مدل و شماره سریال تلویزیون های ال جی
مدل و شماره سریال تلویزیون های ال جی

شرکت ال جی سالانه تلویزیون های زیادی را تولید می کند و هر کدام از این تلویزیون ها دارای شماره سریال مشخصی هستند. در واقع شماره سریال  شامل اطلاعاتی مربوط به زمان تولید و امکانات موجود در تلویزیون و یا مکان  و کارخانه تولید کننده تلویزیون است.  در این مقاله شماره سریال تلویزیون های ال جی را مورد بررسی قرار می دهیم و نشان می دهیم که هر رقم در شماره سریال چه اطلاعاتی از تلویزیون را در اختیار کاربران قرار می دهد.

مکان قرار گیری شماره سریال کجاست؟

 شماره سریال در تلویزیون بر روی قسمت پشتی تلویزیون قرار می گیرد. شماره سریال به صورت برچسب است و معمولا شماره سریال های تلویزیون های ال جی در برچسب دارای کادری مستطیلی است که در آن به صورت انگلیسی Serial NO و Model No نوشته شده است. البته بر روی برچسب اطلاعات دیگری وجود دارد که ما از توصیف آنها صرف نظر می کنیم . شما می توانید نمونه ای از شماره سریال تلویزیون های ال جی را در زیر مشاهده فرمایید:

شماره سریال تلویزیون های ال جی، تلویزیون های ال جی، شناسایی تلویزیون های ال جی

 

شما در تصویر بالا نمونه ای از شماره سریال را مشاهده می فرمایید که مربوط به یک تلویزیون ال جی می باشد که از چپ به راست آن را توصیف می کنیم. عدد اول یعنی عدد 6 و مکان آن مربوط به سال تولید تلویزیون است  یعنی تلویزیون در سال 2016 تولید شده است و اگر در مکان آن اعداد دیگری قرار گیرد مانند:

عدد 0: سال تولید 2010

عدد 1: سال تولید 2011

عدد 2: سال تولید 2012

عدد 3: سال تولید 2013

عدد 4: سال تولید 2014

عدد 5: سال تولید 2015

عدد6: سال تولید 2016

عدد 7: سال تولید 2017

عدد 8 : سال تولید 2018

عدد 9: سال تولید 2019

حالا در ماره سریال بالا بعد از عدد 6 نوبت به مکان دوم و سوم در سریال می رسد که در آن 04 است و یعنی تلویزیون در ماه چهارم سال میلادی تولید شده است  و به همین ترتیب:

عدد 01: ماه اول میلادی

عدد 02: ماه دوم میلادی

.

.

عدد 09: ماه نهم میلادی

عدد 10: ماه دهم میلادی

عدد 11: ماه یازدهم میلادی

عدد12: ماه دوازدهم میلادی

مکان چهارم و پنجم مربوط به مکان تولید تلویزیون است. حالا اگر می خواهید بدانید تلویزیون در کدام کارخانه یا کدام کشور ساخته شده است آن دو حرفه مشخصه خوبی برای مکان تولید هستند. در بالا حروف RM یعنی تلویزیون در مکزیک تولید شده است و به همین ترتیب:

حرف MX: مکزیک

حروف MA: لهستان

حروف WR: لهستان

حروفIN:اندونزی

حروف RN: کره

حروفKC:کره

حروف RA: روسیه

حروفND: چین

 و در نهایت حروف و ارقامMD8U923 مربوط به طراحی و دیگر امکانات و مشخصات تلویزیون است. شما می توانید با استفاده از شماره سریال ویژگی ها و خصوصیات تلویزیون مانند مکان و زمان تولید و امکانات موجود در تلویزیون را تشخیص دهید. تلویزیون های ال جی از نظر امکانات بسیار شبیه به هم هستند و تلویزیون های ساخت تمام کشور ها مانند چین، کره، لهستان، روسیه و مصر در ایران می توانند مورد استفاده قرار گیرند و اگر تفاوتی داشته باشند برای گیرنده دیجیتال است که خوشبختان در داخل کشور بدون هیچ مشکلی کانال ها و شبکه های داخلی را پشتیبانی می کنند. 

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
وبسایت:
نظر:
Captcha