بهترین تلویزیون های 2021 برای گیمینگ
بهترین تلویزیون های 2021 برای گیمینگ

بهترین تلویزیون های گیمینگ 2021 به شما اجازه می‌دهند تا از تنظیمات بازی خود نهایت استفاده را ببرید؛ چه کنسول شما PS5 باشد، سری ایکس باکس X باشد، یا نینتندو سوییچ و حتی کامپیوتر گیمینگ باشد. دقت کنید که هر تلویزیونی برای لذت بردن از بازی‌ها و نمایش گرافیک در بهترین حالت، مناسب نیست. در این مقاله شما را در خرید تلویزیون های گیمینگ 2021 راهنمایی می‌کنیم. با استفاده از تصاویر و صدایی که با کنسول شما هماهنگ باشند، از هر بازی بیشترین لذت را خواهید برد. از بین ده‌ها تلویزیونی که معرفی می‌شوند، تعداد کمی وجود دارند که دقیقاً چیزی که برای بازی می‌خواهید را بهینه کنند. در اینجا بهترین تلویزیون‌هایی که زمان تاخیر کمی دارند و کیفیت رنگ بالایی را به نمایش می‌گذارند، فهرست شده‌اند. بنابراین شما می‌توانید بهترین تلویزیون های گیمینگ و همچنین برای تماشا کردن را مشاهده کنید. هر سیستم اتصالات و استانداردهای خاص خود را دارد، بنابراین ما بهترین تلویزیون‌هایی که برای تجهیزات بازی شما مناسب هستند را پیدا کرده ایم.

تلویزیون های 2021 برای گیمینگ

نکات مهم در انتخاب بهترین تلویزیون گیمینگ

یکی از نکات مهم در انتخاب بهترین تلویزیون گیمینگ حالت اختصاصی برای بازی می باشد ابتدا باید مطمئن شوید که تلویزیون مورد نظر شما، حالت اختصاصی برای بازی داشته باشد که در حالت‌های مختلف تصویر تلویزیون قرار دارد. حالت بازی باعث می‌شود که پروسه تولید تصاویر روان‌تر و نرم‌تر حذف شود و در نتیجه سرعت پاسخگویی بالاتری ارائه می‌شود. نکته دوم در خرید بهترین تلویزیون های مخصوص بازی 2021 توجه به رفرش ریت تلویزیون است. اکثر تلویزیون های گیمینگ 2021 رفرش ریت 60 هرتز را ارائه می‌دهند، به این معنی که در یک ثانیه 60 بار تصویر روی تلویزیون تازه سازی می‌شود. اکثر کنسول‌های امروزی با رفرش ریت 60 هرتز به خوبی کار می‌کنند، اما جدیدترین آن‌ها یعنی کنسول‌های PS5 و Xbox Series X تقاضای رفرش ریت بالاتری می‌کنند. نکته مهم دیگر در خرید بهترین تلویزیون های مخصوص بازی 2021 باید زمان تاخیر تلویزیون کم باشد. زمان تاخیر به معنی فاصله زمانی بین فشار دادن دکمه و تغییر در صفحه نمایش است. این تاخیر زمانی با میلی ثانیه اندازه گیری می‌شود و بهتر است که این زمان تاخیر در تلویزیون مورد نظر شما کمتر از 30 میلی ثانیه باشد. اگر گیمر حرفه‌ای هستید، بهترین زمان تاخیر برای شما زیر 20 میلی ثانیه است. اندازه صفحه نمایش نیز مورد مهمی است که در خرید تلویزیون های گیمینگ 2021 باید به آن توجه کرد . تلویزیون بزرگتر باعث می‌شود که در هنگام بازی از وسعت دید خود لذت ببرید. اما توجه داشته باشید که تلویزیون نباید بیش از حد بزرگ باشد، تا بتوانید همه چیز را به صورت واضح ببینید. همچنین در مورد طراحی تلویزیون نیز باید به نازک بودن حاشیه آن دقت کنید. هر چه حاشیه آن نازک‌تر باشد، تصویر و بازی برای شما لذت بخش‌تر خواهد بود.

صدای فراگیر

صدا همیشه نقش مهمی در یک تجربه بازی هیجان انگیز دارد. گرچه این روزها با ورود بازی های صدای فراگیر؛ اهمیت صدا بیشتر از همیشه شده است. در واقع کنسول های ایکس باکس وان اس و ایکس باکس وان ایکس حتی از Dolby Atmos پشتیبانی می کنند. پیشرفته ترین سیستم صوتی دالبی در حال حاضر در بسیاری از محصولات وجود دارند. مواردی که باید به آنها توجه کنید این است که آیا بلندگوها رو به جلو هستند توان خروجی و باس اختصاصی بلندگوها چقدر است؛ ساندبارها و تعداد بلندگوهای منفرد استفاده شده را در نظر داشته باشید.

اندازه تصویر و سیستم صدا جهت بازی

تلویزیون های 2021 گیمینگ

اندازه تلویزیون های گیمینگ به فاصله نشستن بستگی دارد به طور کلی فاصله نشستن شما از تلویزیون باید ۱ تا ۱.۵ برابر اندازه تلویزیون باشد. به عنوان مثال در حالتی که شما قصد دارید در فاصله ۱.۵ متری از تلویزیون نشسته و بازی کنید، بهتر است از تلویزیونی با اندازه ۴۹ الی ۶۰ اینچی استفاده کنید. از دیگر نکات مهم در تلویزیون های گیمینگ سیستم‌های صوتی آن می باشد امروزه تلویزیون‌ها بیشتر با سیستم صوتی جداگانه مانند اسپیکر، ساندبار و… عرضه می‌شوند که باعث بهبود سیستم‌های صوتی شده‌اند.

