بهترین تلویزیون های 43 اینچ 4k هوشمند
بهترین تلویزیون های 43 اینچ 4k هوشمند

تلویزیون ها در اندازه های مختلفی روانه بازار شده اند. در میان اندازه های پنل در تلویزیون ، اندازه 43 اینچ معمولا برای فضای کوچکی با ابعاد و یا مساحت کمتری به نسبت اندازه های بزرگتر استفاده می شود. تلویزیون 43 اینچ از یک طرف مقرون به صرفه هم است چون قیمت آن به نسبت اندازه های دیگر و بزرگتر کمتر است. تلویزیون 43 اینچ معمولا با کیفیت تصویر Full HD همراه است هرچند شرکت های سازنده تلویزیون، اندازه 43 اینچ هر مدل را با کیفیت تصویر 4K روانه بازار کرده اند. تلویزیون 43 اینچ به میز تلویزیون کوچک تر نیاز دارد و یا می توان آن را با هر براکتی به دیوار وصل کرد. در این نوشته به بهترین تلویزیون های 43 اینچ منتهی با کیفیت تصویر 4k می پردازیم.

 

طول و عرض تلویزیون 43 اینچ چقدر است؟

تلویزیون 43 اینچ دارای طول و عرضی مشخص است. اندازه تلویزیون با توجه به قطر آن تعیین می شود. تلویزیون ها معمولا دارای طول بیشتر و عرض نسبی کمتری هستند. 43 اینچ طولی برابر با 95.3 سانتیمتر و عرضی برابر با 53.6 سانتیمتر دارد. معمولا برای تلویزیون 43 اینچ می توان از میز با عرض کمتری استفاده کرد و یا آن را با هر براکتی به دیوار وصل کرد. اندازه تلویزیون با توجه به یکای انگلیسی بیان می شود. 

طول و عرض تلویزیون با توجه به اندازه تلویزیون برحسب اینچ

بهترین فاصله برای تماشای تلویزیون 43 اینچ

فاصله تماشا با اندازه تلویزیون رابطه  مستیم دارد. هر چه اندازه تلویزیون کوچکتر باشد باید از فاصله ای نزدیک تر به تماشای آن پرداخت. تلویزیون 43 اینچ را می توان معمولا از فاصله 4 متری تماشا کرد و هرچه فاصله هم البته تا یک اندازه کمتر باشد جذابیت نمایش تصویر بیشتر می شود. از طرفی کیفیت تصویر خود می تواند با فاصله تماشا رابطه عکس داشته باشد. هر چه رزولوشن تصویر بیشتر باشد باید تلویزیون را از فاصله ای نزدیک تر تماشا کرد. کیفیت تصویر 4k را باید از فاصله ای کمتر به نسبت کیفیت تصویر Full HD در اندازه تلویزیون 43 اینچ تماشا کرد. 

 

تلویزیون های با اندازه بزرگتر را می توان با فاصله ای بیشتر تماشا کرد

 

کیفیت تصویر بالا تر را باید از فاصله ای نزدیک تر تماشا کرد

 

قیمت تلویزیون 43 اینچ نسبت به اندازه بالاتر

تلویزیون 43 اینچ هم اقتصادی است و هم متناسب با قیمت و هزینه ای که برای آن در نظر گرفته می شود می تواند موجب رضایت کاربر شود. به صورت کلی تلویزیون 43 اینچ برای فضای نسبتا بزرگ استفاده می شود ودر هتل ها و یا امکان عمومی و همچنین استفاده به عنوان مانیتور و یا برای گیمینگ کاربرد زیادی را دارد. معمولا بین یک تلویزیون 43 اینچ و اندازه های بالاتر اختلاف قیمت زیادی وجود دارد. 

 

تلویزیون 43 اینچ ال جی UN7340

تلویزیون UN7340 از سری UN تولید 2020 است. این تلویزیون ال جی قابلیت فوق العاده ای دارد و کیفیت و رزولوشن 4K را برای شما محقق می کند. فرکانس تصویر این تلویزیون برابر با 60 هرتز است که فرکانس استاندارد در نظر گرفته می شود. در این تلویزیون هر فریم تصویر 60 بار بازنمایش می شود و نویز و بلور با پردازنده 4 هسته حذف خواهند شد. تلویزیون UN7340 به این جهت که قابلیت ارتقای کیفیت تصویر دارد فوق العاده است. در آن می توان تصاویر غیر 4k را با کیفیت و شفافیت بالا تماشا کرد. صدای آن 20 وات است و از دالبی دیجیتال و DTS هم پشتیبانی می کند. این تلویزیون ال جی از سیستم عامل WebOS و ریموت کنترل جادویی برخوردار است  جذابیت زیادی را در زمان کار با قسمت های هوشمند ایجاد می کند. در ان دو پایه وزن تلویزیون را نگه می دارند و به جهت پایه کنار بودن سازگاری خوبی از نظر طراحی با ساندبار ها دارد.

