ال جی تلویزیون های 2021 را با فناوری qned معرفی کرد.
ال جی تلویزیون های 2021 را با فناوری qned معرفی کرد.

ال جی در سال 2021 همانند سال 2020 پیش قدم بوده و فناوری فوق العاده کاربردی را در تلویزیون های خود قرار داده است . این فناوری توسط سامسونگ هم استفاده می وشد اما مقداری متفاوت از ال جی عملکرد ارائه تصویر را انجام می دهد فناوری QNED بر روی تلویزیون های نانوسل اعمال شده است و کیفی تصویر را دگرگون کرده است.

ال جی

بدون شک یکی از شرکت هایی که در مقیاس وسیعی تلویزیون تولید می کند؛ شرکت ال جی می باشد. این شرکت تلویزیون های متعددی را تولید کرده است. تلویزیون های ال جی شامل تلویزیون های LED معمولی، تلویزیون های نانوسل Nanocell و تلویزیون های OLed بودند. این تلویزیون تا اواخر سال 2020 روانه بازار شده و همچنان بازار را در دست داشتند. ال جی بیشتر و معمولا از پنل IPS در تلویزیون های خود استفاده می کند و توانسته است رضایت کاربران را به دست آورد. ال جی در تلویزیون های خود از مواد اولیه با کیفیت برای ساخت استفاده می کند به گونه ای حتی پایه های نگهدارنده تلویزیون از پلاستیک فشرده شده مرغوب می باشد. از طرفی ال جی به ویژگی های طراحی هم اهمیت زیادی داده و تلویزیون های این شرکت نسل به نسر در هر سری طراحی ظریف تری به خود اختصاص داده اند.

آنچه ال جی تا اواخر سال 2020  برای کاربران خود عرضه کرد.

همه ما تا حدودی به تلویزیون های ال جی آشنا هستیم و یا حداقل در مورد آنها شنیده ایم. همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم ال جی سه نوع تلویزیون را روانه بازار کرده است که در زیر انها و مشخصات تقریبا کلی آن ها را بیان می کنیم:

  • تلویزیون های ال ای دی  ال جی: پردازنده Color Master و 4 هسته ای، پنل IPS، پشتیبانی از HDR تا HDR10 Pro، ارتقای رزولوشن، صدای 20 وات با ویژگی Down Firing و Ultra Surround، پورت های کاربردی( پورت HDMI و پورت USB ، گیرنده دیجیتال، خروجی صوتی دیجیتال از نوع اپتیکال....)
  • تلویزیون های نانوسل Nanocell ال جی: پردازنده Color Master و در بعضی از آنها پردزانده هوشمند a7، پنلIPS، پشتیبانی زا فرمت های HDR تا Dolby vision، صدای 20 تا 40 وات با ساب ووفر، ویژگی های صوتی همانند Dolby Atmos ، پورت های کاربردی ( HDMI در بعضی از آنها ورژن 2.1 و بیشتر پورت های معمول که در تلویزیون های LED معمولی وجود داشتند)
  • تلویزیون های اولد OLED: پردزانده هوشمند a9،  پنل OLED، پشتیبانی از Dolby Vision IQ، ارتقای کیفیت تصویر، نمایش رنگ سیاه عمیق به صورت فوق العاده، روشنایی صفحه نمایش بالا، صدای 40 وات با ساب ووفر، طراحی ظریف تر ، پورت ها مطابق آخرین ورژن ها و یا ساتاندارد ها

آنچه ال جی در سال 2021 عرضه می کند

این شرکت کره ای در رقابت با شرکت وطنی خود هر سال فناوری های جدیدی را در تلویزیون های خود قرار می دهد و با این شگرد توانسه از سامسونگجلو بیفتد. تا سامسونگ به فکر یک فناوری باشد ال جی آن  و یا حداقل شبیه ان را در تلویزیون های خود قرار می دهد. برای نمونه در سال 2019 سامسونگ به فکر رقابت با تلویزیون های اولد ال جی بود که فناوری QLED را در تلویزیون های خود قرار داد ال جی هم از فناوری شبیه به آن یعنی فناوری نانوسل در تلویزیون های خود استفاده کرد. بسیاری از کاربران تلویزیون های ال جی اولد را با تلویزیون های کیولد سامسونگ مقایسه می کنند در حالی که از در یک رنج و یا وضعیت نیستند که مورد مقایسه قرار بگیرند. کیولد QLED به معنی کوانتوم دات است که نور را شدت بخشیده و پیکسل ها دقیق تر عمل می کنند. ال جی هم از نانوسل برای این منظور استفاده کرده است. نانوسل در ال جی و کیولد در سامسونگ در بین نور پس زمینه و صفحه نمایش به صورت صفحه نانو کریستال قرار می گیرند و نور را تصفیه می کنندو متناسب با فناوری کیولد و نانوسل غلظت نمایش رنگ ها در کیفیت تصویر تاثیر گذاشته و تصویر پر رنگ شده است. اما اولد کجا و کیولد و نانوسل کجا.

