مقایسه تلویزیون شیاومی مدل p1 و تلویزیون شیاومی 4s
مقایسه تلویزیون شیاومی مدل p1 و تلویزیون شیاومی 4s

شیائومی یک شرکت چینی است که در زمینه تولید گوشی های تلفن همراه، شارژی ، پاوربانک، ایرپاد و غیره فعالیت دارد. حدودا چند سالی است که در زمینه تولید تلویزیون هم فعالیت می کند و چند سری از تلویزیون های خود را روانه بازار کرده است. تلویزیون های سری 4A، تلویزیون های سری 4X، تلویزیون های سری 4S و اخیرا هم تلویزیون های سری P1 را در اختیار کاربران قرار داده است. هزینه برای کاربران از اهمیت زیادی برخوردار است. کاربران با توجه به بودجه ای که دارند می خواهند تلویزیون را خریداری کنند. حقیقتا تلویزیون های سری 4S تولید 2020 و یا 2021 قیمتی پایین تر به نسبت تلویزیون های شیائومی سری P1 دارند. اما اختلاف قیمت در یک کیفیت با برند های دیگر زیاد است. شما شاید با هزینه ای که برای خرید تلویزیون شیائومی در نظر گرفته اید نتوانید تلویزیون برند دیگر را خریداری کنید. در حال حاضر قیمت تلویزیون های شیائومی پایین است و این روند شاید زیاد دوام نداشته باشد چراکه کیفیت و کارایی شیائومی شایسته هزینه بالا تر است و شاید دلیل قیمت کمتر تلویزیون شیائومی جای باز کردن در بازار باشد. تلویزیون شیائومی P1 با تلویزیون شیائومی 4S در اندازه پنل 55 اینچ 1 میلیون اختلاف قیمت دارد و ما می خواهید دلیل این اختلاف قیمت را بیان کنیم.

محدوده اندازه پنل در تلویزیون های شیائومی MI P1 و MI 4S

 شاید بعضی از کاربران با تلویزیون شیائومی 4S آشنایی کامل دارند و این تلویزیون در بسیاری از جاها مورد بررسی قرار گرفته است. تلویزیون شیائومی 4S در اندازه های 43 اینچ، 55 اینچ و 65 اینچ موجود می باشد. البته اندازه 43 اینچ این مدل در دو نوع مشخصات وارد بازار شده است. تلویزیون شیائومی MI P1 هم در اندازه های 32 اینچ، 43 اینچ، 50 اینچ و 55 اینچ وارد بازار خواهد شد که در حال حاضر اندازه 55 اینچ آن موجود می باشد. مشخصات تلویزیون چه در مدل P1 و چه در مدل 4S  در اندازه 32 اینچ با دیگر اندازه های بزرگتر متفاوت می باشد.

صفحه نمایش و نوع آن در تلویزیون شیائومی P1 و تلویزیون شیائومی 4S

مقایسه تلویزیون های شیاومی p1 و 4s

 شیائومی در همه تلویزیون های خود از پنل IPS استفاده می کند هر چند الان هویت و نوع پنل در مدل Q1 مشخص نیست. صفحه نمایش IPS به نسبت دیگر انواع پنل زاویه دید بیشتری  و زمان پاسخگویی کمتری دارد که هر ویژگی این نوع پنل در جهت ارائه کیفیت بهتر تصویر می باشند. عمق نمایش داده در هر دو تلویزیون 8 بیت است اما شیائومی در مدل P1 از FRC استفاده کرده است که عمق نمایش رنگ را به 10 بیت می رساند. پنل این تلویزیون ها تا حدودی ! ضد ضربه می باشد. وقتی از کناره ها به تلویزیون شیائومی تماشا شود کیفیت تصویر حفظ شده و روشنایی هم به خوبی نمایش داده می شود. نتیجه اینکه هم در مدل P1 و هم در مدل 4S می توان کیفیت مطلوبی را از کناره ها دریافت کرد و این تلویزیون های برای گیمینگ گروهی و یا برای خانواده های پرجمعیت و یا استفاده و نصب در یک محیط واید و همچنین استفاده به عنوان مانیتور ایده ال می باشند.

 
مقایسه کیفیت تصویر  تلویزیون شیائومی P1 و کیفیت تصویر تلویزیون شیائومی 4S

تلویزیون شیائومی MI P1 در اندازه 32 اینچ کیفیت تصویر HD و در اندازه های بالاتر دارای کیفیت تصویر 4K می باشد. تلویزیون شیائومی MI 4S هم در هر سه اندازه خود دارای کیفیت تصویر 4K می باشد. هر دو تلویزیون نرخ نوسازی 60 هرتز را دارند و در آن ها هر فریم تصویر 60 بار بازنمایش می شود و نویز و بلور از آن ها برداشته شده و در نهایت آنچه ما مشاهده می کنیم  کیفیت تصویر 4K در نرخ 60 هرتز می باشد. شیائومی در تلویزیون های خود از MEMC برای تصویر شفاف تر استفاده می کند که در تیتر بعدی به ان می پردازیم. نورپردازی در تلویزیون های شیائومی هر دو مدل 4S و P1 از نوع Direct است  و این نوع از نورپردازی روشنایی زیادی را تولید می کند. در این تلویزیون محتوای دینامیکی و فرمت های HDR نیز پشتیبانی می شود که تلویزیون P1 کاراتر بوده و همانند تلویزیون های هایسنس همه فرمت ها را با کارایی بالا نمایش می دهد.