تلویزیون 50 اینچ ال جی فورکی اسمارت مدل 50UN7340

تلویزیون 49 اینچ ال جی فورکی اسمارت مدل 49UN7340

تلویزیون 43 اینج 4k اسمارت ال جی مدل 43UN7340

 

تلویزیون 43 اینچ ال جی UN73506

این تلویزیون از سری UN بوده و در سری هفت می باشد. قابلیت های آن به مانند تلویزیون UN7340 می باشد اما خوب تفاوت هایی دیده می شود. در تلویزیون UN73506 ال جی از نورپردازی مستقیم استفاده شده است که به نسبت نورپردازی Edge روشنایی بیشتری را ایجاد می کند. پردازنده Color Master در این تلویزیون کارایی زیادی در پردازش تصاویر دارد. ال جی در آن از پورت HDMI ورژن 2.0 با قابلیت بازگشت صوتی ARC استفاده کرده است. شما می توانید صدای تلویزیون را بر روی انواعی از ساندبار ها انتقال دهید و از صدای دالبی دیجیتال و DTS در سیستم صوتی 5.1 کاناله بهره ببرید.

تلویزیون 50 اینچ ال جی 4K اسمارت مدل 50UN73506LB

تلویزیون 55 اینچ ال جی 4K اسمارت مدل  55UN73506LB

 

تلویزیون 43 اینچ ال جی UN71006LB

تلویزیون UN71006LB تلویزیون پر طرفدار از ال جی می باشد. این تلویزیون فوق العاده است. از وجه های مثبت این تلویزیون کنتراست بالا در عین استفاده از پنل IPS می باشد. نورپردازی آن نیز همانند دیگر تلویزیون های LED ال جی از نوع مستقیم است که روشنایی بالا و شفافیت تصویر ار قابلیت های آن می باشد. تلویزیون UN71006LB صدای 20 وات را دارد و سیستم عامل WebOS درآن کارایی و کاربرد مثبتی را ایجاد می کند. 2 پایه در کناره ها وزن تلویزیون را نگه می دارند و می توانند از لرزش تلویزیون جلوگیری کنند. کیفیت ساخت این تلویزیون بالا است و از استحکام بالایی برخوردار می باشد.

تلویزیون 49 اینچ ال جی 4K اسمارت مدل 49UN71006LB

تلویزیون 43 اینچ ال جی 4K اسمارت مدل 43UN71006LB

 

تلویزیون 43 اینچ سامسونگ T5300

تلویزیون T5300 از تلویزیون های Full HD سامسونگ است. سامسونگ تلویزیون های 43 اینچ با کیفیت تصویر 4K دارد اما این تلویزیون بنابه دلایلی کمتر وارد بازار می شوند. تلویزیون 43 اینچ مدل TU7000 و یا مدل TU8000 تولید شده اند اما خوب به آن ها دسترسی نداشته ایم. مدل T5300 دارای کیفیت تصویر و رزولوشن Full HD است. این تلویزیون می تواند کارا باشد  و با فرکانی 60 هرتز که دارد به خوبی و با کیفیت بالا تصاویر را نمایش دهد. صدای این تلویزیون 20 وات است واز سیستم عامل تایزن استفاده می کند. دو پایه در کناره ها وزن تلویزیون را نگه می دارند اما به نسبت تلویزیون های ال جی پایه در آن سطح تماسی بیشتر با میز تلویزیون دارد.

تلویزیون 43 اینچ شیائومی Mi 4S ARU

تلویزیون شیائومی 43 اینچ دارای کیفیت تصویر 4K است. این تلویزیون از پنل IPS استفاده می کند که زاویه دید بالایی را دارد و و تا حدودی می توان ضربات و فشار نقطه ای را تحمل کند. در این تلویزیون  آرایش پیکسلی افقی است و متناسب با آن صفحه نمایش از استحکام بالایی برخوردار است. تلویزیون شیائومی MI 4S از سیستم عامل اندروید استفاده می کند  و می تواند دسترسی کاربران به برنامه ها را آسانتر کند. این تلویزیون دارای فریم نقره ای است و دو پایه دو در کناره قاب آن وصل می شود. 

 جمع بندی

 

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
وبسایت:
نظر:
Captcha