مقایسه تلویزیون ال جی nano90 و تلویزیون هایسنس u8g
مقایسه تلویزیون ال جی nano90 و تلویزیون هایسنس u8g

تلویزیون NANO90 از سری 9 تلویزیون های نانوسل بوده و در رده بالاترین سری ها قرار دارد، با دارا بودن قابلیت های پیشرفته از نمونه بهترین تلویزیون ها می باشد. پشتیبانی از پورت HDMI 2.1 در تلویزیون NANO90 یعنی شما می توانید بازی حرفه ای داشت باشید که تنها برای سرگرمی چند ساعته نیست بلکه گیمرهای حرفه ای هم می توانند از آن بهره مند شوند. قابلیت هایی همانند تاخیر ورودی کم که به برنده شدن شما در بازی می انجامد. کیفیت تصویر 4k با تکنولوژی نانوسل تصاویر را با کیفیت و دقت خارق العاده به نمایش می گذارد. رنگ های طبیعی و زنده که انگار واقعی هستند محتوایی را به ارمغان می آورند که به شما این حس دست می دهد که در صحنه واقعی هستید. تلویزیون هایسنس U8G یکی از تلویزیون‌های ULED برند هایسنس بوده که با متکی بر فناوری‌های روز دنیا در کنار ویژگی‌های سینمایی منحصر به فرد، بهترین عمکلرد را ضمن نمایش تصاویر باورنکردنی به اجرا می‌گذارد. می‌توان گفت که هایسنس با دستی پر به استقبال 2021 آمده است و با ارائه این تلویزیون پیشرفته قصد دارد که رقبای خود را به چالشی جدید از تکنولوژی روز دنیا دعوت نماید. این محصول کارآمد گزینه‌‌ای عالی برای جایگزین شدن تلویزیون‌های قدیمی شما خواهد بود زیرا، تصاویر را در بهترین کیفیت، کنتراست عالی و مملو از رنگ‌های واضح و دیدنی در معرض تماشا قرار می‌دهد تا همه چیز در وضوح بالا از کیفیت تصویر نفسگیر برای شما قابل رویت باشد.

تفاوت هایی از تلویزیون هایسنس U8G و تلویزیون ال جی Nano90

/مقایسه تلویزیون ال جی nano90 و تلویزیون هایسنس u8g...jpg

تلویزیون هایسنس U8G از بسیاری از جنبه ها و کارایی که نشان می دهد از تلویزیون نانو90 ال جی بالاتر می باشد. در این تلویزیون از صفحه نمایش Va استفاده شده است که کنتراست بالایی را دارد و می تواند رنگ مشکی را بهتر نمایش دهد. میزان روشنایی این تلویزیون برای انواعی از محتوا بیشتر از روشنایی تلویزیون نانو90 ال جی است. معمولا زمانی که تلویزیون در فضای روشن استفاده شود این تلویزیون هایسنس U8G است که کارایی بهتری را به نمایش می گذارد. تلویزیون Nano90 ال جی دارای زاویه دید بالایی است و زمانی که زاویه دید مورد نیاز باشد این تلویزیون به نسبت تلویزیون U8G هایسنس کاربردی تر خواهد بود. تلویزیون nano90 ال جی از پنل IPS استفاده می کند و زوایه دید بالایی را دارد. شما می توانید این تلویزیون را از هر زاویه ای تماشا کنید بدون اینکه کیفیت تصویر و یا روشنایی آن کاهش پیدا کند. اما از ان طرف تلویزیون U8G هایسنس زاویه دید کمتری را دارد و بیشتر از روبه رو کیفیت تصویر مطلوب دارد. 


نقاط قوت تلویزیون ال جی NANO90

  •         پردازنده قدرتمند a7 Gen3
  •         ارتقاء کیفیت تصویر
  •         قابلیت های بازی VRR ،ALLM و ...
  •         تکنولوژی نمایشگر نانوسل
  •         رفرش ریت 100 هرتز..

نقاط قوت تلویزیون هایسنس U8G

  •         کیفیت تصویر عالی 4K
  •         توان صوتی مطلوب و همه جانبه
  •         فریم باریک اطراف نمایشگر
  •         پشتیبانی از دستیارهای صوتی
  •         سرگرمی‌های جدید با سیستم عامل VIDAA

طراحی و نمای ظاهری

طراحی و نمای ظاهری تلویزیون نانو 90 ال جی و تلویزیون u8g هایسنس

تلویزیون ها با توجه به سلیقه های خاص متفاوت می باشند و دارای انواع طراحی ها متناسب با انواع سلیقه ها هستند. شاید شما در تلویزیون میزان ضخامت کم را جذاب بدانید اما کاربری دیگر میزان حاشیه کمتر را اولویت قرار دهد. با توجه به نوع نورپردازی که هایسنس در تلویزیون U8G قرار داده است میزان ضخامت این تلویزیون بیشتر بوده و برابر با 9.8 سانتیمتر می باشد. تلویزیون Nano90 با ضخامتی کمتر و برابر با 4.7 سانتیمتر باریک است. میزان حاشیه در هر دو تلویزیون برابر با 1 سانتیمتر است و به یک میزان کاربر را غرق در تصویر می کنند. پایه های تلویزیون نانو90 ال جی V شکل بوده و در کناره قاب وصل می شوند اما پایه های تلویزیون هایسنس U8G به صورت پروانه ای می باشند و به صورت دوتکه در فاصله ای نزدیک به هم وصل می شوند و به تلویزیون وجهی پایه وسط می بخشند.هر دو تلویزیون مدیریت کابل را دارند و می توانند از شلوغی اطراف تلویزیون جلوگیری کنند. کیفیت ساخت در هر دو تلویزیون بالا بوده و ترکیبی از پلاستیک و فلز در ساخت آن ها به کار رفته است و هر کدام جذابیت خاص خودش را دارد.

