تلویزیون های  48 اینچی اولد oled در سال 2020
تلویزیون های 48 اینچی اولد oled در سال 2020

تلویزیون اولد به چه شرکتی تعلق دارد؟ چه شرکتی در این فناوری پیش تاخته بوده است؟ بدون شک فناوری اولد OLED به شرکت کره ای ال جی مربوط می شود. این شرکت سال های زیادی را بر روی این پروژه (اولدOLED) وقت گذاشت تا سرانجام تلویزیون هایی با این فناوری را روانه بازار فروش کرد. با ورود فناوری OLED  مخاطبان زیادی جذب آن شده و کارایی و عملکرد این تلویزیون ها در نمایش تصویر مورد رضایت کامل کاربران بوده است. اما اولد چگونه عملکردی دارد؟ چه تغییر در کیفیت تصویر نسبت به تلویزیون های LED معمولی ایجاد شده است؟

اولد OLED فناوری جدید و متفاوت

اولد یکی تکنولوژی است که در یکی دو سال اخیر وارد بازار شده است. این فناوری مختص شرکت ال جی است و از هر لحاظ با فناوری های دیگر مانند LED و NanoCell متفاوت است. آنچه مهم است نبود نور پس زمینه و به واسطه ان نبود تاریکی منطقه ای Local Dimming در این فناوری است. در فناوری اولد، پیکسل ها به صورت مجزا خاموش و روشن می شوند و به همین واسطه کنتراست بالا و کیفیت تصویر بالایی از آن ها به دست می آید. در این تلویزیون ها تاثیر پیکسل ها بر روی هم دیگر ناچیز بوده و پیکسل روشن تاثیری بر در پیکسل خاموش همسایه خود ندارد. روشنایی صفحه نمایش، نمایش رنگ سیاه عمیق، نمایش رنگ های متنوع و... در تلویزیون های اولد در رده بسیار بالاتری نسبت به تلویزیون های LED دارد.

تلویزیون 48 اینچ اولد ال جی در سال 2020

تلویزیون های اولد معمولا در اندازه های بزرگ تولید می شوند و این هم دلایل خاص خود را دارد. تلویزیون های اولد در اندازه های بالاتر از 55 اینچ تولید می شوند اما ال جی در سال 2020 تلویزیون اولد 48 اینچی را روانه بازار می کند و می تواند نقطه عطفی در فروش این تلویزیون ها در بازار شود چرا که بسیاری از کاربران وخریداران هستند که خواهان تلویزیون های اولد در اندازه کوچکتر از 55 اینچ هستند. کوچک شدن اندازه صفحه نمایش تلویزیون تا 48 اینچ فقط به اندازه مربوط نمی شود و تاثیر زیادی در کیفیت تصویر دارد به گونه ای که با کوچک شدن صفحه نمایش کیفیت تصویر افزایش می اید اما چطور؟ از آنجا که کیفیت تصویر 4K است و رزولوشن و تعداد پیکسل ها 2160 *3840 می باشد، همین تعداد پیکسل در تلویزیون و صفحه نمایش 55 اینچ در یک صفحه نمایش 48 اینچ قرار می گیرند که در نتیجه آن پیکسل ها ریزتر و فشرده تر می شوند. با زیاد شدن پیکسل ها در واحد سطح کنتراست تصویر و کیفیت تصویر و نمایش رنگ ها افزایش خواهد یافت. شرکت ال جی اعلام کرده است که در سال 2020 این تلویزیون رد بازار می شود و به طور قطع مورد استقبال کاربران خواهد گرفت.

 

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
وبسایت:
نظر:
Captcha