 مقایسه کارایی و کیفیت تلویزیون شیائومی P1 و تلویزیون شیائومی 4S در محیط های روشن و تاریک

مقایسه تلویزیون های شیاومی p1 و 4s

تصویر در تلویزیون شیائومی P1 مقداری روشن تر است که می تواند کارایی این تلویزیون را در محیط پر نور افزایش دهد. شیشه پنل در هر دو تلویزیون از نوع نیمه براق است که می تواند تا حد نور محیط را منعکس کند. هر دو از پنل IPS استفاده می کنند و کارایی آن ها در محیط کم نور به یک شبیه است. هر دو می توانند کنتراست و نمایش رنگ مشکی در عمق بالایی را داشته باشند اما بنابه دلایلی کنتراست تلویزیون P1 بیشتر می باشد.

 
ورودی و خروجی تلویزیون شیائومی P1 و تلویزیون شیائومی 4s

در هر دو تلویزیون از 3 پورت HDMI و 2 پورت USB استفاده شده است. در هر دو مورد HDMI ورژن 2.0 را دارد. در تلویزیون P1 از قابلیت بازگشت صوتی در یکی از پورت های HDMI استفاده شده است و نوع آن هم eARC است. در تلویزیون MI 4S همین قابلیت وجود دارد اما نوع آن ARC می باشد. پورت شبکه، آنتن و.. در هر دو مورد مشترک می باشد. باید بگوییم که پورت HDMI با قابلیت eARC کارایی بالاتر به نسبت ARC دارد و فرمت های دالبی دیجیتال و DTS را بهتر انتشار می دهد.
 


پردازند Media TeK 9611 چهار هسته ای A55 تا 1.5 گیگاهرتز

شیائومی P1 مجهز به پردازنده چهار هسته ای 1.5 گیگاهرتزی می باشد. این پردازنده با پردازنده در تلویزیون سونی X9500H برابری می کند. در آن Ram یا حافظه کوتاخ مدت برابر با 2 گیگابایت می باشد. در واقع کارایی و کیفیت بالایی در پردازش سریع داده های صدا و تصویر دارد و کارت گرافیک آن Mali G52 MP2 می باشد. این مدل یک حافظه 16 گیگابایتی دارد  که برای ذخیره داده ها مانند تصویر و صدا ایده ال می باشد. شیائومی 4S مجهز به پردازنده چهار هسته ای می باشد و نوع پردازنده آن هم A53 و دارای Ram برابر با 2 گیگابایت می باشد. در این تلویزیون در اندازه 55 و 65 اینچ میزان حافظه داخلی برابر با 16 گیگابایت و در اندازه 43 اینچ برابر با 8 گیگابایت می باشد. نوع کارت گرافیک در آن Mali 470 MP3 می باشد که کارایی بالایی در همسانی با کنسول های بازی دارد.

 
صدا و توان صوتی در تلویزیون های شیائومی 4S و P1

تلویزیون شیائومی در اندازه های مختلفی صدایی متفاوت را ارائه می دهد. تلویزیون 4S در اندازه 43 اینچ توان صوتی 16 وات و در اندازه های 55 اینچ و 65 اینچ دارای توان صوتی 20 وات است. در دیگر ویژگی ها مشترک بوده و تفاوتی وجود نخواهد داشت. تلویزیون P1 در اندازه 32 اینچ دارای توان صوتی 10 وات و در دیگر اندازه ها دارای توان صوتی 20 وات می باشد. هر دو مدل یعنی مقایسه کارایی و کیفیت تلویزیون شیائومی MI P1 و MI 4S دارای قابلیت های صوتی مشترک هستند یعنی دالبی دیجیتال و DTS و صدای همه جانبه با آن ها انتشار می یابد. چون تلویزیون MI P1 دارای HDMI eARC است می تواند کارایی بالایی در انتشار صدا از طریق ساندبار ها را داشته باشد.

تلویزیون های شیائومی P1 و 4S در ظاهر چه تفاوتی را دارند؟

مقایسه تلویزیون های شیاومی p1 و 4s

اولا آنچه در این تلویزیون ها مشاهده می شود بیشتر شباهت می باشد. هر دو تلویزیون پایه کنار بوده و دارای پایه V  شکل می باشند. تلویزیون شیائومی 4S دارای حاشیه نقره ای است ولی تلویزیون شیائومی P1 بدون حاشیه می باشد. میزان Bezel و یا حاشیه در هر دو مورد کم است و اما طرح پیاده شده روی تلویزیون P1 شبیه به تلویزیون های سامسونگ 2021 می باشد. هر دو از میزان ضخامت کمی برخوردار می باشند و می توان آن ها را بر روی دیوار استفاده کرد بدون اینکه ضخامت آن ها جلوه کند. تلویزیون شیائومی P1 قابلیت های بهتری به نسبت مدل 4S دارد. اولا دارای طراحی جذاب تر است که البته شاید کاربران طراحی 4S را بیشتر بپسندند. کارایی نمایش فرمت های دینامیکی و روشنایی پنل در تلویزیون P1 به نسبت مدل 4S بیشتر می باشد. تلویزیون P1 قابلیت های هوشمند را بهتر اجرا می کند. هر دو مدل از یک فرکانس تصویر برخودار می باشند اما کارایی پردازنده در تلویزیون P1 بیشتر است. معمولا بین این دو مدل اختلاف قیمتی وجود دارد که به توجه به مطالب ارائه شده تلویزیون P1 ارزش صرف هزینه بیشتر را دارد. 

تلویزیون شیاومی مدل P1

تلویزیون شیاومی مدل 4S

مقایسه تلویزیون شیاومی مدل p1 و تلویزیون شیاومی 4s

لیست جدید قیمت ها در مجی کالا

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
وبسایت:
نظر:
Captcha