مقایسه و بررسی تلویزیون ال جی nano80 2021 و nano80 2020
مقایسه و بررسی تلویزیون ال جی nano80 2021 و nano80 2020

ال جی در سال 2021 تلویزیون های سری نانوسل را با همان نامگذاری قبلی روانه بازار کرده است که ممکن است مقدرای گیج کننده باشد و در معرفی و بیان تلویزیون باید حتما به سال تولید اشاره کرد. تلویزیون nano80 در سال 2020 با مشخصاتی فوق العاده روانه بازار شده است و در سال 2021 مدل nano80 مشخصاتی متمایز تر دارد. اما تلویزیون Nano80 در سال 2020 با تلویزیون Nano80 در سال 2021 چه تفاوت هایی را با هم دارند و آیا ارزش صرف هزینه برای مدل 2021 وجود دارد یا خیر؟

 

صفحه نمایش در تلویزیون Nano80 

در تلویزیون ال جی نانو80 مدل 2021 و مدل 2020 از صفحه نمایش با آرایش پیکسلی افقی استفاده شده است. پنل IPS در تلویزیون Nano80 موجب می شود تا تصویر از کناره ها هم کیفیت تصویر مطلوبی را داشته باشد. ال جی در مشخصات تلویزیون nano80 مدل 2021 اشاره ای به Multi Purpose کرده است که احتما می رود صفحه نمایش این تلویزیون ADS باشد. صفحه نمایش ADS می تواند هم زاویه دید بالایی را داشته باشد و هم کنتراست بالایی را به نمایش بگذارد. این تلویزیون دارای عمق نمایش داده 8 بیت است. در آن رنگ ها با درصد بالایی نمایش داده می شوند و قابلیتی فوق العاده را به نمایش می گذارند. تلویزیون Nano80 بدون تغیر در این زمینه همان رنج نمایش رنگ 16.7 میلیون رنگ را در دامنه NTFC پیاده می کند. زمان پاسخگویی صفحه نمایش هم بدون تغییر بوده و در رنج مناسبی برای نمایش تصویر بازی است.

 

کنتراست و تمایز بین المان های تصویر در تلویزیون نانوسل ال جی نانو 80

کنتراست تصویر به نمایش رنگ های روشن و تیره گفته می شود. طبیعی است که هر چه کنتراست بیشتر باشد، جزیئات بیشتری در دامنه تیره رنگ نمایش داده می شود. کنتراست در تلویزیون Nano80 در حد قابل قبولی است و می تواند نمایش فیلم های سینمایی را با جذابیت بالایی ارائه دهد. 

 

زاویه دید و کیفیت تصویر وقتی از کناره ها به تصویر تماشا شود.

 زاویه دید در این تلویزیون زیاد است. این تلویزیون می تواند از کناره ها کیفیت تصویر مطلوبی را داشته باشد. زمانی که شما می خواهید تلویزیون را از کناره ها تماشا کنید ، بهترین کیفیت را از کناره ها خواهید داشت.  IPS پنلی است که از کناره ها کیفیت مطلوبی را به دست می دهد. این تلویزیون یعنی تلویزیون Nano80 می تواند برای یک خانواده پر جمعیت و یا استفاده در یک فضای گسترده کارایی بالایی را داشته باشد. 

 

کیفیت تصویر 4K و رزولوشن هایی که تلویزیون نانو80 پشتیبانی می کند. 

تصویر در تلویزیون Nano80 کیفیت 4K را دارد. این تلویزیون در صفحه نمایش خود دارای رزولوشن 4K با تعداد 8 میلیون پیکسل است. در آن نمایش جزئیات زیاد بوده و به اندازه 4 برابر کیفیت Full HD می تواند نمایش جزئیات را برجسته تر نمایش دهد. ال جی در این تلویزیون از پردازنده 4 هسته ای استفاده کرده است که تصویر را به راحتی نویز برداری کرده و شفافیت زیادی را به تصویر می بخشد. 

 

نورپردازی Edge در تلویزیون نانو80

در تلویزیون ال جی Nano80 از نورپردازی Edge استفاده شده است. در آن میزان روشنایی مناسب است به گونه ای که محتوای HDR با کارایی بالایی نمایش داده می شوند. شما می توانید روشنایی 300 نیت را از این تلویزیون انتظار داشته باشید. محتوایی که با این تلویزیون نمایش داده می شوند شامل HDR10 Pro و HDR10 و HLG می باشند. 

 

تاریکی منطقه ای از نوع لایت

ال جی در تلویزیون nano80 از تاریکی منطقه ای نوع لایت استفاده کرده است. در این تلویزیون تعداد زون های تاریک و روشن کم بوده و نمی تواند انتظار یک تاریکی منطقه ای Full Array را از آن داشت. تاریکی منطقه ای به منظور افزایش کنتراست در تلویزیون به کار برده می شود. 

 

فرکانس 60 هرتز و محتوا

فرکانس تصویر در تلویزیون nano80  برابر با 60 هرتز است. در این تلویزیون هر فریم تصویر 60 بار باز نمایش می شود. محتوایی که با این تلویزیون به خوبی پشتیبانی می شوند دارای نرخ فریم 24، 25، 30 و 60 فریم هستند. ال جی در این تلویزیون به خوبی نویز و بلور را در چهار مرحله حذف می کند.

 

کارایی برای بازی و نمایش تصاویر سریع

تلویزیون ال جی Nano80 فرکانس تصویر 60 هرتز را دارد. این تلویزیون تصویر را با شفافیت بالایی نمایش می دهد. زمان پاسخگویی این تلویزیون مناسب بوده و می تواند در سریع ترین زمان به تغییرات فریم واکنش نشان دهد. تلویزیون ال جی Nano80 از پورت HDMI ورژن 2.0 استفاده می کند. نتیجه این که این تلویزیون می تواند به خوبی بازی کنسول های PS5 و Xbox X را پشتیبانی کند اما تصویر را در نرخ فریم 60 هرتز بر روی صفحه نمایش ظاهر می کند. 

 

ورودی و خروجی ها 

در این تلویزیون از 4 پورت HDMI استفاده شده است که دارای ورژن 2.0 می باشند. 3 پورت USB، پورت شبکه، آنتن و اپتیکال و کامپوننت از دیگر ورودی و خروجی های این تلویزیون می باشند. در این تلویزیون از قابلیت بازگشت صوتی استفاده شده که کمک می کند تا صدا با کیفیت بالایی بر روی ساندبار ها و یا اسپیکر های جانبی پخش شود. 

 

طراحی و نمای ظاهری

تلویزیون ال جی Nano80 مدل 2021 طراحی بهتر، کیفیت ساخت بالاتر و جذابیت بیشتری به نسبت مدل سال 2020 دارد. در این تلویزیون یعنی تلویزیون Nano80 2021 میزان حاشیه صفحه نمایش کم بوده  ضخامت قاب هم کم است. رنگ قاب و یا پایه و فریم تلویزیون nano80 مشکی می باشد و به نسبت سال تغییری نکرده است. 

 

جمع بندی

تلویزیون نانوسل ال جی nano80 تولید 2021 دارای طراحس و کیفیت ساخت بهتر و بیشتری به نسبت مدل سال قبل است. این تلویزیون دارای ریموت کنترل هوشمند مدل MR21 است و ویژگی NFC در آن جذابیت اشتراک محتوا را بیشتر کرده است. ورژن جدید WebOS در تلویزیون 2021 برنامه ها میان برهای در دسترس تری را برای کاربر فراهم آورده است. 

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
وبسایت:
نظر:
Captcha