بهترین تلویزیون با کیفیت 120 هرتز
بهترین تلویزیون با کیفیت 120 هرتز

هرتز واحد اندازه گیری سیگنال است برای مثال اگر یک ولتاژ AC در هر ثانیه یک بار از صفر به حد اکثر مثبت برسد و بعد دوباره به صفر برسد و دوباره به حد اکثر منفی برسد و دوباره صفر شود می گوید که این سیگنان 1 هرتز است. و اگر در هر ثانیه این کار بیشتر تکرار شود هرتز ولتاژ بیشتر میشود.تلویزیون ما در هر ثانیه مرتباً خود را رفرش می کند. رفرش ریت به تعداد دفعاتی که صفحه در ثانیه خود را رفرش می کند اشاره دارد و بر حسب هرتز نشان داده می شود. رفرش ریت 60 هرتز به این معناست که صفحه در هر ثانیه 60 بار و در رفرش ریت 120 هرتز در هر ثانیه 120 بار خود را رفرش می کند.

چرا خرید تلویزیون 120 هرتز/ Hz

بهترین تلویزیون با کیفیت 120 هرتز

بهترین تلویزیون 120 هرتز به شما این امکان را می دهد تا پلی استیشن 5 یا ایکس باکس سری ایکس خود را در بهترین حالت استفاده کنید. همه مواورد موجود در این صفحه، شامل ویژگی های پیشرفته HDMI 2.1، پشتیبانی از مشخصات 4K @ 120Hz و آنچه که برای پشتیبانی از فریم ریت بالای خروجی که کنسول های نسل بعدی توانایی پشتیبانی از آن را دارند می باشد. به طور ساده تر؛ اگر می خواهید از کنسول بازی خود تجربه ای متمایز دریافت کنید یکی از بهترین تلویزیون های رفرش ریت 120 هرتز را انتخاب کنید. در حال حاضر تعداد کمی تلویزیون با ارزش در بازار وجود دارد که از رفرش ریت 120 هرتز پشتیبانی می کنند که در ادامه ما آنها را به شما معرفی خواهیم کرد. توجه داشته باشید که همه بهترین تلویزیون های با رفرش ریت 120 هرتز همچنین از فناوری های رفرش ریت متغییر (VRR)، حالت تاخیر کم خودکار (ALLM) پشتیبانی می کنند.

استفاده از قابلیت Motion Interpolation

یکی دیگر از مزایای بهره‌مندی از تلویزیون‌های 120 هرتزی، در هنگام استفاده از قابلیت Motion Interpolation که با عنوان اثر Soap Opera نیز شناخته می‌شود نمایان خواهد شد. هم اکنون بسیاری از تلویزیون‌های نسل جدید حتی تعدادی از تلویزیون‌های 60 هرتزی دارای قابلیتی به عنوان Motion Interpolation هستند که با استفاده از آن می‌توانند با افزودن فریم‌های مصنوعی، نرخ فریم ویدیوها را افزایش بدهند و در نتیجه آن‌ها را روان‌تر و زیباتر به نمایش بگذارند. قابلیت Motion Interpolation هرچه بر روی تلویزیون‌های با نرخ فریم بالاتری استفاده شود امکان تولید فریم‌های مصنوعی بیشتری را خواهد داشت. علاوه بر این، با توجه به اینکه عدد 120 مضرب بسیاری از نرخ فریم ویدیوهای موجود است؛ قابلیت Motion Interpolation می‌تواند در این نوع از تلویزیون‌ها عملکرد بهتری داشته باشد و فریم‌های مصنوعی را در گام‌ها و فواصل زمانی دقیق‌تری به آن‌ها اضافه کند.

