راهنمای خرید تلویزیون از بانه
راهنمای خرید تلویزیون از بانه

خرید تلویزیون نیاز به آگاهی زیادی دارد و ما در این نوشته روش خرید تلویزیون نحوه دستیابی به مشخصات تلویزیون مورد نظر خریدار را ارائه می دهیم. شما می خواهید تلویزیون را با قیمتی عالی خریداری کنید. قیمت عالی منظور قیمتی است که در کمترین حد خود باشد. اما در زمان خرید باید به گزینه هایی توجه کرد که توجه نکردن به آن ها ممکن است در آخر به ضرر خریدار تمام شود.

 

خرید از بانه

شما یا به صورت حضوری و یا به صورت اینترنتی خرید خود را انجام می دهید. در هر صورت باید آگاه باشید تا در دام تقلب قرار نگیرید. خرید اینترنتی را که امروزه خوشبختانه همه آشنایی دارند اما در مورد بانه به چه صورت است. شما یا محصول خود را انتخاب کرده و آن را سفارش می دهید که برایتان بفرستند و یا اینکه یک محصول مطلوب را از فروشنده درخواست می کنید در حالی که مدل و نام آن را نمی دانید، مثلا درخواست می دهید که یک تلویزیون 49 اینچ می خواهم.
اگر مدل  محصول را خودتان انتخاب کنید و از فروشنده بخواهید که همان مدل را برای شما بفرستند که بهترین کار است، چون فروشنده می داند که شما به مدل تلویزیون ها آشنایی کامل دارید، البته شاید هم آشنایی نداشته باشید. 
شما مدل محصول  را در وب سایت شرکت سازنده مشاهده کرده اید و مشخصات آن را می دانید و به عبارتی دقیقا می دانید که چه محصولی قرار است به دستتان برسد. این نوع خرید  بیشتر توصیه می شود
زمانی که خود انتخاب را به فروشنده واگذار می کنید مقداری کار ریسک خرید وجود دارد. برای نمونه شاید فروشنده یک محصول را برای شما بفرستد که بعدا متوجه شوید انتظارات  شما را براورده نکند. حالا چه کار باید کرد؟
اگر فروشنده چند مدل را پیش نهاد کند که عالی است. شما می توانید آن مدل ها را جستجو کرده  و ببینید که اصلا در وب سایت سازنده وجود دارند یا خیر. اینکه فروشنده چند مدل را پیشنهاد می کند نشان از اعتمادی است که در شما باید ایجاد شود. بیشتر کسانی که فروشنده هستند فقط از خوبی های محصول تعریف می کنند. یک تلویزیون که هوشمند نیست چرا باید به خریدار گفته شود که دارای امکانات هوشمند است.

 

محصول تقلبی نخرید

امروزه وب سایت  شرکت های سازنده محصولات خود را معرفی می کنند و عکس هایی را از تمام قسمت های محصول خود می گذارند. یکی از وجه های مثبت خرید اینترنتی  از بانه این است که خریدار مبلغ را درب منزل تسویه می کند و می تواند همانجا با پیش زمینه ای که ازمدل دارد محصول دریافتی را با آن مقایسه کرده و در صورت تفاوت از تسویه پرهیز کرده و وجه بیعانه را از فروشنده بخواهد. 

 

محصول تقلبی چیست؟

کالای تقلبی به کالایی گفته می شود که با انچه شما برای آن هزینه پرداخت کرده اید متفاوت است. برای نمونه شما یک کولر گازی 18000 را خریداری کرده اید اما 18000 ظرفیت فقط برچسب است و در اصل کولر گازی 12000 ظرفیت دارد. شما برای یک کولر گازی 12000 هزینه یک کولر گازی 18000 را پرداخت کرده اید. افراد سودجو از هر روشی مانند برچسب زدن و یا حک کردن، برای قالب کردن کالای تقلبی به خریدار استفاده می کنند. 

 

روش هایی برای جلوگیری از خرید محصول تقلبی

  • به کالایی که می خواهید خریداری کنید آشنایی داشته باشید.
  • مدل کالا را در وب سایت شرکت سازنده جستجو کنید و مشخصات و ویژگی های آن را به دقت مطالعه کنید.
  • از فروشنده مورد اطمینان خریداری کنید. 

 

خرید حضوری کالای تقلبی به چه صورت است؟

باید بگوییم که وب سایت های فروش لوزام خانگی اصلی سراغ تقبلی نمی روند و محصول برچسبی را به خریدار نمی فروشند چراکه می دانند برای آن ها عواقب خواهد داشت. اما آنچه بیشتر اتفاق می افتد خرید حضوری کالای تقلبی است، اما چرا؟
شما به یک فروشگاهی که کالای تقلبی می فروشد مراجعه می کنید. در آن مغازه هم کالای اصلی هم کالای تقلبی وجود دارد. فروشنده ابتدا کالای اصلی را به شما پیشنهاد می کند و قیمت آن را پایین تر از مغازه هایی که اصلی می فروشند به شما اعلام می کند، اما اگر شما درخواست کنید که آن کالا را با آن قیمت برایتان فاکتور کنند تفره رفته و با اشاره به کالای تقلبی خود که برچسب زده می باشند، شما را ترغیب به خرید آن می کنند چون قیمتی پایین تر دارند و می گویند که همان کار را برای شما انجام دهد.
ممکن است فروشنده از شما بخواهد که به چند تا مغازه سر بزنید تا قیمت دستتان بیاید. شما که فکر می کنید می بینید که مغازه ای که تقلبی می فروشد و شما آگاهی ندارید قیمتی پایین تر دارد و شما به ان مغازه بر می گردید.  فروشنده هم محصولاتی دیگر را باز به شما پیشنهاد می دهد  که قیمتی پایین تر دارند. 
شما محصول اصلی را در آن مغازه مشاهده کرده اید و ان را در فروشگاه های دیگر دیده اید بنابراین اطمینان دارید که محصول مورد نظر شما و روئیت شده در مغازه اصلی است. با این فرض که کل مغزه کالا اصلی دارد شما اقدام به خرید محصول تقلبی و ارزانتر می کنید. 

 

جمع بندی

خریداری که برای خود و خانواده خود ارزش قائل است با آگاهی خرید می کند و هیچ و پول اضافی را برای یک محصول  ناکارآمد پرداخت نمی کند. کانال های تلگرامی و یا پیج های اینستاگرامی که وب سایت فروش ندارند بیشتر امکان دارد که کالای تقلبی را بفروشند چون نه جوابگو هستند و نه آدرسی از خود می دهند و یا اگر آدرس هم بدهند اشتباه است و مدام آدرس خود را تغییر می دهند.

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
وبسایت:
نظر:
Captcha