راهنمای خرید تلویزیون
راهنمای خرید تلویزیون

ال جی 3 نوع تلویزیون را تولید کرده است و هر ساله آن ها را روانه بازار می کند. تلویزیون LED ال جی ، تلویزیون OLED ال جی و تلویزیون نانوسل ال جی از تلویزیون های ال جی می باشند که هر کدام قابلیت ها و کارایی منحصر به فرد را دارند. تلویزیون های LED ال جی معمولا قیمتی پایین تر دارند و مقرون به صرفه در نظر گرفته می شوند. 


ال جی در سال 2019 تلویزیون های LED را در سری UM روانه بازار کرد و در سال 2020 این تلویزیون ها را در سری UN و همچنین در سال 2021 آن ها را در سری UP در اختیار کاربران خود قرار داده است. هر ساله گزینه ها و یا ویژگی هایی در تلویزیون های هر سری بروزرسانی شده و یا ارتقا داده می شود. ما اگر سیستم عالم WebOS را در نظر بگیریم باید بگوییم که این قابلیت هر ساله دستخوش تغییر در جهت بهبود استفاده شده است. در تلویزیون های ال ای دی ال جی حرف M بیانگر سال 2019 و حرف N بیانگر سال تولید 2020 و حرف P هم بیانگر سال تولید 2021 می باشد.


تلویزیون های LED ال جی از پردازنده 4 هسته ای استفاده می کنند و در آن ها کیفیت تصویر 4k بوده و معمولا نرخ فرکانس 50 هرتز، 60 هرتز  و نهایتا 100 هرتز را دارند. این تلویزیون ها از دو نوع پنل استفاده می کنند. تلویزیون های 50 اینچ یا 60 و 70 اینچ این سری دارای پنل VA می باشند و دیگر اندازه ها هم پنل IPS را استفاده می کنند. معمولا این تلویزیون ها به صورت کلی کارایی بالایی برای نمایش تصویر بازی دارند. ورژن پورت های HDMI در این تلویزیون ها 2.0 بوده و می توانند محتوای 60 هرتز هر کنسول بازی و یا دستگاه بلوری را پشتیبانی کنند. تلویزیون های ال ای دی ال جی مقرون به صرفه هستند و معمولا طراحی پایه کنار و پایه وسط را دارند. 
تلویزیون های نانوسل ال جی بعد از تلویزیون های LED قرار می گیرند و کیفیت و روشنایی مطلوب تری را دارند. این تلویزیون ها از فناوری نانوسل استفاده می کنند و غلظت رنگ در آن ها زیاد است. معمولا تلویزیون های نانوسل میان رده و بالارده را دارند. تلویزیون های میان رده نانوسل مانند تلویزیون نانو79 و یا نانو80 دارای پردازنده 4 هسته ای بوده و نرخ فرکانس در آن ها 50 تا 60 هرتز می باشد. این تلویزیون ها ورژن پورت HDMI برابر با 2.0 را دارند.  تلویزیون های بالارده نانوسل ال جی مانند تلویزیون Nano90 و یا تلویزیون nano86 دارای پردازنده هوشمند بوده و ورژن پورت HDMI در آن ها 2.1 بوده و فرکانس آن ها 100 تا 120 هرتز می باشد. معمولا تلویزیون های نانوسل با تلویزیون های کیولد سامسونگ و یا تلویزیون های یولد هایسنس و یا تلویزیون های سونی از هر نظر رقابت می کنند.


تلویزیون های اولد ال جی بالاترین تلویزیون های ال جی می باشند و در آن ها از نورپردازی ارگانیکی به جای نور پردازی LED استفاده شده است. این تلویزیون ها به جای پنل RGB از پنل WRBG استفاده می کنند و فرکانس تصویر در آن ها از 60 تا 120 هرتز است. اولد یک فناوری در تلویزیون است که بیشترین کنتراست تصویر را در پی دارد. در زیر به صورت خلاصه تلویزیون های ال جی را مرور کرده ایم.


تلویزیون سامسونگ

سامسونگ دو دسته تلویزیون را دارد. تلویزیون های LED سامسونگ معمولا بدون فناوری در نورپردازی می باشند و در سری RU و یا TU و در سال 2021 هم در سری AU وارد بازار شده اند. این تلویزیون های فوق العاده بوده و می توانند مقرون به صرفه نیز باشند. 


تلویزیون های با فناوری در نورپس زمینه معمولا کیولد خوانده می شوند. تلویزیون های کیولد سامسونگ در سری Q..R و یا Q..T و همچنین در سال 2021 در سری Q..A قرار می گیرند. تلویزیون های کیولد با تلویزیون های نانوسل ال جی رقابت می کنند و مورد مقایسه قرار می گیرند. 

تلویزیون های سامسونگ در سال 2021 کدام ها می باشند؟

تلویزیون های LED  این شرکت در سری AU روانه بازار شده اند. این تلویزیون های از سری 7000   تا 9000   مانند  تلویزیون AU9000، تلویزیون Au8000 ، تلویزیون AU7100  و تلویزیون AU7000 را شامل می شوند. تلویزیون های کیولد سامسونگ هم در سال 2021 شامل مدل های Q60A، Q70A و Q80A   می باشند. تلویزیون های نئوکیولد سامسونگ از جمله Qn85A ، QN90A وQN95A  می باشند. به صورت کلی همیشه تعدادی محدود از تلویزیون های سامسونگ روانه بازار می شوند. با این که تلویزیون های LED همیشه کامل در سری های مختلف در بازار موجود می شوند اما موجود بودن تلویزیون های کیولد و نئوم کیولد کمتر می باشد. 


تلویزیون هایسنس

هایسنس درست مانند سامسونگ دو دسته تلویزیون دارد. تلویزیون های LED معمولی و تلویزیون های ULED هایسنس وارد بازار شده اند و کیفیت خارق العاده ای را ارائه می دهند. این 
تلویزیون شیائومی
تلویزیون سونی

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
وبسایت:
نظر:
Captcha