چرا تلویزیون های هایسنس ارزانتر هستند؟
چرا تلویزیون های هایسنس ارزانتر هستند؟

اخیرا در میان  تلویزیون های با برند های مشهور و پر آوازه، تلویزیون های هایسنس را مشاهده می کنیم. در یکی دو سال اخیر این شرکت تلویزیون های زیادی را تولید کرده است. البته ناگفته نماند که هایسنس سابقه ای دیرینه در زمینه تولید محصولات صوتی و تصویری دارد؛ شاید یکی از تلویزیون های قدیمی هایسنس را در منزل خود داشته باشید.

هایسنس

شرکت هایسنس تولید تلویزیون در مقیاس وسیع را شروع کرده است. این شرکت قصد رقابت با برند های مشهور را دارد و در این زمینه گام هایی بلند پروازانه برداشته است. هایسنس تلویزیون های خود را با قیمت پایین راونه بازار می کند هر چند نباید انتظار داشت که قیمت این تلویزیون ها در چند سال آینده همچنان پایین باشد. برای رقابت بهتر است قیمت ها در زمان شروع پایین باشد و هایسنس از این روش استفاده کرده است. اما ما که خریدار هستیم الان فرست است تا به هزینه ای کم تلویزیون با قابلیت را داشته باشیم.

کیفیت در تلویزیون های هایسنس

همیشه جای سوال است که آیا با توجه به اینکه قیمت تلویزیون هایسنس پایین است، ارزش صرف هزینه برای این تلویزیون ها وجود دارد یا خیر. 
ما از یک طرف محصول ارزان تر می خواهیم و از طرفی هم می خواهیم که تلویزیون بیشترین قابلت ها را داشته باشد. برای این منظور بهترین گزینه برند های رقابتی مانند هایسنس و یا شیائومی خواهند بود. به وضوح می توان گفت که کیفیت در تلویزیون های هایسنس بی نظیر است. در بیشتر موارد نه تنها با برند هایی چون سونی و ال جی و یا سامسونگ رقابت می کند بلکه از آن ها جلوتر می باشد. هایسنس بیشتر به کنتراست و نمایش مشکی مطلق اهمیت می دهد و برای این مهم از صفحه نمایش VA در تلویزیون های خود استفاده می کند. این شرکت روشنایی صفحه نمایش در تلویزیون های خود در رده ای بالا قرار داده است. برای نمونه در تلویزیون H9G هایسنس روشنایی برابر با 1000 نیت و در تلویزیون H8G برابر با 700 نیت است. بدون شک این میزان از روشنایی شفافیت تصویر بالایی را به همراه خواهد داشت. 

نورپردازی در تلویزیون های هایسنس

تا به این جا مشخص شد که هایسنس از پنل VA استفاده می کند. ال جی در تلویزیون های 50اینچ، 60 اینچ، 70 اینچ و 82 اینچ ، سامسونگ در همه تلویزیون های خود  و سونی هم در بیشتر تلویزیون های خود از پنل VA استفاده می کند. اما یکی از گزینه هایی که در تلویزیون می تواند جای ارتقا و فناوری باشد نور پردازی است. از آنجا که نورپردازی تاثیر زیادی را بر کیفیت و نمایش رنگ های تصویر می گذارد، شرکت های سازنده برد LED را با تکنولوژی همراه کرده اند. هایسنس در تلویزیون های ULED یعنی Ultra High Light Emmiting Diode خود فناوری کوانتوم دات یا کیولد استفاده می کند. هایسنس همچنین تلویزیون های با تکونولوژی نور پردازی لیزری و همچنین Dual Cell دارد. 

نور پردازی LED

در تلویزیون های میان رده هایسنس از نورپردازی LED استفاده شده است. این تلویزیون ها بیشتر از نور پس زمینه Direct استفاده می کنند و فناوری Dimming را به همراه دارند. میزان روشنایی در تلویزیون های هایسنس با این نوع ویژگی بسیار زیاد است. کیفیت نمایش تصویر در این تلویزیون ها فوق العاده می باشد. این تلویزیون ها از شکرت هایسنس دارای ویژگی نور نقطه ای و یا کوانتوم دات هستند که در تلویزیون های هایسنس ULED و در تلویزیون های سامسونگ QLED نام دارد. تا به اینجا مشخص شد که در تلویزیون های LED هایسنس با نور پردازی LED شباهت زیادی با تلویزیون های هایسنس وجود دارد.

نور پردازی Dual Cell

هایسنس در تلویزیون های بالارده خود از فناوری Dual Cell استفاده می کند. بدون شک این فناوری بسیار کارابردی بوده و می تواند نسبت به آنچه تا به امروز در تلویزیون ها دیده ایم متفاوت باشد. در این تلویزیون یک صفحه با رزولوشن Full HD در پشت صفحه نمایش قرار می گیرد. این صفحه رنگ را منتشر نمی کند بلکه فقط نور را تقسیم کرده و با رزولوشن 1080P انتشار می دهد. این صفحه GrayScale نام دارد . به این دلیل اینگونه نامگذاری شده است چون بدون رنگ است و فقط روشنایی و تاریکی را محقق می کند. پس در تلویزیون هایسنس با این فناوری یک صفحه پیکسلی، یک صفحه Dual Cell و یک برد LED وجود دارد. این نوع از فناوری میزان 2 میلیون زون مجزا را به وجود می آورد. حتما می دانید که تاریکی منطقه ای میزان کنتراس تلویزیون را افزایش می دهد. در بیشتری حالت تاریکی منطقه ای 32 تا 100 زون را می تواند محقق کند، در حالی که در فناوری هایسنس تاریکی منطقه ای به 2 میلیون عدد می رسد. کنتراست در تلویزیون های هایسنس Dual Cell بسیار زیاد است.

نور پردزای لیزری

هایسنس در تلویزیون های خود از نور پردازی لیزری هم استفاده می کند. این نوع از نورپردازی بسیار کاربردی و کارا می باشد. طول عمر زیاد و دقت عمل و همچنین کارایی بالا از ویژگی نور پردازی لیزری می باشد. با این ویژگی هایی که هایسنس در تلویزیون ها خود قرار داده است،  به زودی نبض بازار را در دست خواهد گرفت. این شرکت نه تنها در زمینه تولید تلویزیون بلکه در همه زمنیه فعالیت دارد. تلویزیون های هایسنس از کارایی بالایی برخوردار هستند  و تصویر را بسیار شفاف ارائه می دهند.

جمع بندی

هایسنس به دلیل یک وجه رقابتی با دیگر برند ها تلویزیون های خود را با قیمتی کمتر در اختیار کاربران قرار میدهد. از طرفی چون به آنچه تولید کرده است مطمئن است، بنابراین کم کم دوباره نام و آوازه خود را به اثبات می رساند. البته در حال حاضر تلویزیون های هایسنس ارزان هستند و در آینده قطعا قیمت این تلویزیون ها افزایش خواهد یافت. هایسنس با تلویزیون کوانتوم دات، دول سل و لیزری رقابتی را با تلویزیون های Mini lED خواهد داشت. در هنگام خرید تلویزیون بهتر از ویژگی های اساسی موجود در تلویزیون را مورد توجه قرار داد. در بیشتر موارد خریدار هزینه زیادی را صرف نام و برند می کند. 

لیست تلویزیون های موجود در فروشگاه مجی کالا

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
وبسایت:
نظر:
Captcha