تفاوت یخچال های دوقلو با ساید
تفاوت یخچال های دوقلو با ساید

یخچال یک دستگاه سرد کننده مواد است که از عایق های حرارتی و مراحلی برای انتقال گرما از داخل دستگاه به بیرون است و جهت نگه داری مواد غذایی ، داروها و هر مواد فاسد شدنی دیگر برای جلوگیری از فاسد شدن آن ها استفاده می شود که نیاز اساسی برای تمامی خانه های دنیا است یخچال ها بسته به طراحی و کابرد آن ها به دسته های مختلفی تقسیم شده اند که هر کدام بر اساس نیاز خانواده ها کاربرد های مختلفی دارند .به طور کلی یخچال ها به یخچال ساید بای ساید، یخچال فرنچ یا درب فرانسوی، یخچال فریزر بالاپایین و یخچال فریزر دو قلو تقسیم می شوند. در حال حاضر یکی از پرفروشترین یخچال ها یخچال فریزرهای دوقلو می باشند که اکثر مردم اقدام به خرید آن می کنند البته آمار خرید یخچال های ساید بای ساید هم کم نیست و به دلیل مزایای خود محبوبیت زیادی پیدا کرده است که در این نوشته می خواهیم هر کدام از آن ها را مورد بررسی قرار داده و با هم مقایسه کنیم با ادامه ی توضیحات با ما در مجی کالا همراه باشید.

یخچال ساید بای ساید:

یخچال ساید بای ساید

 یخچال های ساید بای ساید، یخچال های جدیدی با دو درب بازشونده هستند که هم از قفسه ها و فضای تعبیه شده درون درها و هم در فضای بدنه یخچال می توان مواد غذایی و نوشیدنی ها را گذاشت. استفاده از این نوع یخچال ها، امروزه بسیار رواج دارد بطوری که در آپارتمان های جدید طوری فضای کابینت را طراحی می کنند، که برای گذاشتن یخچال ساید بای ساید مناسب باشد. چرا که بسیاری از خانواده ها و جوانان اقدام به خرید یخچال ساید بای ساید کرده و این نوع یخچال را به انواع قدیمی تر یخچال ها ترجیح می دهند. یخچال ساید بای ساید دارای دو یا چهار در است که فضای کمی را اشغال می کنند این نوع یخچال ها، معمولا دارای فضای کمتری در فریزر هستند ولی در عوض شکل طراحی بدنه آنها زیباتر و در بیشتر مدلها دارای امکانات جانبی از قبیل آبسردکن و یخساز هستند که برای فصل تابستان و به خصوص زمانی که مهمان دارید، بسیار مناسب است. استفاده بهینه این یخچال ها از فضا و به خصوص در بخش فریزر، موجب شده که افرادی که از این نوع یخچال ها استفاده می کنند، به آسانی دسترسی به مواد غذایی و نوشیدنی های گذاشته شده در یخچال داشته باشند. همچنین داشتن ظاهر زیبا و مناسب این یخچال ها هم موجب افزایش تقاضا برای آنها در سالهای اخیر شده است. از طرف دیگر با وجود اینکه قیمت یخچال ساید بای ساید از انواع دیگر یخچال ها کمی بیشتر است، اما کیفیت و دوام آنها بسیار مناسب بوده و در درازمدت با مصرف کمتر برق و همچنین عدم نیاز به تعمیر و یا سرویس شدن هر چند سال یکبار، براحتی این اختلاف هزینه جبران می شود. سایز یخچال ساید بای ساید هم متنوع است بطوری که بنا به نیاز خود می توانید یخچال ساید بای ساید کوچک، متوسط و یا بزرگ را خریداری و استفاده کنید. همچنین یکی از مزایای دیگر خرید یخچال ساید بای ساید امکان تعویض دمای فضای درون یخچال بطور دستی است. بطوری که در بیشتر یخچال های ساید بای ساید امروزی، در حالت تنظیم دمای "سوپر" می توانید دمای یخچال را تا صفر درجه و همچنین دمای فریزر را تا 24- درجه سانتی گراد پایین بیاورید امکانات جانبی یخچال ساید بای ساید شامل صفحه نمایش دیجیتال، آبسردکن، یخساز، فیلتر های تصفیه کننده هوا و آب، سیستم اتوماتیک ذوب برفک در یخچال موجب شده است که طرفدارن زیادی پیدا کند و کارایی آن بشتر شود به طوری که بسیاری از شرکت های سازنده یخچال فریزر، که در سطح جهان معروف و در این زمینه سابقه طولانی دارند از جمله ال جی (LG)، سامسونگ (Samsung)، بوش (Bosch)، هیتاچی (Hitachi) و غیره در سالهای اخیر اقدام به ساخت و تولید یخچال های ساید بای ساید با قیمت مناسب و کیفیت بالا کرده اند.

