مقایسه تلویزیون های h9f و h9g هایسنس
مقایسه تلویزیون های h9f و h9g هایسنس

هایسنس تلویزیون های مختلفی را روانه بازار کرده است. هر چند هایسنس تلویزیون های لیزری را در بازار هم دارد اما این نوع از تلویزیون ها هنوز در بازار موجود نشده اند. این شرکت تلویزیون های خود را با فناوری های ویژه  و با قیمتی پایین در اختیار کاربران قرار می دهد. ULED یک فناوری است که هایسنس در تلویزیون های 2020 قرار داده است. این فناوری کیفیت نمایش رنگ  و روشنایی تصویر را افزایش می دهد. ما در این مقاله تلویزیون H9G تولید 2020 و تلویزیون H9F تولید 2019 هایسنس را مورد مقایسه قرار می دهیم. 

امکانات مشترک و مشابه در تلویزیون H9G و H9F

این تلویزیون ها داری یک پردازنده و یا یک چیپست هستند. در هر دو تلویزیون از پردازنده Hi View استفاده  می شود که تصویر را بسیار با کیفیت و کاربردی پردازش می کند. این تلویزیون ها هر دو از پنل VA استفاده می کنند. این نوع از پنل کنتراست بالایی را دارد و رنگ مشکی را به خوبی نمایش می دهد. تلویزیون با پنل VA می تواند برای نمایش فیلم ها کارایی و کاربرد زیادی را داشته باشد. در هر دو تلویزیون از نور پردازی مستقیم استفاده می شود که فناوری Full Array Local Dimming را نیز دارند. در هر دو از سیستم عامل اندروید بهره گرفته شده است که دسترسی آ سان به برنامه ها از ویژگی های اصلی آن می باشد. هر دو تلویزیون پایه وسط می باشند اما تلویزیون H9G به مراتب کیفیت بهتری از نظر پایه ها دارد.

ورودی و خروجی ها در تلویزیون H9G و H9F

 در هر دو تلویزیون دو پورت USB و 4 پورت HDMI وجود دارد. ورژن پورت های HDMI در هر دو مدل 2.0 می باشد و یکی از پورت ها ویژگی ARC را دارد. در تلویزیون H9F یکی از پورت های USB ورژن 3.0  را دارای می باشد که پهنای باند زیادی دارد. در هر دو تلویزیون از پورت شبکه، پورت خروجی دیجیتال و پورت آنتن استفاده شده است. پورت ها در این تلویزیون ها هم در پشت تلویزیون و هم در قسمت کنار وجود دارند و  دسترسی راحتری را برای کاربر فراهم می کنند.

پورت ها در تلویزیون H9G

پورت ها در تلویزیون H9F

کیفیت تصویر در تلویزیون H9G و H9F

هر دو تلویزیون کیفیت 4K را دارند. تراکم پیکسلی در هر دو یکسان است. نوع صفحه نمایش و پردازنده در هر دو مدل یکی است و کیفیت تصویر زیاد تفاوتی ایجاد نمی کند. تلویزیون H9G به مراتب روشنایی بیشتری برای تصویر دارد. محتوای دینامیکی مانند فرمت های HDR  و Dolby Vision در هر دو مدل پشتیبانی می شود ولی تلویزیون H9G از فرمت HDR10+ هم پشتیبانی می کند. هر دو مدل قابلیت ارتقای کیفیت تصویر را دارند و می توان با آن ها محتوای کم کیفیت را با کیفیت بالایی تماشا کرد.

کنتراست و نمایش جزئیات عمیق

بدون شک تلویزیون های هایسنس کنتراست بالایی را دارند. در تلویزیون H9G میزان کنتراست بیشتر از تلویزیون H8F است. البته اختلاف کنتراست در این تلویزیون ها بسیار کم است. این تلویزیون چون از یک پنل و از یک نوع نور پردازی استفاده می کنند در زیمنه کنتراست تفاوت زیادی با هم ندارند. این دو مدل از تلویزیون های هایسنس برای نمایش تصاویر و فیلم ها می توانند مورد استفاده قرار بگیرند. نمایش فیلم ها در یک فضای کم با این تلویزیون ها جذابیت زیادی را ایجاد می کند.

کنتراست در تلویزیون H9G برابر با 6897:1 می باشد.

کنتراست در تلویزیون H9F برابر با 6002:1 است.

 

 

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
وبسایت:
نظر:
Captcha