حالت بازی

تلویزیون‌های امروزی حالت‌های مختلفی مانند حالت سینما، حالت صوتی و …. دارند. در برخی از تلویزیون‌ها، حالت بازی نیز در میان این حالت‌ها موجود می‌باشد که تاثیر بسزایی در کیفیت بازی و سرعت عمل تلویزیون در هنگام بازی کردن دارند. در این حالت سرعت عمل تلویزیون تقریبا ۲ برابر شده و تجربه لذت بخش‌تری خواهید داشت.

رنگ

کیفیت تصویر تلویزیون خود نیز یکی از عوامل مهم در لذت بردن از بازی می‌باشد. کنتراست مناسب، رنگ مشکی عمیق، تصویر درخشان و … عواملی هستند که در کیفیت تصویر تلویزیون تاثیر می‌گذارند. برای چک کردن این عامل در هنگام خرید بهترین تلویزیون‌های گیمینگ، می‌توانید به داشتن استاندارد HDR توجه نمایید. استاندارد High Dynamic Range یا همان HDR امکان نمایش طیف گسترده‌تری از رنگ‌ها از تاریک‌ترین رنگ تا روشن‌ترین رنگ را در تلویزیون ایجاد می‌کند.اکثر تلویزیون‌های ساخته شده از سال 2018 به بعد، دارای استاندارد HDR10 می‌باشند.

HDR

تلویزیون های 2021 برای گیمینگ

HDRیا High Dynamic Range در واقع امکان نمایش طیف وسیع تری از رنگ های مختلف، از تاریک‌ترین تا روشن‌ترین رنگ را همراه با جزئیات بیشتر فراهم می کند. به عبارتی نسبت کنتراست تلویزیون را افزایش داده و تصاویری واقعی‌تر و جذاب‌تر را به نمایش خواهد گذاشت. همچنینHDR باعث می‌شود در مقایسه با تصاویر معمولی جزئیات بسیار بیشتری دیده شود و اجزای تصویر هم هر لحظه برای چشم انسان قابل لمس‌تر باشد.
 

تلویزیون های LCD/LED یا OLED؟

از سال 2019 تعداد تلویزیون‌های OLED در بازار بیشتر شده و طرفداران بیشتری نیز پیدا کرده‌اند. با آمدن این تلویزیون‌ها، سطح کیفی و لذت گیم‌‍ها نیز بیشتر شدند. به راحتی می‌توان گفت تلویزیون‌های OLED جزو بهترین تلویزیون‌های گیمینگ می‌باشند و نسبت به تلویزیون‌های LCD/LED برتری دارند. اما نکته‌ای که در اینجا وجود دارد قیمت می‌باشد. قیمت تلویزیون‌های OLED در مقایسه با تلویزیون‌های LCD/LED بیشتر می‌باشد. اگر نگران قیمت نیستید تلویزیون‌های OLED گزینه ی بهتری هستند.

رزولوشن 4K

 رزولوشن 4K یکی از مواردی است که باید در نظر داشته باشد. تمام بازی های Xbox One S با کیفیت 4K تولید می شوند؛ گرچه Xbox One X برای پشتیبانی از 4K نیاز به موتور بازی دارد. PS4 Pro همچنین با استفاده از ترکیبی از ارتقاء کیفیت تصویر؛ بازی های با کیفیت 4K تولید می کند . نکته مهم دیگر که باید هنگام خرید تلویزیون های گیمینگ در نظر داشته باشید؛ میزان خلوص رنگ است. این گزینه با عباراتی مانند 4:4:4 و 4:2:0 نمایش داده می شود. این اعداد نشان میدهد که از هر ردیف چهار پیکسلی از پیکسل از ردیف های بالا و پایین نمونه برداری می شوند. بنابراین در 4:2:0 دو پیکسل در ردیف بالا و هیچ پیکسلی از ردیف پایین نمونه برداری می شود. از این رو نتیجه می شود که هر چه اعداد بزرگتر باشند؛ عملکرد رنگ خالص تری را خواهید داشت. مشکل اینجاست که پشتیبانی کامل از رنگ 4:4:4 به اطلاعات تصویر بیشتری نیاز دارد و بنابراین همه تلویزیون ها نمی توانند از پس پردارش آنها بر بیایند.

در آخر

 قیمت و ارزش تلویزیون نقش بسیار مهمی در تصمیم گیری افراد دارند. به همین دلیل تلویزیون‌هایی که قیمت کمتر از 500 دلار داشتند نیز در این فهرست بهترین تلویزیون های مخصوص بازی 2021 قرار دارند. این گزینه‌ها نشان می‌دهند که شما می‌توانید با هزینه کمتر نیز به تصویر عالی 4K برای گیمینگ دست پیدا کنید. از نمونه برندهای گیمینگ می توان به  ال جیLG، سامسونگ SAMSUNG و سونی SONY اشاره کرد که در صدر آنها نمایشگرهای اولد ال جی قرار دارد. رفرش ریت یا نرخ بروز رسانی تصویر – رزولوشن – تاخیر ورودی – رسپانس تایم یا زمان پاسخ گویی – HDR و عمق بیت و رنگ از مهمترین موارد برای انتخاب تلویزیون گیمینگ است. در لیست زیر یک سری از بهترین تلویزیون های گیمینگ را مشاهده می کنید که با کلیک روی هر کدام از ویژگی ها و مشخصات آن مطلع شوید جهت مشاوره و خرید با ما در مجی کالا همراه باشید.

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
وبسایت:
نظر:
Captcha