مزایای یخچال ساید بای ساید

 •     ظرفیت ذخیره سازی مواد در درب ساید بای ساید (خصوصا در مدل های فرنچ)
 •     دسترسی راحت تر به مواد غذایی دورن یخچال
 •     زیبایی ظاهری
 •     استفاده از آب تصفیه شده به دلیل مجهز بودن به فیلتر تصفیه آب
 •     تازه تر ماندن مواد غذایی به خصوص سبزیجات تازه در ساید بای ساید ها
 •     مجهز به سیستم یخساز و آبسرد کن
 •     مجهز به سیستم جریان چندگانه
 •     مجهز به محفظه مخصوص نگهدارنده
 •     مجهز بودن به انواع فیلتر ها برای گرفتن بوی بد و از بین بردن باکتری ها و انواع قارچ ها

معایب یخچال ساید بای ساید

 • حمل و نقل سخت : به دلیل به هم چسپیدگی دو تکه کمی جابه جایی آن سخت است و باید با احتیاط حمل و جابه جا شود.
 • نیازمند تعویض فیلترهای تصفیه: داشتن فیلتر تصفیه آب هر چند مفید همان اندازه هم هزینه بر است که هر 6 ماه یکبار این فیلترها باید تعویض شوند که مقداری هزینه بر می باشد.
 • ظرفیت نامناسب: این یخچال ها ظرفیت داخلی کوچکی دارند و می توانند مقدار کمی از مواد غذایی را در خود جای دهند.
 • هزینه تعمیر بالا: اگر یخچال شما دچار مشکلاتی شود هزینه تعمیر بالایی دارند و هر تعمیرکاری قادر به تعمیر آن ها نیست.

یخچال دوقلو:

یخچال دوقلو

یخچال های دوقلو هم شباهت زیادی به یخچال های ساید بای ساید دارند با این تفاوت که یخچال و فریزر در آنها دارای دو سیستم جدا است که البته این دو بخش در یک مجموعه ساخته و عرضه می شوند. از این رو معمولا یخچال های دوقلو دارای فضای بیشتری نسبت به یخچال های ساید بای ساید دارند و به ویژه بخش فریزر یخچال های دوقلو از فریزر یخچال های ساید بای ساید، بزرگتر است و فضای بیشتری دارد. از این رو برای بسیاری از خانواده های پر جمعیت و کسانی که میوه، سبزی، مواد غذایی زیادی در یخچال فریزر نگهداری می کنند، خرید یخچال دوقلو مناسب تر است. از طرف دیگر علاوه بر مسئله جا و فضای یخچال، به دلیل اینکه هر یک از دو بخش فریزر و یخچال دوقلو از هم جدا هستند، هر کدام از این دو بخش دارای موتور و کمپرسور جدای خاص خود هستند. به این دلیل، در صورتی که بعدها هر گونه خرابی یا مشکلی برای هر یک از دو بخش پیش بیاید، با هزینه ی کمتر و به صورت جداگانه تعمیر می شود  از جمله این برندهای تولید یخچال دوقلو می توان به یخچال دوقلو سامسونگ، یخچال دوقلو بوش و یخچال دوقلو ال جی (LG) اشاره کرد. قیمت یخچال دوقلو معمولا از یخچال ساید بای ساید کمتر است ولی در عوض مصرف برق آنها بیشتر است از طرفی دیگر طراحی آن ها ساده تر از یخچال های ساید بای ساید می باشد .