QNED یک فناوری نوین توسط ال جی

به وضوح ال جی توانسته حجم زیادی از بازار را به خود اختصاص دهد. البته فقط بازار نیست بلکه تکنولوژی های نوین در تلویزیون های ال جی کارایی این تلویزیون ها را برای هر نوع کاربری دگرگون کرده است. ال جی در سال 2020 تلویزیون های QNED را معرفی کرده است و توانسته این بار هم از سامسونگ جلوتر بیفتد. این شرکت با این فناوری چه ویژگی هایی را برای کاربران در تلویزیون های خود به ارمغان آورده است و یا اینکه اصلی QNED به چه معنی است.

QNED

Qned به چه معنی است. در بیشتر موارد  هر فناوری یک معنی و مفهوم را دارد و یا حداقل کوتاه شده یک عبارت می باشد. برای نمونه در OLED حرف O به معنی آلی  یا Organic است که به نرو پردازی آلی در تلویزیون اولد OLED مربوط می شود. در QNED:

Q: به معنی کوانتوم Quantum است که ال جی از نور پردازی کوانتومی استتفاده می کند

N:  به معنی  نانوسل Nanocell است.

E: به معنی Emmiting و یا انتشار نور است

D : به معنی Diode است که ما همیشه این دیود ها را لامپ LED معرفی می کنیم.

تابه اینجا یک قسمت هایی از از این فناروی ارائه دایم آنچه واضح است این است که ال جی از این فناوری بر روی تلویزیون های LED نانوسل استفاده می کند. بنابراین تلویزیون های اولد OLED بدون تغییر مانده و در سال 2021 شاید فقط مدل هایی بالاتر و یا تکنولوژی بالاتری را در آن ها شاهد باشیم.

فناوری QNED در تلویزیون های ال جی  چگونه کیفیت تصویر را ارائه می دهد؟

تصویر در تلویزیون QNED با نور پس زمینه ارائه می شود یعنی همانند تلویزیون های نانوسل  و یا LED این تلویزیون ها نیز دارای نور پس زمینه است. در این تلویزیون ها از میکرو ال ای دی برای نور پردازی استفاده می شود. Micro LED یک انقلاب در نمایش تصویر ایجاد می کند. در این فناوری  می توان به آنچه اولد OLED دارد با هزینه ای پایین تر دست یافت. 

در فناوری QNED تصویر بسیار کاربردی و فوق العاده ارائه می شود. در این فناوری از لامپ های LED مینی Mini استفاده شده است که به مراتب کارایی بهتری در انتشار نور دارند. در تلویزیون های کیوند QNED ال جی از 30000 عدد لامپ مینی ال ای ید Mini LED استفاده شده است که 2500 زون و یا منطقه مجزا را درست می کنند. برای نمونه در تلویزیون ال جی 86 اینچ 29 زون و یا منطقه مجزا در هر اینچ از صفحه نمایش به وجود می آید. اگر ال جی در تلویزیون های QNED از صفحه نمایش IPS استفاده کند به وضوح می تواند نمایش رنگ سیاه عمیق را به مانند صفحه نمایش VA ارائه دهد. 

  1.  تلویزیون های کیوند QNED ال جی به نسبت تلویزیون های نانوسل، تلویزیون های کیولد، تلویزیون های LED معمولی کیفیت تصویر و کنتراست بالاتری را ارائه می دهند.
  2. تلویزیون های کیوند ال جی هنوز در بعضی از موارد از تلویزیون های اولد OLED عقب تر هستند 
  3. هزینه نهایی و یا قیمت نهایی تلویزیون های  کیوند ال جی به نسبت تلویزیون های اولد کمتر و به نسبت تلویزیون های نانوسل و کیولد بیشتر است. 
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
وبسایت:
نظر:
Captcha