بهترین تلویزیون های سامسونگ برای گیمینگ
بهترین تلویزیون های سامسونگ برای گیمینگ

سامسونگ تلویزیون های زیادی را با کارایی و ویژگی های منحصر به فرد روانه بازای کرده است. این شرکت تلویزیون های کیولد و ال ای دی را تولید کرده  و هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند. ما در این نوشته بیشتر کاربری گیمینگ تلویزیون را مدنظر داریم. برای نمایش تصاویر بازی و یا تصاویر پر سرعت، تلویزیون بایستی چه ویژگی هایی را داشته باشد و کدام تلویزیون های سامسونگ این ویژگی ها را دارند.

 

ویژگی های مورد نیاز در تلویزیون برای نمایش تصاویر بازی

تصاویر بازی سرعت زیادی را دارند. در اصل کنسول های بازی و یا دستگاه های بلوری فریم های زیادی را در واحد زمان تولید می کنند. تلویزیون باید این فریم ها را به خوبی نمایش دهد به گونه ای که نویز و بلور در آن ها تشکیل نشود. برای نمایش تصویر بازی هرچه فرکانس تلویزیون بیشتر باشد میزان نویز بلور تصویر کمتر خواهد بود. با فرض اینکه فرکانس تصویر بالا است باید بستری برای انتقال فریم های زیاد به تلویزیون وجود داشته باشد که در این صورت هرچه پورت HDMI ورژن بالاتری را داشته باشد، کارایی نمایش را بهتر می کند. بنابراین دو ویژگی فرکانس بیشتر و پهنای باند بیشتر برای نمایش یک تصویر ایده آل و پرسرعت لازم است. البته در تلویزیون زمان پاسخگویی و یا تاخیر در انتقال داده هم نقش خود را در انتقال فریم های تصویر ایفا می کنند.

 

بهترین تلویزیون سامسونگ برای گیمینگ

در میان همه تلویزیون های سامسونگ، تلویزیون های کیولد برای بازی فوق العاده اند. معمولا تلویزیون های LED سامسونگ که فناوری کیولد را ندارند برای بازی مناسب هستند اما نمی توانند به مانند تلویزیون های کیولد این شرکت باشد. لازم به ذکر است که ما در اینجا بهترین های سامسونگ را معرفی می کنیم.

تلویزیون سامسونگ Q80T

این تلویزیون فوق العاده است و مشخصات آن برای اندازه 40 اینچ و 50 اینچ نسبت به اندازه های صفحه نمایش 55 اینچ و بالاتر متفاوت است. تلویزیون Q80T در اندازه پایین تر از 55 اینچ دارای فرکانس تصویر 60 هرتز است و تازه پورت HDMI  ورژن 2.1  را ندارد. در اندازه 55 اینچ و بالاتر دارای فرکانس تصویر 120 هرتز و ورژن HDMI 2.1  می باشد. می توان گفت که این تلویزیون در اندازه 55 اینچ و بالاتر برای نمایش تصویر بازی بهتر عمل می کند. البته تلویزیون Q80T در اندازه پایین تر از 55 اینچ هم کارایی خوبی دارد اما تصویر بازی را در نرخ فریم 60 هرتز نمایش می دهد. روشنایی پنل در این مدل تلویزیون سامسونگ زیاد است. در آن از نورپردزای Direct با فناوری تاریکی منطقه ای استفاده شده است. میزان کنتراست و روشنایی هم همانند دیگر ویژگی ها در اندازه 55 اینچ و بالاتر به نسبت اندازه پایین تر بیشتر می باشد.

 

تلویزیون سامسونگ فریم مدل LS03T

تلویزیون سامسونگ فریم به تازگی وارد بازار شده است. از هر نظر با تلویزیون های موجود در بازار متفاوت می باشد. اولا این تلویزیون طراحی منحصر به فردی دارد و دوم اینکه شرایط و نحوه استفاده آن متفاوت می باشد. در این تلویزیون از فرمانس 120 هرتز استفاده شده است و همانن تلویزیون کیو 80 تی دارای یک پورت HDMI ورژن 2.1  می باشد. در آن نورپردازی Edge است و از دو فناوری کیولد و Dual LED استفاده می کند. این تلویزیون به نسبت تلویزیون کیو 80 تی قیمت کمتری را دارد و در اندازه های پایین تر از 49 اینچ هم تولید شده است. تلویزیون LS03T برای نصب بر روی دیوار فوق العاده است و جذابیت زیادی را ایجاد می کند.

 

تلویزیون سامسونگ Q70T

تلویزیون سامسونگ کیو 70 تی به موجب اینکه در به راحتی یافت می شود، مخاطبان زیادی را دارد. این تلویزیون از فرکانس تصویر 120 هرتز، پورت HDMI ورژن 2.1  بهرمند می باشد. این تلویزیون به نسبت مدل Q80T قیمتی پایین تر و به نسبت تلویزیون LS03T قیمتی بالاتر دارد. مشخصات و ویژگی های این تلویزیون بسیار شبیه به تلویزیون فریم سامسونگ یعنی مدل LS03T است.

 

جمع بندی

در این نوشته ما سه تلویزیون برتر سامسونگ برای کاربری بازی را معرفی کردیم. در حال حاضر تلویزیون سامسونگ Q70T و  تلویزیون فریم سامسونگ LS03T در بازار موجود می باشد. این تلویزیون ها از نورپردازی Edge استفاده می کنند و تاریکی منطقه ای را ندارند. با توجه به اینکه از صفحه نمایش VA بهرمند هستند از کنتراست بالایی برخوردار می باشند. تلویزیون Q80T قیمیت بالا دارد البته خوب تصویر بهتری را با اختلاف کم ارائه می دهد. 
این تلویزیون ها از نرخ فریم 120 فریم در ثانیه پشتیبانی می کنند و می توانند نویز و بلور در تصویر را به حداقل برسانند. کنسول های بازی هانند PS5 و Xbox X دارای پورت HDMI ورژن 2.1  می باشند. می توان تصویر  4Kاز این دستگاه ها را با این تلویزیون ها تماشا کرد. 

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
وبسایت:
نظر:
Captcha