نمایش ویدیو‌ها در نرخ 120 فریم بر ثانیه

بهترین تلویزیون با کیفیت 120 هرتز

یکی از مهم‌ترین مزایا و قابلیت‌های تلویزیون‌های با نرخ بروزرسانی 120 هرتز در هنگام اتصال آن‌ها به PC‌های قدرتمند نمایان می‌شود. اگر این سیستم‌های خانگی قادر باشند خروجی با این میزان نرخ را فراهم کنند می‌توان شاهد عملکرد خارق العاده این تلویزیون‌ها باشیم. در حال حاضر به سختی می‌توان ویدیوهایی با این نرخ بروزرسانی پیدا کرد اما بازی‌های وجود دارند که بدون اعمال محدودیت نرخ فریم می‌توانند بروزرسانی 120 هرتزی را در دسترس کاربران قرار دهند. تفاوت عملکرد تلویزیون‌های 120 هرتزی و 60 هرتزی در اجرای این بازی‌ها به هیچ وجه قابل چشم‌ پوشی نیست ویدیو با نرخ بروزرسانی 120 هرتز، در هر ثانیه درست نصف مدت زمان مربوط به یک ویدیوی 60 هرتزی بر روی نمایشگر باقی می‌ماند. هنگامی که چشم شما یک شی متحرک را بر روی نمایشگر دنبال می‌کند مجبور است دو فریم در کنار یکدیگر را با هم ترکیب کند. با توجه به اینکه ویدیوهای 120 هرتز، در هر ثانیه دارای تعداد فریم‌های بیشتری هستند نیازی به ترکیب این دو فریم با یکدیگر وجود نخواهد داشت. در نتیجه میزان اثر مخرب Motion Blur در هنگام نمایش آن‌ها کمتر است و تصاویر مربوط به آن‌ها نیز زیباتر به چشم می‌آید.

آیا تلویزیون 120 هرتز همیشه بهتر است؟

اگر فقط می خواهید پیشرفته ترین فناوری تلویزیون را خریداری کنید، گزینه 120 هرتز کار کم تری نسبت به گزینه 60 هرتز انجام نخواهد داد. مطمئناً، این دو برابری سرعت به معنای دو برابری در کیفیت و برتری نیست، اما از نظر منطقی هرگز منبع اطلاعاتی را از قلم نمی اندازد درست مانند یک نوع 60 هرتز. با این حال، تصویر واقعی تلویزیون های 120 هرتزی این است که آنها می توانند فیلم های 24fps را بدون توقف بخش کنند. یک تلویزیون 120 هرتزی می تواند محتوای فیلم کلاسیک 24 پیکسلی را بدون کندی یا تقسیم فریم پخش کند. در اوایل قرن بیستم، متخصصان سینما تصمیم گرفتند که 24 فریم در ثانیه (24fps یا 24p) حداقل میزان لازم فریم برای قناعت کردن بشر به دیدن تصاویر متحرک است. با گذشت این همه زمان، بسیاری از دیسک های Blu-ray امروزی هنوز به طور پیش فرض 24 فریم در ثانیه هستند تا زیبایی فیلمیک را که در فیلم ها به دست می آید حفظ کند.

 بازی های کنسولی یا رایانه ای با تلویزیون 120 هرتز

اگر از بازی های کنسولی در خانه لذت می برید، یک تلویزیون 60 هرتزی نیز برای این کار خوب است. حتی جدیدترین کنسول ها - یعنی PS4 و Xbox One - هم اکنون فقط تا 60 فریم در ثانیه را پشتیبانی می کنند و احتمالاً ادامه خواهد داشت. اگر از گیمرهای پی سی باشید، یک تلویزیون 120 هرتزی به شما کمک می کند تا واضح ترین پاسخ دهی ها را از بازی ها دریافت کنید. این تفاوت در بازی های رایانه ای است. به خصوص با بازی های رایانه ای رقابتی، عناوین معمولاً فراتر از 60 فریم در ثانیه هستند و بسیاری از مانیتورهای بازی مدرن نرخ نوسازی تصویر120 هرتز یا حتی 144 هرتز را برای به دست آوردن بهترین تجربه بازی ارائه می دهند. در حالی که یک تلویزیون 120 هرتز لزوماً نمایشگر مناسبی برای جفت شدن با یک بازی رایانه ای نیست، اما به مراتب بهتر از گزینه 60 هرتز به کار خواهد رفت.

