راههای کاهش مصرف کولر گازی
راههای کاهش مصرف کولر گازی

امروزه یکی از پرطرفدارترین سیستم های خنک کننده کولرهای گازی می باشند. برای روزهای داغ تابستانی که از راه می رسد داشتن یک کولر گازی خوب نیاز آرزوی خیلی ها است ولی بعضی از مردم به دلیل هزینه ی بالای مصرف آن از خریدن آن خودداری می کنند و به جای ناراحتی از گرمای تابستان، نگرانی قبض‌های نجومی برق مصرفی کولرهای گازی هستند اما گاهی راه کارهایی وجود دارد که می تواند تا حدی در کاهش مصرف برق کولر گازی موثر باشد، که کارشناسان ما  راهکارهایی را به شما پیشنهاد می‌ كنند که می‌توانند تاحدودی باعث کاهش مصرف برق کولر گازی شوند.

راههای کاهش مصرف کولر گازی:

راههای کاهش مصرف کولر گازی

 • برچسب انرژی و نکات کلیدی مصرف برق

 • ابتدا بهتر است از اسپلیت ها یا کولر گازی استفاده نمائید که دارای اینورتر یا سطح مصرف انرژی A یا B باشند. اصولا اینورترها متناسب با میزان مصرف ، دور مورد نیاز موتور (کمپرسور) را افزایش یا کاهش می دهند. توجه کنید که حتما مشخصات فنی دستگاه مورد نظر را مطالعه کنید و به EER دستگاه توجه کنید. ممکن است دستگاهی آمپر مصرفی کمی داشته باشد اما راندمان سرمایشی آن به اندازه مورد نظر و دلخواه شما نباشد. به‌عنوان مثال، شما دستگاه 32000 خریداری کرده‌اید، اما راندمان سرمایشی آن پایین‌تر است، بنابراین باید بیشتر کار کند تا محیط شما خنک شود و همین امر سبب مصرف بیش از حد برق می‌شود. توجه به این نکات یکی از راه های کاهش مصرف برق کولر گازی حتی در صورت روشن بودن دائم کولر گازی است.
 •  نصب کولر گازی در جای مناسب

 • یکی از مهمترین راههای کاهش مصرف برق در کولر گازی انتخاب محل نصب کولر است . اگر کولر گازی به صورت اصولی و در محل مناسب نصب نشود، علاوه بر ایجاد مشکلاتی برای خود کولر، میزان مصرف برق کولر گازی در حالت فن و سایر تنظیمات آن را نیز افزایش می‌دهد. توصیه می‌شود پنل داخلی را در جایی روبروی محل نشستن یا حضور اعضاء خانواده قرار دهید. بهتر است به علت انباشته شدن هوای گرم در زیر سقف، تا حد ممکن پنل داخلی اسپلیت‌ها را پایین‌تر از سقف نصب کنید. همچنین بهتر است نصب پنل بیرونی طوری باشد که هوای آزاد به راحتی در پشت آن جریان داشته باشد. نکته‌‌ای که دانستن آن هنگام نصب کولر گازی مهم بوده و می‌تواند به مصرف برق کولر گازی جنرال 24000 و سایر مدل‌ها کمک کند این است که طول پرتاب هوای اسپلیت‌ها بر اساس ظرفیت معمولا بین ۵ تا ۱۰ متر است.
 • انتخاب مناسب ظرفیت دستگاه

 • باید توجه داشت همیشه کولریرا که انتخاب می کنید  متناسب با ظرفیت منزلتان باشد. با این کار می توانید تا ۲۰ درصد میزان مصرف برق دستگاه را کاهش دهید. اگر در واحدهای طبقه آخر ساکن هستید و بالی واحد شما پشت بام است به دلیل تابش نور گرم خورشید به سقف ساختمان در تابستان و انتقال حرارت آن به واحد زیر سقف نا گریز باید به ازاء هر متر مربع از مساحت اتاق یا سالن برای مسکونی بین ۷۰۰ تا ۸۰۰ و اداری و تجاری ۹۰۰-۱۲۰۰(BTU ظرفیت برودتی در نظر بگیرید ولی اگر در طبقات وسط ساختمان ساکن هستید به ازاء هر متر مربع می توانید برای مسکونی حدود ۴۰۰ تا ۵۰۰ و اداری و تجاری ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ BTU ظرفیت برودتی برای کولر گازی اسپلیت مورد نیاز خود در نظر بگیرید.
 • از لامپ های کم مصرف استفاده کنید

