بهترین برند تلویزیون  در سال 2019 در بازار کدام است؟
بهترین برند تلویزیون در سال 2019 در بازار کدام است؟

کاربران و یا خریداران می خواهند بهترین برند تلویزوین را در بازار انتخاب و تلویزیون های مربوط به برند را خریداری کنند. بهترین برند کدام است؟ در واقع بهترین برند و یا معتبر ترین برند برندی است که محصولات آن فروش زیادی دارد و کاربران را راضی نگه داشته است. برای یک تلویزوین شرکت های زیادی هستند که تلویزیون تولید می کنند. این شرکت ها هر کدام محصولات متمایز با کاربرد های متفاوت را  برای کاربران خود معرفی و وارد بازار فروش  می کنند. از شرکت های تولید کننده تلویزیون، می توان به  شرکت ال جی، شرکت سامسونگ، شرکت سونی، شرکت فیلیپس، شرکت شارپ، شرکت ویزیو و شرکت پاناسونیک را می توان نام برد که هر کدام محصولات و تلویزیون های فوق العاده ای را تولید می کنند و فضای رقابتی بازار و ارائه تکنولوژی های جدید توسط شرکت ها در واقع انتخاب بهترین برند را سخت می کند چرا که شرکت های تولید کننده تلویزیون هر روز در حال پیرفت بوده و بهترین کارایی و کیفیت را در تلویزیون های خود اتخاذ می کنند.

شرکت ال جی و شرکت سامسونگ، برند ال جی و برند سامسونگ

در میان شرکت های تولید کنند تلویزیون شرکت ال جی و ساسمونگ را مورد بررسی قرار می دهیم، این شرکت ها در زمینه تولید تلویزیون فعالیت زیادی دارند. تنوع مدل های ال جی و سامسونگ در بازار زیاد است و هر تلویزیون که وارد بازار شده است ویژگی ها وامکانات و حتی تکنولوژی های فنی و صفحه نمایش خاصی را با خود آورده است. جالب است بدانید که شرکت های سونی، شارپ، پاناسونیک و حتی فیلیپس هنوز هم صفحه نمایش های ال جی را در تلویزیون های خود استفاده می کنند و به خودی خود تولید کننده صفحه نمایش نیستند. کاربران زیادی محصولات این دو شرکت را خریداری می کنند و رضایت کامل از وحصولات این دو شرکت کره ای موجب محبوبیت ابرند ال جی و سامسونگ شده است.

تلویزیون های ال جی و تلویزیون های سامسونگ

شرکت ال جی و شرکت سامسونگ به صورت مکمل عمل می کنند، این شرکت ها تلویزیون های زیادی را روانه بازار کرده اند و هر کدان در زمینه ارائه تکنولوژی فوق العادعه بوده و کارایی محصولات آن در رده بالایی قرار گرفته است. شرکت ال جی در تلویزیون های LED خود از صفحه نمایش های IPS استفاده می کند و شرکت سامسونگ برای تلویزیون های خود صفحه نمایش های VA را انتخاب کرده و استفاده می کند. فناوری هایی چون NanoCell و OLED در تلویزیون های ال جی  و فناوری QLED در تلویزیون های سامسونگ بهترین کیفیت تصویر را برای کاربران خود به نمایش می گذارند. در واقع تلویزیون های ال جی و سامسونگ نیاز دو دسته اصلی از کاربران را بر طرف کرده و برای کاربران خاص بالاترین کارایی را از خود به نمایش می گذارند.

تفاوت تلویزیون های  LED ال جی  و تلویزیون هایLED سامسونگ به صورت کلی

این دو برند تلویزیونی کارایی فوق العاده ای را از خود به نمایش می گذارند ولی تفاوت هایی با هم دارند ولی تفاوت ها مبنی برتری بر دیگری نیست و کاربران می توانند بسته به نوع استفاده و نیاز خود برند مورد نظر را انتخاب کنند.  تلویزیون های LED ال جی دارای پنل IPS هستند که در آنها آرایش پیکسلی افقی بوده و زاویه دید خوبی را ایجاد می کنند به این معنا که اگر از گوشه و کنار به صفحه نمایش نگاه کنید کیفیت تصویر و روشنایی تصویر کاهش نمی یابد. تلویزیون های LED سامسونگ دارای صفحه نمایش VA هستند در این صفحه نمایش ها آرایش پیکسلی عمودی است و زاویه دید خوبی ایجاد نمی کند ولی کنتراست تصویر، نمایش رنگ سیاه عمیق و نمایش رنگ های غنی بیشتری را نسبت به تلویزیون های ال جی ارائه می دهد. امکاناتی چون ورودی و خروجی ها در تلویزیون های ال جی و سامسونگ شبیه هم است. ویژگی های هوشمند و سیستم عامل در هر دو برند تلویزیونی وجود دارد، تلویزیون سامسونگ از سیستم عامل تایزن و تلویزیون ال جی از سیستم عامل WebOS استفاده می کند عملکرد ها در آنها یکسان است ولی کار با سیستم عامل WebOS آسانتر است. 

تفاوت تلویزیون های OLED ال جی و QLED سامسونگ

شرکت های ال جی و سامسونگ علاوه بر تلویزیون های LED،  با ارائه تکنولوژی ها و فناوری های پیشرفته  صفحه نمایش های OLED و QLED راروانه بازار کرده و کیفیت تصویر تا حد بالایی ارتقا دادند. تلویزیون های اولد OLED ال جی کاملا با صفحه نمایش های LED فوق می کنند در آنها از نور پس زمینه استفاده نشده و به جای آن انژی الکتریکی عبوری از فیلم آلی پیکسل ها را روشن کرده و نور لازم راب رای پیکسل ها فراهم می کند. کنتراست بالا، روشنایی فوق العاده، زاویه دید مناسب  در تلویزیون ها اولد ال جی نسبت به صفحه نمایش های LED افزایش یافته است. صفحه نمایش های QLED همان صفحه نمای های LED هستن و برای روشنایی پیکسل ها از نور پس زمینه استفاده می شود فقط تفاوتی که با تلویزیون های LED دارد این است که در بین صفحه نمایش و برد لامپ های LED از صفحه نازکی حاوی ذرات ریز غیر هم اندازه استفاده شده است که جریان نور پردازی را دقیقتر کرده و کنتراست تصویر، روشنایی صفحه نمایش،نمایش 100 درصد رنگ ها را موجب شده است. تلویزیون های اولد در ظاهر هم طراحی ظریف و نازکتری نسبت به تلویزیون های QLED دارند و در آنها مساحت بیشتری از صفحه نمایش در دسترس است.

 

جمع بندی

برندی بهتر است و یا به عبارتی برندی از اعتبار بیشتری برخوردار است که دارای تکنولوژی های  برتر و رضایت کاربران را به دست آورد. تلویزیونهای زیادی با برند های مختلف در بازار وجود دارد.  هر کدام از این برند ها کاربران خاص خود را دارند اما به صورت کلی برند ال جی و سامسونگ هم تلویزیون مختلف زیادی را به کاربران ارائه داده اند و هم تکنولوژی ها و فناوری های متفاوت و به روزی را برای کاربران خود در تلویزیون ها ارائه داده اند. تلویزیون های ال جی و سامسونگ روز به روز ارتقا پیدا کرده و ویژگی های جدید توسط شرکت سازنده به آنها افزوده می شود بنابراین به این دلیل است که تنوع مدل های ال جی و سامسونگ در بازار زیاد و رضایت کاملی از طرف کاربران پدید آمده است.

 

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
وبسایت:
نظر:
Captcha