چگونه بفهمم تلویزیون 60 هرتز است یا 120 هرتز؟

بهترین تلویزیون با کیفیت 120 هرتز

 بررسی نرخ نوسازی تصویر اغلب به طرز گیج کننده ای نشان داده می شود. در دهه گذشته، تولیدکنندگان تلویزیون اصطلاحا  "motion interpolation" را اجرا کرده اند که گاهی روان سازی حرکت، کمک حرکت یا "soap opera effect" خوانده می شود. اکثر تلویزیون های مدرن دارای نرم افزار حرکت مانند "Motionflow" یا "Cinemotion" در سونی هستند. ،بخاطر داشته باشید که این نوع تناسب، اگرچه تقریباً در هر تلویزیون به نوعی موجود است، اما ارتباطی با این موضوع که آیا تلویزیون مدل 60 هرتز یا 120 هرتز است ندارد. چنین حالت هایی را سامسونگ Auto Motion Plus، LG آن را TruMotion و سونی آن را Motionflow  نام گذاری کرده است- که نوعی نرم افزار کمک به حرکت هستند و می توانند در تلویزیون 60 هرتز یا 120 هرتز اجرا شوند. تولیدکنندگان اغلب نرخ نوسازی تصویر را در صفحات محصولات تلویزیونی ذکر می کنند، اما اگر تولید کننده ای نرخ نوسازی تصویر "موثر" را ذکر کند، نرخ نوسازی تصویر واقعی تلویزیون معمولاً نیمی از نرخ موثر تبلیغ شده است و از سایر عوامل مانند روان سازی و اسکن نور پس زمینه – و بعضی اوقات برای ضرب کردن نرخ نوسازی تصویر در مقادیر بالا و بالاتر استفاده می شود ، مانند "480 هرتز".

مراقب نرخ های تازه سازی (Refresh rate) فیک در تلویزیون های 4K باشید

همانطور که قبلاً اشاره کردیم ، بسیاری از تولیدکنندگان تمایل دارند از TruMotion ، Motion Rate ، MotionFlow XR و بسیاری از اصطلاحات مشابه دیگر استفاده کنند. پس از آن ، اعدادی مانند 120 ، 240 یا حتی 480 هرتز را به کار می برند. نرخ تازه سازی واقعی 60 هرتز یا در برخی موارد 120 هرتز است. برای جلوگیری از این نوع تصور غلط ، هنگام خرید تلویزیون ، همیشه سعی کنید تحقیق کنید و بفهمید نرخ تازه سازی تلویزیون مدنظر شما چقدر است. البته ، در برخی شرایط ، ممکن است این نرخ اهمیت چندانی نداشته باشد. اما اگر تلویزیون خود را برای کنسول بازی تهیه می کنید ، باید از مدل های 120 هرتز استفاده کنید

بهترین تلویزیون با کیفیت 120 هرتز

جمع بندی:

تلویزیون های 120 هرتز به سه برند مشهور ال جی؛ سامسونگ و سونی تعلق دارند و ویژگی های عالی با امکانات مناسب را در اختیار شما قرار می دهند. به دلیل پشتیبانی از رفرش ریت 120 هرتز؛ پورت های HDMI 2.1، ALLM، VRR و سایر ویژگی ها شما می توانید آنها را هم برای اجرای بازی ها و هم تماشای فیلم های مورد علاقه خود خریداری بفرمایید در لیست زیر نمونه هایی از تلویزیون 120 هرتزی را مشاهده می کنید که با کلیک روی هر کدام با مشخصات و جزییات آن ها آشنا شوید و می توانید با مناسبترین قیمت آنها را در فروشگاه اینترنتی مجی کالا خریداری نمایید.

لیست بروزترین قیمت های تلویزیون در فروشگاه اینترنتی مجی کالا

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
وبسایت:
نظر:
Captcha