 • از دیگر راه های کاهش مصرف برق کولر گازی استفاده از لامپ های کم مصرف است بله درست متوجه شدید حضور لامپ های قدیمی گرمای ناخوشایند و مزاحمی را در ساختمان شما ایجاد می کند پس اگر هنوز لامپ های آپارتمان خود را به لامپهای کم مصرف تغییر نداده اید باید آن ها را در اسرع وقت عوض کنید و از لامپ های کم مصرف استفاده کنید بدانید گرمای حاصل از لامپ های قدیمی تاثیر بسزایی در ایجاد گرما دارد و موجب افزایش زمان های کارکرد کولر اسپیلیت و مصرف برق بیشتر می گردد.
 • اطمینان از سالم بودن دستگاه

 •  اگر کولر گازی ایراد داشته باشد برای اینکه بتواند دمای محیط را تا دمایی که شما تنظیم کرده‌اید پایین بیاورد، باید انرژی برق و زمان بیشتری را صرف کند و همین امر سبب بالا رفتن مبلغ قبض برق شما می‌شود. پس سرویس سالانه کولر گازی خود را فراموش نکنید. همچنین در صورت بروز علائم و مشکلات هنگام کار کردن کولر گازی، در کوتاهترین زمان از یک متخصص برای عیب یابی و تعمیرات کولر گازی کمک بگیرید.
 • کاهش مصرف برق کولر گازی، با سرویس کردن آن

 • بهترین راه برای کاهش مصرف برق کولر گازی این است که سالی یک بار سرویس کولر گازی خود را به یک سرویسکار متخصص بسپارید تا مطمئن شوید کولر به‌خوبی کار می‌کند. مشکلات فنی متعددی وجود دارند که سبب می‌شوند کولر گازی شما ناکارآمد عمل کند. سرویس کردن کولر، از بروز مشکل و ایراد جلوگیری می‌کند و باعث افزایش راندمان و بهبود عملکرد آن می‌شود. در نتیجه میزان مصرف انرژی و برق کولر گازی هم کم می‌شود.

کولر گازی 26 هزار ال جی فوق کم مصرف

راههای کاهش مصرف کولر گازی

 •  استفاده از ترموستات مدرن

 • استفاده از ترموستات های مدرن یکی دیگر از روشهای کاهش مصرف کولر گازی است یک سری از ترموستات ها هستند که قابل برنامه ریزی هستند، یعنی شما می ‌توانید زمان خاموش و روشن شدن کولر گازی و همچنین دمای مورد نظر را تنظیم کنید. با استفاده از این ترموستات‌ها، شما زمانهایی که به کولر گازی نیاز ندارید، فرمان لازم صادر می‌شود و کولر گازی را خاموش می‌کند؛ در نتیجه مصرف برق کاهش می‌یابد.
 • تنظیم مناسب دمای کولر

 • از دیگر روش های کاهش مصرف برق کولر گازی تنظیم دمای مناسب آن است باید دمای کولر را به گونه ای تنظیم کنید که آسایش شما را فراهم سازد که اگر از آن حد بیشتر شود احساس لرز و سرما می کنید بنابراین اگر دمای نامناسب داشته باشد کمپرسور بیشتر کار کرده و موجب افزایش مصرف برق شما می شود .دمای مناسب اکثرا برای کولرهای گازی بین 24 تا 26 درجه سانتیگراد می باشد .

در آخر

راههای کاهش مصرف کولر گازی

پس شما می توانید با رعایت نکات بالا تا حد زیادی می توانید در مصرف انرژی کولرگازی خود صرفه جویی کنید. امروزه کولرهای گازی با تکنولوژی اینورتر عرضه بازار می شوند که مصرف برق را در حدود 60 درصد کاهش می دهند.  اگر در شرف خرید کولرگازی هستید پیشنهاد می کنیم کولرگازی اینورتردار را فراموش نکنید. با این کولرها علاوه بر اینکه در مصرف انرژی تا حد چشمگیری صرفه جویی کرده اید، هم اینکه از داشتن هوایی پاک و بدون آلودگی لذت خواهید برد جهت خرید انواع کولر گازی های بروز با فروشگاه اینترنتی مجی کالا در ارتباط باشید و کولر گازی مورد نیاز خود را با مناسبترین قیمت تهیه کنید.

لیست بروزترین قیمت های کولر گازی در فروشگاه اینترنتی مجی کالا

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
وبسایت:
نظر:
Captcha