تجربه ای هیجان انگیز با تلویزیون سامسونگ کیولد 2020 مدل q950ts
تجربه ای هیجان انگیز با تلویزیون سامسونگ کیولد 2020 مدل q950ts

نمی توان گفت که هر ساله چند شرکت، بازار را در انحصار خود در می آوردند، رقابت به گونه ای بوده که هر سال یک شرکت نسبت به شرکت های دیگر در زمینه تولید تلویزیون بیشتر فعال بوده و عملکرد فنی و سلیقه ای بهتری را داشته است. سال 2019 سامسونگ برنامه هایی را در فرم داشت و در سال 2020 آنها را تکمیل کرد. تلویزیون های کیولد سامسونگ اخرین پیشرفت ها و ارائه تکنولوژی هایی بود که توسط شرکت سامسونگ در تلویزیون ها قرار گرفت. کیفیت تصویر در سال 2018 و 2019  بیشتر به 4K با رزولوشن 2160*3840 پیکسل معطوف می شد اما قطعا کیفیت تصویر و رزولوشن در همین سطح باقی نخواهد ماند و به این دلیل است که شرکت های تولید کننده تلویزیون به سمت ارائه کیفیت تصویر 8k در تلویزیون های خود روی آورده اند. دو دلیل برای این جهش فناوری وجود دارد، اولی وجود هر چه بیشتر محتوای در دسترس و دومی می تواند انتظارات کاربران حرفه ای و بازار فروش باشد که ایجاب می کند یک فناوری جدید در هر زمانی در بازار باشد تا رقابت بر سر انحصار بازار تداوم داشته باشد. 

سامسونگ به طور قطعی فناوری LED را پشت سر گذاشته است و به این معنی نیست که دیگر تلویزیون LED تولید نمی کند بلکه بدان معنی که تولید این گونه تلویزیون ها را به حداقل رسانده و بیشتر تمرکز خود را روی تلویزیون های کیولد QLED گذاشته است. تلویزیون های کیولد کیفیت تصویر فوق العاده ای دارند که در مقایسه با تلویزیون های LED در رده خیلی بالاتر قرار می گیرند بنابراین ارتقای فناوری QLED امر اجتناب ناپذیر و معقولانه است.  سامسونگ در سال 2020 تلویزیون های خود را با ارائه فناوری ها و ویژگی هایی چون ارتقای سطح کیفیت از 4K به 8K و ارتقای طراحی و کلاس و رده سیستم صوتی وارد بازار کرده است. یکی از تلویزیون هایی که در سال 2020 با کیفیت تصویر 8k وارد بازار شده است، تلویزیون کیولد Q9500TS می باشد که جزئیاتی از آن را بیان خواهیم کرد.

تلویزیون Q9500TS سامسونگ

آیا ارزش صبر کردن برای ورود یک تلویزیون جدید به بازار و در نهایت خرید آن وجود دارد؟  اگر جواب مثبت است چرا؟ ما همیشه به دنبال یک فناوری جدید هستیم و اغلب اوقات دوست داریم اولین بار خودمان از آن فناوری استفاده کنیم ، یعنی می خواهیم همیشه خودمان از تجربیات که کسب کرده ایم برای دیگران تعریف کنیم، قطعا با داشتن یک تلویزیون میان رده و متوسط چنین چیزی ممکن نیست. سامسونگ در سال 2020 فوق العاده عمل کرده است و می توان گفت اگر ال جی و سونی حرفی برای گفتن نداشته باشند قطعا بازار 2020 به نفع سامسونگ رقم خواهد خورد. به محض افزایش کیفیت تصویر 8K از منابع تولید کننده شرکت کرده ای یعنی سامسونگ تلویزیون های کیولد 8K را روانه بازار کرد که یکی از این تلویزیون ها Q9500TS است.

چرا طراحی برای تلویزیون اهمیت دارد؟

امروزه کاربران حرفه ای که بسیار به کیفیت تصویر اهمیت می دهند طراحی تلویزوین را نیز در نظر دارند. یک تلویزیون با طراحی خوب و سلیقه ای ، جلوه جذابی خواهد داشت. یک تلویزیون با طراحی زیبا دکوراسیون فضای مورد استفاده را زیبا جلوه می دهد از طرافی رعایت المان های طراحی می تواند لذت کاربران را حین تماشای تصویر افزایش دهد. اما چه پارامتر هایی در طراحی مهم است؟ تلویزیون ها با طول و عرض صفحه نمایش اندازه های مشخصی دارند که با اینچ بیان می شوند. برای مثال طول و عرض صفحه نمایش یک تلویزیون 55 اینچ قطری را ایجاد می کند که در نهایت مشخصه آن تلویزیون به حساب می آید. تلویزیون Q9500TS دارای صفحه نمایش با اندازه های  65 و 75 و 85 اینچ وارد بازار شده است که نشان می دهد اندازه این تلویزیون بزرگ بوده و برای فضای ی گسترده مورد استفاده قرار می گیرد. حاشیه دوره صفحه نمایش در این تلویزوین حد اقل ممکن است به گونه ای که از 99 درصد صفحه نمایش جهت نمایش تصویر استفاده می شود و این حاشیه باریک زیبایی خاصی را تلویزیون بخشیده است. 