مزایای یخچال فریزر دوقلو

 1.  جابجایی آسان : یکی از مهم‌ترین مزایای یخچال فریزر دوقلو این است که با توجه به مستقل بودن هر دستگاه، شما با دو دستگاه با ابعاد متوسط روبرو خواهید بود و از دردسر یخچال فریزرهای ساید بای ساید یا یخچال فریزرهای پهن، خلاص خواهید شد.
 2. جادار با حجم داخلی بزرگ : حتی اگر سایزهای کوچک و کم عرض یخچال دوقلو را از بازار خریداری کنید، باز هم حداقل ۲۸ تا ۳۰ فوت یخچال و فریزر در اختیار خواهید داشت که برای بسیاری از خانواده ها کافی است.
 3. دو موتور (کمپرسور) مجزا : به دلیل اینکه یخچال و فریزر کاملا مستقل از هم می باشند، هر دستگاه دارای موتور مجزا می باشد و در صورت خراب موتور هزینه کمتری خواهد داشت.
 4.  طراحی عریض : بر خلاف مدل‌های ساید بای ساید که عمیق هستند، یخچال فریزرهای دوقلو معمولا کم عمق و با عرض زیاد طراحی می‌شوند تا دسترسی به مواد غذایی نسبتا ساده‌تر باشد.
 5. قیمت ارزان تر : قیمت یخچال دوقلو نسبت به به یخچال ساید بای ساید به نسبت ارزان تر است و با قیمتی ارزان تر می توانید بخرید . قیمت یخچال دوقلوی ال جی در بانه را مطالعه کنید

معایب یخچال فریزر دوقلو

 1.  مصرف برق بیشتر : با توجه به داشتن دو موتور مجزا، مصرف برق یخچال فریزر دوقلو نسبت به یخچال ساید بای ساید و معمولی، کمی بالاتر خواهد بود. البته این مورد فعلا در ایران چندان به چشم نمی‌آید، اما احتمالا در آینده و با بیشتر شدن هزینه برق مصرفی، این اختلاف مصرف اهمیت بیشتری پیدا خواهد کرد.
 2.  طراحی نه چندان جدید : بسیاری از شرکت‌های تولید کننده، طراحی جدید کالاهای خود را بر روی مدل‌های ساید بای ساید متمرکز کرده و لذا بطور معمول، طراحی یخچال فریزر دوقلو ساده تر از یخچال فریزر ساید بای ساید می‌باشد. در واقع، اگر به دنبال یک کالای شکیل با طراحی جدید باشید، شاید مدل‌های جدید ساید بای ساید را بهتر از مدل‌های متداول یخچال فریزر دوقلو بپسندید.

