصوصیاتی را به صفحه نمایش می بخشد که کیفیت تصویر را متمایز می کند. به واسط آرایش پیکسلی عمودی، روشنایی و کنتراست تصویر از روبه روی تلویزیون بیشتر می شود چون پیکسل ها میزان نور زیادی را از روبه رو انتشار می دهند. اما ناگفته نماند که ارایش VA زاویه دید را کاهش می دهد یعنی اگر با زاویه به تلویزیون تماشا شود کیفیت تصویر کم نور شده و کم کم رنگ ها توسط کاربر دریافت یا روئیت نمی شوند.

نور پس زمینه: تلویزیون هایی که در یک دهه اخیر وارد بازار شده اند نور پس زمینه LED را دارند. این نوع از نور پس زمینه توسط لامپ های LED ریز ایجاد می شود. نور پس زمینه LED مصرف انرژی کمتر و کارایی بالاتری در نور پردازی به پیکسل ها دارد. نور پس زمینه LED به دو دسته Direct و Edge تقسیم بندی می شود که هر دوی آنها در تلویزیون های سامسونگ استفاده می شوند اما سامسونگ بیشتر از نور پس زمینه Edge استفاده می کند. نور پس زمینه Edge مصرف انرژی کمتر  را ایجاد می کنند ولی موجب می شوند تا طراحی تلویزیون باریک تر باشد. در عوض نور پس زمینه Direct میزان نور بیشتری را تولید می کند و مصرف انرژی بیشتر را دارد( البته مصرف انرژی و یا اختلاف در مصرف انرژی آن با نور پس زمینه Direct زیا محسوس نیست).

پردازنده : در تلویزیون پردزانده نقش پردازش تصویر را برعهده دارد. پردازنده در تلویزیون معمولا 4 هسته ای است. پردازنده در تلویزیون های LED سامسونگ UHD Engine، کریستال 4K و یا Quantum 4K است. هر 3 پردازنده سامسونگ فوق العاده کارا هستند اما خوب تفاوت هایی را دارند که در ادامه به آنها می پردازیم.

پردازنده UHD Engine در تلویزیون های LED سامسونگ  2019 استفاده شده است. این پردازنده با کارایی بالایی را  که دارد رقیبی برای پردازنده Color Master در تلویزیون های ال جی محسوب می شد. در تلویزیون های LED  تولید 2020 سامسونگ از پردازنده کریستال 4K استفاده شده است که به طور قطع این پردازنده کارایی بالاتری نسبت به پردازنده UHD Engine دارد. سامسونگ در تلویزیون های کیولد خود از پردازنده کوانتوم 4K استفاده کرده است که از دو پردازنده UHD Engine و کریستال 4K قوی تر است و رنگ های بیشتر با کارایی بیشتر را پردازش می کند.

طراحی : تلویزیون های سامسونگ طراحی ظریف و باریکی را دارند. در این تلویزیون طراحی هم پایه کنار است و هم در آنها از طراحی پایه وسط استفاده شده است. فریم و یا ضخامت در تلویزیون های سامسونگ باریکتر است و جذابیت تصویر فوق العاده ای را دارند. 

تلویزیون های سامسونگ 2019

تلویزیون های سامسونگ 2019 در دو دسته قرار می گیرند. تلویزیون های LED سامسونگ از سری RU شامل مدل های RU7100 و RU7300  و تلویزیون های کیولد سامسونگ از سری QR مدل Q60R و Q70R هستند.  در زیر تلویزیون های سری RU و QR را معرفی می کنیم.

تلویزیون ال ای دی سامسونگ مدل RU7100

تلویزیون RU7100 سامسونگ در سال 2019 روانه بازار شده است. این تلویزیون کیفیت تصویر 4K را دارد که در آن تصویر با رزولوشن 2160*3840 پیکسل ارائه می شود. در آن از قابلیت هایی چون 4K UPscaling استفاده شده است که کمک می کند تا بتوان تصاویر با رزولوشن پایین را با کیفیت بالا تماشا کرد. در این تلویزیون از قابلیت های فوق العاده استفاده شده است که کم می کند تا تصاویر پر سرعت بدون وقفه، نویز و یا بلور نمایش داده شوند. تلویزیون RU7100 یکی از تلویزیون هایی است که برای گیمر ها انتخابی فوق العاده است. نوع صفحه نمایش در تلویزیون RU7100 تخت می باشد و ارایش پیکسلی در آن عمودی است. این تلویزیون هر چند زاویه دید بالایی را ندارد اما میزان کنتراست و نمایش رنگ سیاه عمیق به واسطه آرایش عمودی پیکسل ها در صفحه نمایش آن فوق العاده است. سیستم عامل در آن تایزن می باشد که سامسونگ برای اکثر تلویزیون های خود از این نوع صفحه نمایش استفاده می کند.  