نورپردازی در تلویزیون هایسنس و ال جی

هر دو تلویزیون یعنی U8G و Nano90 از نورپردازی مستقیم استفاده می کنند که این نوع نورپردازی میزان ضخامت تلویزیون را افزایش می دهد اما روشنایی تصویر بیشتری را به نسبت نورپردازی edge ایجاد می کند. میزان لامپ های LED در تلویزیون هایسنس بیشتر است و این تلویزیون ضخامت بیشتر و به طبع آن روشنایی بیشتری را دارد. تاریکی منطقه ای مقوله ای دیگر به جهت افزایش روشنایی و افزایش کنتراست  که در تلویزیون هایسنس کاربردی تر عمل کرده است.

کیفیت صدا در تلویزیون های ال جی نانو90 و هایسنس U8G

میزان توان صوتی در تلویزیون nano90 برابر با 20 وات است. Nano90 صدا را با دو اسپیکر ارائه می دهد و از دالبی دیجیتال و DTS پشتیبانی می کند. دالبی اتمس یکی دیگر از فرمت هایی است که با نانو90 قابل ارائه می باشد. در آن از WiSA بهره گرفته شده است که می تواند پشتیبانی کند اما به دانگل نیاز دارد.  نانوسل ال جی Nano90 فوق العاده بوده و می تواند صدای خود را بر روی 8 اسپیکر جانبی پخش کند. در این تلویزیون از کانال بازگشت صوتی یا HDMI eARC استفاده شده است که صدایی 5.1 کاناله را برای شما فراهم می کند. در تلویزیون هایسنس U8G نیز مانند نانوسل 90 ال جی سیستم 2 کاناله صوتی با خروجی صدا 10 واتی بکار رفته است که برابربا 20 وات می باشد و صدای واضحی را پدید می‌آورد و در زمانی که با تلویزیون U8G به تماشای تصاویر با کیفیت می‌پردازید قطعاً انتظار می‌رود که در کنار این همه کیفیت و نمایش بهترین و با کیفیت ترین صوت را داشته باشید. همچنین دارای فناوری کاربردی دالبی دیجیتال و DTS می‌باشد. هایسنس در این تلویزیون از HDMI ARC استفاده کرده است که بیشتر برای انتقال صدا بر روی ساندبارها به کار می‌رود. صدای Bass و یا Imax Inhanced از قابلیت های دیگر تلویزیون هایسنس U8G می‌باشد که برای همه جانبه کردن و سه بعدی کردن صدا در نمایش فیلم های اکشن با نهایت جذابیت به کار می‌رود.

تفاوت در کیفیت رنگ تلویزیون

با اینکه هر دو تلویزیون از پنل 8 بیتی استفاده می کنند اما با توجه به روشنایی و نور دهی بیشتر در تلویزیون هایسنس U8G، میزان رنگ پردازی در این تلویزیون نیز بیشتر است. کیفیت و یا میزان نمایش رنگ های 16.7 میلیونی با درصد بیشتری از NTSC در تلویزیون هایسنس U8G نمایش داده می شود.

صفحه نمایش VA یا صفحه نمایش IPS

 می دانید که ال جی در تلویزیون های نانوسل به استثنای تلویزیون های با اندازه های 50 اینچ و 60 اینچ از پنل IPS استفاده می کند و هایسنس هم در همه تلویزیون های خود به استثنای تلویزیون A7G که در سال 2021 تولید کرده است از پنل VA استفاده می کند. حالا رقابت این دو تلویزیون به این دو نوع از پنل مربوط می شود.

مقایسه تلویزیون ال جی nano90 و تلویزیون هایسنس u8g.

سایر ویژگی تلویزیون ها

هر دو تلویزیون دارای فرکانس تصویر 120 هرتز می باشند و پردازنده ای قوی دارند. در هر دو مدل از دو پورت HDMI ورژن 2.1  استفاده شده است که می تواند شما را از کیفیت تصویر 4K در نرخ 120 هرتز بهرمند کند. قابلیت هایی چون VRR و یا G-Synce در هردو موجود بوده و جذابیت زیادی را برای نمایش تصویر سریع و یا تصویر بازی ایجاد می کند. مقداری تاخیر در انتقال داده در تلویزیون nano90 کمتر است و داده ها را با سرعت بیشتری انتقال می دهد. هر دوتلویزیون 4 پورت HDMI دارند که دو عدد ورژن 2.1 و دو عدد هم ورژن 2.0 می باشند. تلویزیون نانو90 دارای 3 پورت USB و تلویزیون هایسنس U8G دو پورت USB دارد. در بقیه پورت ها هم مشترک می باشند و تفاوتی با هم ندارند.

در آخر

هر دو تلویزیون دارای کیفیت عالی صدا و تصویر می باشند در نوشته بالا تفاوت های این دو تلویزیون هایسنس و ال جی را مورد بررسی قرار دادیم که شما می توانید با توجه به سلیقه و نیاز خود هر کدام را انتخاب و خریداری کنید و جهت راهنمایی بیشتر می توانید با کارشناسان ما درفروشگاه اینترنتی مجی کالا در ارتباط باشید کارشناسان ما 24 ساعت آماده ی هر گونه راهنمایی و خدمت رسانی به شما عزیزان می باشند و می توانید انواع تلویزیون های به روز را با مناسبترین قیمت در فروشگاه مجی کالا بیابید.

لیست بروزترین قیمت های تلویزیون های موجود در بازار در فروشگاه آنلاین مجی کالا

انواع تلویزیون های هایسنس

انواع تلویزیون های ال جی

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
وبسایت:
نظر:
Captcha