بهترین تلویزیون 55 اینچ فورکی هوشمند
بهترین تلویزیون 55 اینچ فورکی هوشمند

هر چند تلویزیون با اندازه صفحه نمایش مشخص برای فضایی معین کاربرد دارد اما تلویزیون در اندازه 55 اینچ بسیار پر فروش می باشد. این اندازه از پنل شاید به دلیل مقرون به صرفه بودن و شاید به دلیل اینکه به صورت میانی در میان اندازه ها دیگر قرار گرفته است مخاطبانی زیادی را به خود جذب کرده است. اندازه تلویزیون می تواند در کارایی و کیفیت متناسب با فضا تاثیر گذار باشد. تلویزیون با اندازه بزرگتر را می تواند از فاصله دورتر تماشا کرد اما خوب کیفیت تصویر بیشتر این فاصله ای کم از تلویزیون را لازم دارد. در این نوشته ما بهترین تلویزیون های 55 اینچ را مورد بحث و بررسی قرار می دهیم. 

 

تلویزیون 55 اینچ برای چه فضایی مناسب است؟

شما باید رابطه اندازه صفحه نمایش و همچنین فاصله تماشا را بدانید. هر چه تلویزیون بزرگتر باشد باید آن را زا فاصله ای دورتر تماشا کرد. معمولا برای استفاده تلویزیون برای انواعی از کاربری ها فاصله بیشتر می باشد ولی وقتی با تلویزیون یک فیلم سینمایی تماشا می کنید معمولا اگر فاصله کمتر باشد، جذابیت نمایش تصویر بیشتر خواهد شد. اما رابطه ای دیگر نیز وجود دارد که با فاصله رابطه عکس دارد و آن هم کیفیت و یا رزولوشن تصویر می باشد. در تلویزیون هر چه در رزولوشن تصویر بیشتر باشد باید از فاصله ای نزدیک تماشا شود تا بیشترین جزئیات توسط کاربر مشاهده شود. 

 

تلویزیون 55 اینچ با پنل VA و یا IPS چه تفاوتی ایجاد می کند؟

آنچه موجب تفاوت در تلویزیون ها می شود در گزینه اول نوع پنل است. در تلویزیون یا از پنل IPS و یا از پنل VA استفاده می شود. نمی توان گفت که دقیقا کدام یکی بهتر است چون هر کدام کارایی خاصی را ارائه می دهند. در تلویزیون های IPS زاویه دید بالا و کنتراست پایین و در تلویزیون های با پنل VA زاویه دید کم ولی کنتراست و نمایش رنگ مشکی بالا است. به صورتی کلی برای نمایش فیلم ها تلویزیون با پنل VA و برای دیگر استفاده ها تلویزیون IPS می تواند کارایی بهتری را داشته باشد. 

 

تلویزیون 55 اینچ اولد C1 ال جی

ال جی تلویزیون C1 را جایگزین تلویزیون CX  قرار داده است. در تلویزیون C1 قابلیت های فوق العاده ای وجود دارد و نشان می دهد اولد ال جی در سال 2021 هم پرچم دار خواهد بود. همانطور که می دانید این تلویزیون اولد است و از نورپردازی آلی استفاده می کند. این تلویزیون کنتراست بالایی دارد و رنگ مشکی عمیق را بسیار ایده آل نمایش می دهد. توان صوتی 40 وات آن می تواند جذابیت زیادی را با پشتیبانی از فرمت های صوتی مانند دالبی دیجیتال، دالبی اتمس و DTS ایجاد کند. در این تلویزیون ال جی هر گونه قابلیت به جهت ارتقای کیفیت تصویر وجود دارد. تلویزیون C1 برای نمایش فیلم ها فوق العاده است. به لحاظ کارایی که بی نظیر است و به لحاظ طراحی هم می تواند هم بر روی میز تلویزیون و هم بر روی دیوار بهترین گزینه باشد. این تلویزیون شاید مقداری قیمت بالا را داشته  اما با توجه به کارایی که دارد می توان گفت که ارزش صرف هزینه را دارد. 

 

تلویزیون 55 اینچ اولد CX ال جی

ال جی تلویزیون CX را جایگزین تلویزیون C9 قرار داده است. به هر صورت تلویزیون های اولد رده بالا می توانند تقریبا یک کیفیت را ارائه دهند. CX مدل سال 2020 بوده و هنوز هم در بازار موجود می باشد. اختلاف قیمت این تلویزیون با مدل C1 بسیار کم است و از نظر کارایی هم می تواند با مدل C1 برابری کند. شاید مقداری قابلیت ها و یا میانبر ها در سیستم عامل WebOS در مدل Cx کمتر باشد ولی نمی توان گفت که C1 برتری 100 درصدی بر مدل CX دارد. از نظر طراحی، کارایی صوتی و تصویر هم مشابه هستند. تلویزیون های اولد سری C دارای یک پایه عریض می باشند و پایه در وسط تلویزیون نصب می شود و بنابراین می توان این تلویزیون پایه وسط در نظر گرفت.