ساید بای ساید یا دوقلو؟

تفاوت یخچال های ساید بای ساید با دوقلو

از مهمترین ویژگی در انتخاب هر چیزی طراحی و شیک بودن ظاهری آن است که یخچال هم از این ویژگی مستثنی نیست. اگر نسبت به طراحی داخلی آشپزخانه خانه خود حساس هستید، یخچال ساید بای ساید با طراحی مدرن، شیک و جذاب خود در مقایسه با یخچال فریزر دوقلو نظر شما را بیشتر جلب خواهد کرد. و جلوه ی بسیار زیبا به آشپزخانه شما می دهد. یخچال ساید بای ساید و یخچال فریزر دو قلو هر یک رویکرد متفاوتی در قبال فضای داخلی و ظرفیت دارند. انتخاب یکی از این دو بر دیگری کار دشواری است و اساساً انتخاب افراد با توجه به سبک زندگی و حجم فضای مورد نیاز فرد متفاوت خواهد بود. اگر می خواهید مقدار زیادی از انواع نوشیدنی و مواد غذایی کم حجم را برای استفاده روزمره ذخیره کنید، در نتیجه مقایسه یخچال ساید بای ساید با دوقلو ،  این یخچال با طراحی فضای داخلی به شما اجازه می دهد تا براحتی آن ها را چیده و در دسترسی آسان باشد. اما فضای داخلی یخچال ساید بای ساید برای ظروف بزرگ مثل دیس های بزرگ و یا قابلمه های بزرگ غذا مناسب نیست و شما را با مشکل مواجه می کند. این در حالی است که طبقه های جادار اما ساده یخچال های دوقلو فضای مناسبی را برای این قبیل ظروف محیا می کند. حجم فضای فریزر در یخچال ساید بای ساید نسبت به بخچال دوقلو کمتر است. پس اگر به دنبال انبار بلند مدت حجم بالایی از  مواد غذایی در فریزر هستید تا خانواده پر جمعیت شما همیشه به مواد غذایی دلخواه دسترسی داشته باشند، یخچال دوقلو گزینه بهتری برای شما خواهد بود.
اگر بخواهید بدانید که مصرف برق در دو یخچال ساید بای ساید و دوقلو کدام یک بیشتر است کار سختی نیست یخچال های دوقلو به دلیل استفاده از دوموتور مجزا مصرف بیشتری دارند و پرهزینه تر هستند بنابراین یخچال های ساید بای ساید مصرف کمتری دارند چون دارای یک موتور هستند تفاوت این یخچال ها در اندازه جوری است که یخچال ساید بای ساید نسبت یخچال دوقلو عرض بیشتری از آشپزخانه شما را اشغال می کند. اگر احساس می کنید آشپزخانه شما بیش از حد کوچک است، شاید یخچال دوقلو گزینه مناسب تری برای شما باشد. همچنین جا به جایی  یخچال سای بای ساید به علت سازه یکپارچه دو بخش آن، بخصوص در آپارتمان ها کار مشکلی است. اما در مقایسه یخچال ساید بای ساید با دوقلو، بواسطه جدا شدن دو بخش یخچال دوقلو از یکدیگر، کار راحتری را پیش رو خواهید داشت. یخچال های ساید بای ساید همیشه نمایشگاهی از آخرین فناوری ها و تجهیزات بوده اند و از تجهیزات و امکانات بیشتری برخوردارند. برای مثال می توان به استفاده از هوش مصنوعی در یخچال های ال جی در سال 2020 اشاره کرد. تجهیزاتی همچون نمایشگر داخل یخچال، انواع سنسورها و فیلترها، اتصال به اینترنت و مدیریت از راه دور یخچال، یخسازهای فوق باریک داخل درب و بسیاری موارد دیگر را می توان درباره یخچال های ساید بای ساید نام برد. یکی دیگر از معیار مهم در انتخاب یخچال قیمت آن ها است که در این مورد یخچال های ساید بای ساید همیشه گرانتر و پرهزینه تر هستند پس اگر بودجه ی محدودی دارید یخچال های دوقلو گزینه ی مناسب تری هستند.

مزیت های دیگر یخچال های ساید بای ساید در مقابل دوقلو

 مزیت دیگر ساید بای سایدها نسبت به دوقلوها تکنولوژی‌های جدیدی است که در طراحی و تولید آن‌ها به کار رفته است. سیستم خنک کنندگی سریع، سیستم جریان هوای چند قسمتی که موجب تازه ماندن و جلوگیری از فاسد شدن میوه و سبزی‌جات می‌شود، سیستم سرد کننده سریع فریزر، فیلترها و بوگیرهای با کیفیت و یخساز پرقدرت از تکنولوژی‌هایی است که معمولا در یخچال فریزر ساید بای ساید به چشم می‌خورد.

جمع بندی

هر کدام از یخچال ها مزایا و معایب خودشان را دارند و شما می توانید با توجه به نیاز خود تصمیم بگیرید که این تصمیم به بودجه، ترجیحات سلیقه‌ای و فضای در اختیارتان برای قراردادن یخچال وابسته است. خانواده‌های چند نفره و پرجمعیت باید با احتیاط بیشتری به سراغ یخچال‌ فریزر ساید بروند چون شاید فضایش برایشان کافی نباشد. و یخچال های دوقلو گزینه ی بهتری در این مورد می باشد اما یخچال های ساید بای ساید از نظر طراحی و امکانات جالب تر می باشند در آخر باید با این مسئله مواجه شویم که یخچال های ساید بای ساید علی رغم قیمت بالاتر انتخابی مناسب تر و کارآمر تر برای خانواده های امروزی هستند، و انتخاب آن ها میتواند خیالی آسوده را برای ما به ارمغان بیاورد.

جهت خرید انواع یخچال های دوقلو و ساید بای ساید با مناسبترین قیمت با ما در فروشگاه آنلاین مجی کالا همراه باشید.

لیست بروزترین قیمت های انواع یخچال

 

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
وبسایت:
نظر:
Captcha