بهترین تلویزیون های 4k در سال 2019-2020
بهترین تلویزیون های 4k در سال 2019-2020

 در سال های اخیر تلویزیون های زیادی از طرف شرکت های سازنده وارد بازار شده اند که هر کدام کارایی و کیفیت و یا امکانات متمایز و متفاوتی دارند. البته در بسیاری از موارد تنها کیفیت برای کاربران حائز اهمیت نیست بلکه قیمت تلویزیون هم در انتخاب آن توسط خریدار مهم است. تلویزیون های مورد مقایسه در این مقاله داری کیفیت تصویر 4K هستند و متناسبا قیمت متفاوتی دارند تلویزیون RU7100،X950G و OLED C9 تلویزیون هایی هستند که به ترتیب در زیر توضیح داده ایم در ابتدا تلویزیون سامسونگ RU7100 با کیفیت تصویر 4K عالی و امکانات میان رده و در انتها تلویزیون فوق العاده کارای OLED C9 را بررسی کرده ایم. این تلویزیون قیمت های متفاوتی هم دارند که تلویزیون اولد C9 گرانتر بوده و امکانات بیشتری دارد.

تلویزیون RU7100 سامسونگ

 این تلویزیون میان رده است و  با توجه به کیفیت تصویر مناسب و قیمت کم آن مورد مقایسه قرار گرفته است. این تلویزیون دارای امکانات بسیار پیشرفته ای نیست ولی جوابگوی نیاز کاربران تا مثلا 8 سال آینده خواهد بود  به این معنی که امکانات لازم متناسب با نیاز کاربران را دارد.  امکانات هوشمند فوق العاده ای دارد وکیفیت تصویر آن عالی و قیمت مناسبی دارد به گونه ای که اکثر کاربران می توانند آن را خریداری کنند. این تلویزیون دارای حداکثر روشنایی برای محتوای SDR است. در این تلویزیون تاخیر در انتقال داده ها 11 میلی ثانیه است که بسیار عالی و مورد پسند گیمرها و یا کسانی که به بازی علاقه دارند است. صفحه نمایش VA کنتراست بالایی را به وجود آورده است. FRC یا کنترل نرخ فریم تصویر کمک می کند تا صفحه نمایش 8 بیتی با کیفیت و کارایی 10 بیت ظاهر شود و این یه نقطه امتیاز است. زمان پاسخگویی آن در پایین ترین مقدار ممکن قرار گرفته است نسبت به مدل NU7100 که 10 میلی ثانیه بوده در این تلویزیون 8 میلی ثانیه است، که 2میلی ثانیه سرعت بیشتری دارد.

 

تلویزیون سامسونگ ru7100

تلویزیون  X950G سونی

این تلویزیون فوق العاده است و کیفیت تصویر و کنتراست فوق العاده ای دارد و بالاتر از تلویزیون سامسونگ RU7100 قرار می گیرد. در این تلویزیون از صفحه نمایش VA استفاده شده است که کنتراست بالا و نمایش رنگ سیاه عمیق بیشتری را موجب می شود که یه نقطه قوت برای ارائه تصویر است. در این تلویزیون با توجه به نوع صفحه نمایش که VA است زاویه دید کافی ندارد اما در  صفحه نمایش با اندازه  های بزرگتر با افزودن لایه ای به نام X Wide Viewing Angle زاویه دید افزایش پیدا کرده ولی تا حدی کنتراست و نمایش رنگ سیاه عمیق کاهش یافته است. در این تلویزیون نیز میزان تاخیر در انتقال داده ها در حد پایینی است و به خوبی جوابگوی گیمرها خواهد بود.

تلویزیون سونی x950g

تلویزیون اولد C9

تلویزیون اولد OLED ال جی درای کیفیت تصویر فوق العاده است. این تلویزیون برنده جایزه سال 2019 است و بالاترین رده کیفیت  تصویر ، امکانات هوشمند و سرعت پردازش را از آن خود کرد. این تلویزیون LED نیست و تفاوت زیادی با صفحه نمایش LED دارد. در این تلویزیون از نور پس زمینه استفاده نشده است بنابراین جدا از افزایش کارایی نمایش تصویر، طراحی ظریف و نازکی  را در تلویزیون اولد موجب شده است. این تلویزیون مجهز به بهترین و کاراترین پردازنده هوشمند یعنی a9 است و ورژن جدید HDMI یعنی HDMI 2.1 در آن قرار گرفته که کیفیت تصویر 4k را با فرکانس 120 هرتز نمایش می دهد. سیستم عامل آن WebOS بوده و دارای ویژگی های Google Assitant و Amazon Alexa و قابلیت هوشمند و کنترل با صدا یا Voice Assistant است در واقع این تلویزیون آخر کیفیت و کارایی است ولی متاسفانه قیمت بالایی دارد.

تلویزیون ال جی اولد c9

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
وبسایت:
نظر:
Captcha