 

تلویزیون 55 اینچ QN90A سامسونگ

تلویزیون QN90A یکی از تلویزیون های نئوکیولد سامسونگ است. البته در این تلویزیون چون نورپردازی از LED به Mini LED تبدیل شده است و از پردازنده جدید نئوکوانتوم استفاده شده به تلویزیون نئوکیولد یعنی کیولد جدید معروف شده است. تلویزیون 55 اینچ 55QN90A دارای تاریکی منطقه ای و صفحه نمایش VA است. این دو قابلیت که این تلویزیون دارد میزان کنتراست و نمایش رنگ مشکی عمیقی را به آن بخشیده است. شاید تلویزیون QN90A دارای میزان کنتراست تلویزیون اولد نباشد اما کنتراست آن در میان تلویزیون های Mini LED و دیگر برند های موجود در بازار بیشتر است. سامسونگ این تلویزیون را با طراحی ظریفی روانه بازار کرده است. تلویزیون QN90A  پایین تر از مدل QN95A و بالاتر از مدل QN85A قرار می گیرد و می تواند با دیگر برند ها هم رقابت کند. 

 

تلویزیون 55 اینچ هایسنس U8QF

هایسنس تلویزیون های فوق العاده ای را تولید کرده است. جای تعجب نیست که بعضی از تلویزیون های هایسنس به نسبت برند های دیگر برتر بوده و کیفیت مطلوب تری را ارائه می دهند. تلویزیون هایسنس U8QF تولید 2020 شرکت هایسنس است. این تلویزیون دارای فرکانس تصویر 120 هرتز است اما خوب به دلیل اینکه پورت HDMI ورژن 2.1 را ندارد شما را می تواند از کیفیت تصویر 4K در نرخ 60 هرتز بهرمند کند. این تلویزیون دارای روشنایی تصویر بالایی است و شفافیت تصویر فوق العاده ای نیز دارد. تلویزیون U8QF به نسبت تلویزیون سونی X9500H می تواند کیفیت و روشنایی بالاتری داشته باشد و به جهت اینکه هر دو تقریبا از یک مشخصات برخوردار هستند، تلویزیون سونی X9500H با هزینه ای بیشتر می تواند تهیه شود. 

 

 تلویزیون 55 اینچ ال جی Nano80

تلویزیون 55 اینچ ال جی نانوسل nano80 تلویزیونی میان رده است. این تلویزیون در میان تلویزیون های نانوسل میان رده و در میان تلویزیون های LED جایگاهی ویژه دارد. تلویزیون نانوسل نانو80 ال جی پایین تر از مدل Nano86 قرار خواهد گرفت ولی با تلویزیون nano79 و یا nano75 یکسان خواهد بود. این تلویزیون ال جی دارای فرکانس تصویر 60 هرتز و نورپردازی Edge می باشد. در واقع اگر فناوری نانو را رد نظر نگیریم این تلویزیون با تلویزیون هایی چون مدل UN8060 و یا مدل UN8100 برابری می کند. به هر حال نانوسل همانند کیولد فناوری در جهت افزایش ارتقای کیفیت رنگ می باشد که ال جی به خوبی از ان بهره می گیرد. 

 

تلویزیون 55 اینچ ال جی Nano90

تلویزیون نانوسل ال جی nano90 از آن دسته از تلویزیون هایی است که برای کارایی فنی یعنی نمایش تصاویر پر سرعت گزینه ای ایده آل است. این  تلویزیون دارای کیفیت تصویر 4k است. فرکانس تصویر 120 هرتز و همچنین پورت HDMI ورژن 2.1 شما را از کیفیت تصویر 4K در نرخ 120 هرتز بهرمند می سازد. این تلویزیون ال جی بی نظیر است و می تواند با برند ها دیگر نیز رقابت کند. تلویزیون ال جی Nano90 پایین تر از مدل Nano99 قرار می گیرد که البته مدل Nano99 دارای کیفیت تصویر 8K می باشد. تلویزیون نانوسل ال جی Nano90 بالاتر از مدل Nano86 خواهد بود اما از بسیاری از جنبه ها با آن یکی می باشد. 

 

 تلویزیون 55 اینچ سامسونگ TU8500

سامسونگ در این تلویزیون از دو فناوری Dual LED استفاده کرده است. در آن روشنایی و یا شفافیت نمایش رنگ بالا است. تلویزیون TU8500 دارای کیفیت تصویر 4K در نرخ 60 هرتز است و 3 پورت HDMI ورژن 2.0 را دارد. این تلویزیون از پرفروش های شرکت سامسونگ است و در سال 2020 بیشترین فروش را برای خود ثبت کرده است. این تلویزیون کنتراست بالا دارد وهمراه با تلویزیون فریم سامسونگ از جمله تلویزیون هایی هستند که از فناوری Dual LED استفاده می کنند. این تلویزیون پایه ای در وسط دارد و پایه آن به صورت زاویه دار می باشد. پنل این تلویزیون VA است و شیشه پنل هم نیمه براق است. برای محیط پر نور و کم نور فوق العاده است و جذابیت نمایش تصویر آن قطعا رضایت کاربر را در پی خواهد داشت. 

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
وبسایت:
نظر:
Captcha