مقایسه و بررسی تلویزیون  led سامسونگ tu8000 و تلویزیون کیولد سامسونگ q80t
مقایسه و بررسی تلویزیون led سامسونگ tu8000 و تلویزیون کیولد سامسونگ q80t

سامسونگ تلویزیون های QlED و LED متعدد و متفاوتی را روانه بازار کرده است. اما آنچه توجه ما را جلب کرده است طراحی و کاربری بازی در این تلویزیون ها می باشد. سامسونگ در سال 2020 پردازنده ، طراحی ، میزان صدا در تلویزیون های خود را ارتقا داده است. در این نوشته ما به بررسی دو تلویزیون سامسونگ یعنی تلویزیون ال ای دی TU8000 و تلویزیون کیو ال ای دی Q80T می پردازیم. تلویزیون TU8000 از سری TU و تلویزیون Q80T از سری QT می باشد. تلویزیون TU8000 در رده ای متوسط به بالا و سومین تلویزیون سری TU می باشد و تلویزیون Q80T هم سومین تلویزیون سری QT و در رده ای متوسط به بالا قرار دارد. آنچه مشاهده می شود رده ای برابر است بنابراین بهترین گزینه برای مقایسه را انتخاب کرده ایم. کیو ال ای دی یا ای ای دی، کوانتوم 4K یا کریستال 4K، طراحی پایه وسط یا پایه کنار و.... می تواند انتخاب هایی باشد که در نهایت به رضایت کاربر البته با توجه به هزینه در نظر گرفته شده موجب شود. در زیر تصاویری از این تلویزیون ها را آروده ایم.

 

تلویزیون LED سامسونگ TU8000

تلویزیون کیولد Q80T سامسونگ

اندازه صفحه نمایش

باید اندازه صفحه نمایش برای کاربر اهمیت زیادی را داشته باشد. شاید فکر می کنید که یک تلویزیون با اندازه صفحه نمایش بزرگ گرفته اید و می توانید از کیفیت تصویر آن بهره ببرید در واقع اینطور نیست و باید یک سری از اصول را در هنگام خرید تلویزیون مورد توجه قرار داد. تلویزیون 4K را باید در فاصله نزدیک تماشا کرد تا از کیفیت تصویر آن بهره برد و جزئیات زیادی در تصویر را مشاهده کرد. از طرفی دیگر تلویزیون با اندازه بزرگتر را می توان با فاصله بیشتر تماشا کرد.  تلویزیون  Q80T اندازه 43 اینچ را ندارد. به صورت کلی تلویزیون کیولد  سامسونگ با اندازه  صفحه نمایش  کمتر از 50 اینچ تولید نشده است. در زیر رنج اندازه صفحه نمایش را برای این تلویزیون ها آورده ایم:

 

 

پردازنده در تلویزیون سامسونگ TU8000 و Q80T

سامسونگ در  تلویزیون TU8000 از پردزانده کریستال 4K استفاده می کند و در تلویزیون کیولد Q80T از پردارنده کوانتوم 4K استفاده کرده است. باید بگوییم که پردازنده کوانتوم 4K قابلیت بیشتر دارد و سریعتر است. این پردازنده به نسبت پردازنده کریستال 4K می تواند تصاویر را غنی تر از رنگ های متنوع نمایش دهد. سامسونگ برای تلویزیون با فناوری کیولد از این پردازنده استفاده می کنند .  تلویزیون TU8000 تصاویر فوق العاده ای را ارائه می دهد و به نسبت پردازنده  UHD Engine کارایی بیشتری را دارد (پردازنده UHD Engine در تلویزیون های 2019 سامسونگ استفاده می شد) هر دو تلویزیون برای بازی قابلیتی فوق العاده را دارند و فرکان تصویر در هر دو 60 هرتز می باشد، احتمال می رود تلویزیون کیولد سامسونگ Q80T یک سطح بالاتر از تلویزیون TU8000 باشد.

 

ورودی و خروجی های

در این تلویزیون ها از پورت های کاربردی استفاده شده است. پورت های HDMI، HDMI ARC،HDM eArc و USB در این تلویزیون ها وجود دارد. آنچه واضح است عدم حضور پورت های کامپوننت و کامپوزیت است که برای دستگاه های قدیمی استفاده می شد. تلویزیون Q80T دارای یک پورت HDMI بیشتر است. در زیر نمایی از این پورت ها را آورده ایم

صدا در تلویزیون Q80T و تلویزیون TU8000

 

 

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
وبسایت:
نظر:
Captcha