تلویزیون سامسونگ اسمارت فورکی 65 اینچ RU7100

تلویزیون ال ای دی سامسونگ مدل RU7300

تلویزیون LED سامسونگ مدل RU7300 دارای صفحه نمایش منحنی است. صفحه نمایش منحنی مزیات های زیادی را دارد. سامسونگ تلویزیون RU7300 را برای ایجاد تمرکز بیشتر کاربر بر روی تصویر روانه بازار کرده است. صفحه نمایش منحنی می تواند جذابیت نمایش فوق العاده ای را ایجاد کند. از طرفی نصب این تلویزیون بر روی دیورا ممکن است اما یک مقداری نسبت به یک تلویزیون با صفحه نمایش تخت برجسته تر به نظر می رسد. کیفیت تصویر در این تلویزیون 4K بوده و در آن پردازنده UHD Engine تصاویر را در رده بالایی پردازش می کند. برای قابلیت های هوشمند از سیستم عامل تایزن بهره گرفته شده است که هم سریع است و هم کاربری آسانی را دارد. نمایش رنگ سیاه عمیق در این تلویزیون فوق العاده است. نمایش تصاویر از روبه رو در آن بسیار با کیفیت و جذاب است. این تلویزیون هم مانند بقیه تلویزیون های سامسونگ دارای روشنایی تصویر بالا است و یک مقداری زاویه دید کمی را دارد. البته این ویژگی برای همه تلویزیون های سامسونگ بدین صورت است.

تلویزیون 65 اینچ منحنی سامسونگ 4k اسمارت مدل 65RU7300

تلویزیون کیولد سامسونگ مدل Q60R

تلویزیون Q60R از تلویزیون های کیولد سال 2019 سامسونگ می باشد. در این تلویزیون از صفحه نمایش تخت استفاده شده است. نور پس زمینه در آن Edge می باشد که موجب شده تا طراحی تلویزیون باریک تر به نظر برسد. تلویزیون Q60R  دارای کیفیت تصویر 4K می باشد و تصاویر را با کیفیت بالایی نمایش می دهد. نمایش رنگ در این تلویزیون به واسطه فناوری کیولد فوق العاده است. پردزانده در تلویزیون Q60R از نوع کوانتوم 4K است که نسبت به پردازنده در تلویزیون های LED از سرعت و دقت بیشتری برخوردار است. در آن صدا 20 وات می باشد که با اسپیکر های 2 کاناله ارائه می شود. تلویزیون کیولد Q60R سامسونگ بدون شک از بهترین های سامسونگ می باشد هر چند تلویزیون های کیولد بالارده تر بعد از آن وارد بازار شده اند. قیمت تلویزیون کیولد Q60R در حدی میانه قرار دارد و انتخاب و یا خرید تلویزیون Q60R معمولا به صرف خواهد بود.

تلویزیون کیولد 65 اینچ سامسونگ QA55Q60RAk

تلویزیون کیولد سامسونگ مدل Q70R

تلویزیون Q70R یکی از تلویزیون های کیولد ساسمونگ تولید 2019 است. تلویزیون Q70R بعد از تلویزیون Q60R روانه بازار شده است. این تلویزیون به مراطب امکانات و ویژگی های بیشتری را نسبت به تلویزیون Q60R دارد.در تلویزیون Q70R از نور پس زمینه Direct استفاده شده است. در آن از فناوری Full Array Local Dimming استفاده شده است که کمک می کند تا تصاویر با جزئیات بیشتری نمایش داده شوند. برای تماشای فیلم ها در یک فضای کم نور فوق العاده است چراکه تمایز بین رنگ های تیره به واسطه این فناوری افزایش پیدا کرده است. صدا در آن 40 وات می که با دو اسپیکر 10 وات و یک ساب ووفر 20 وات ارائه می شود. در آن از خروجی صوتی دیجیتال استفاده شده است که کمک می کند تا بتوان صدای تلویزیون را بر روی انواعی از اسپیکر های اکسترنال با کیفیت بالا انتشار داد.  از ویژگی های Dolby Digital و DTS استفاده شده است که کد شکنی فرمت های کیفیت بالای صوتی را به خوبی انجام می دهد. بنابراین می توان هر گونه فرمت صوتی را با این تلویزیون پخش کرد. تلویزیون Q70R هم برای ویژگی های هوشمند از سیستم عامل تایزن بهره برده است و در آن از قابلیت های متنوع اشتراک محتوا می توان استفاده کرد.

 تلویزیون کیولد 65 اینچ  سامسونگ Q70R 

تلوزیون های سامسونگ 2020

.......

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
وبسایت:
نظر:
Captcha