 

تماشای تصاویر 8K با صفحه نمایش دیواری

این صفحه نمایش ها چون در اندازه های بزرگ تولید شده اند و قاب باریک و خوش فرمی دارند بسیار زیبا و جذاب به نظر می رسند و انگار با دیوار و فضای مورد استفاده اداغام می شوند. تصویر با رزولوشن و کیفیت 8K بر روی  صفحه نمایش بزرگ بسیار جذاب خواهد بود. تصویر کنید که کیفیت تصویر و رزولوشن تصویر در تلویزیون 8K چند برابر تلویزیون 4K است. پردازنده کوانتومی مجهز به هوش مصنوعی تصاویر را به بهترین نحو ممکن ارائه می دهد. نسبت به پردازنده های معمولی از سرعت و دقت بیشتری برخوردار هستند. تنوع نمایش رنگ در این تلویزیون زیاد بوده و رنگ ها با پهنای باند 10 بیتی ارائه می شوند که در حال حاضر بالاتری سطح کیفی در تصویر هستند. روشنایی صفحه نمایش آن فوق العاده است و میزان سنجش روشنایی آن در بالاترین رده در تلویزیون های کیولد قرار گرفته است.  کیفیت تصویر این تلویزیون از روبه رو خیره کننده است ولی با توجه به اینکه سامسونگ در آن و تمام تلویزیون های خود از صفحه نمایش VA استفاده کرده است زاویه دید آن زیاد تعریفی ندارد که با اندازه بزرگ صفحه نمایش جبران شده است.

صدا در تلویزیون سامسونگ Q9500TS ، این بار جلوتر از سونی

صدا در اکثر تلویزیون های موجود در بازار و این تلویزیون  از 2 کانال ارائه می شود و قدرت صوتی آن 20 وات می باشد. اما چرا سیستم صوتی این تلویزیون متمایز شده است. سامسونگ در این تلویزیون از ویژگی OTS یا Object Tracking Sound  و Q-Symphony اتخاذ کرده است. ویژگی OTS صدایی زنده را در تصاویر و اجزای متحرک تصویر ایجاد می کند به گونه ای که  با حرکت اجزای تصویر انگار اسپیکر ها هم با آن حرکت می کند و به نظر می رسد که در تمام پشت صفحه نمایش از اسپیکر استفاده شده است. ویژگی Q-Symphony امکان پخش صدای تلویزیون را به همراه سینما خانگی فراهم می کند بنابراین وقتی تلویزیون را به اسپیکر های اکسترنال و خارجی وصل می کنید  در واقع تعداد  کانال ها را افزایش داده اید و بسیار هیجان انگیز خواهد بود.

 

جمع بندی

سامسونگ در سال 2020 تلویزیون های خود را با ارائه فناوری هایی مربوط به تصویر و صدا روانه بازار می کند. تلویزیون های 2020 سامسونگ بیشتر کیولد QLED بوده و از رده کیفیت تصویر و صدای بالایی برخوردار هستند. تلویزیون های این شرکت با فناوری و ویژگی های ارتقا یافته مانند Object Tracking Sound و Q-Symphony وارد بازا می شوند که نتیجه آن ارائه صدای 3 بعدی و فراگیر و همچنین ارائه صوت با کانال های صوتی بیشتر است. برای نمونه در تلویزیون های جدید با وصل کردن سینما خانگی و سیستم های صوتی اکسترنال، صدای تلویزیون قطع نشده و همراه با سیستم صوتی اکسترنال صدا را پخش می کند که افزایش کانال صوتی را در پی دارد.  کیفیت تصویر در تلویزیون های کیولد 2020 سامسونگ به مراتب بیشتر از مدل های قبلی که در سال 2019 وارد بازار شده اند است . یکی از به احتمال با کیفیت ترین و  بالارده ترین تلویزیون های سامسونگ 2020 ، تلویزیون Q9500TS است که گزینه ای مورد انتظار کاربران است.

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
وبسایت:
نظر:
Captcha