بهترین تلویزیون های اولد oled در سال 2020
بهترین تلویزیون های اولد oled در سال 2020

اولد OLED یک فناوری و تکنولوژی است که در در یکی دو سال اخیر وارد بازار شده است؛ با وصف اینکه  این فناوری به شرکت الجی معطوف می شود و ساخته و پرداخته شرکت ال جی است اما شرکت های دیگری هستند که از صفحه نمایش های اولد OLED در تلویزیون های خود استفاده می کنند. شرکت هایی چون سونی، پاناسونیک و فیلیپس  به طور فزاینده ای از صفحه نمایش های اولد OLED استفاده می کنند اما لازم به ذکر است که سامسونگ زیاد رغبتی به استفاده از صفحه نمایش های اولد OLED در تلویزیون های خود نشان نداده است. در اینجا بهترین تلویزیون های اولد OLED را معرفی می کنیم.

تلویزیون اولد OLED ال جی مدل C9

اگر بدون اغراق یک تلویزیون را مورد بررسی قرار دهیم، تلویزیون های سری C اولد ال جی از بهترین های بازار به حساب می آیند. این سری که بعد از سری B وارد بازار شده است، بسیار از از ویژگی ها در آن ارتقا یافاه و امکانات زیادی به آنها اضافه شده است. در میان تلویزیون های اولد سری C ال جی تلویزیون اولد C9 به عنوان تلویزیون کارا و پرفروش انتخاب شده است. این تلویزیون دارای پردازنده هوشمند نسل دوم a9 می باشد در حال که در تلویزیون های ماقبل خود از پردازنده هوشمند a7 استفاده شده بود. هنوز تفاوت بین این دو پردازنده یعنی a9 و a7 مشخص نشده است اما به نظر می رسد که پردازنده a9 ارتقا یافته پردازنده a7 باشد. این تلویزیون دارای سیستم صوتی 2.2 کاناله است که در مجموع 40 وات خروجی صدا را دارد. قابلیت هایی چون پشتیبانی از فرمت های کیفیت تصویر استاندارد مانند HDR10 و HLG و Dolby Vision را دارد. ویژگی های هوشمند در آن رضایت کاربران را موجب شده است و با پشتیبانی از alexa و Google Assistant امکان استفاده آسان از تلویزیون فراهم شده است. تلویزیون اولد C9 دارای طراحی زیبا و Bezel کم می باشد که یک طراحی منحصر به فرد در تلویزیون های ال جی به حساب می اید.

تلویزیون اولد OLED سونی مدل A9G

تلویزیون A9G از تلویزیون های اولد سونی می باشد که دارای فرکانس تصویر 120 هرتز و کیفیت تصویر و رزولوشن 4K UHD می باشد. این تلویزیون  زاویه دید بالایی دارد که در میان تلویزیون های سونی نایاب است. تلویزیون A9G از فرمت های استاندارد تصویر مانند HDR و Dolby Vision پشتیبانی می کند. پردازنده X1 در این تلویزیون کارایی نمایش تصویر فوق العاده ای دارد و به صفحه نمایش اولد OLED به صورت فوق العاده تصاویر را نمایش می دهد. در این تلویزیون تصاویر با کیفیت تصویر پایین تر از 4K را می توان با کیفیت بالا و نزدیک به کیفیت تصویر 4K تماشا کرد و آن هم به دلیل قدرت بالای ارتقای کیفیت تصویر Upscaling دراین تلویزیون است. صدای آکوستیک به واسطه سیستم صوتی منحصر به فرد ازآن انتشار می یابد و ویژگی صوتی کارا در تلویزیون های سونی امر عادی به نظر می رسد.

 

تلویزیون اولد OLED پاناسونیک مدل GZ2000

تلویزیون GZ2000 با صفحه نمایش اولد OLED وارد بازار شده است، آنچه در این تلویزیون زیاد خود نمایی می کند ترکیب صدا و تصویر است. در این تلویزیون نه تنها تصویر بلکه صدا نیز از قدرت و کیفیت بالایی برخوردار است. شاید صدای 140 وات در سیستم صوتی آن بعید به نظر برسد اما این تلویزیون همچین قدرت صدایی را دارد. کیفیت تصویر در آن بالا بوده و با رزولوشن تصویر UHD ارائه می شود قابلیت های پشتیبانی از استاندارد های تصویر را دارد. شاید در این تلویزیون از پورت HDMI 2.1 استفاده نشده باشد اما کیفیت تصویر 4k را با سرعت فریم و فرکانس تصویر 120 هرتز به نمایش می گذارد. این تلویزیون طراحی زیبایی را دارد و پایه ای مربعی در وسط وزن آن را نکه می دارد اما نباید انتظار یک تلویزیون با قاب باریک را از این تلویزیون داشت، مخصوصا در قسمت های پایینی این تلویزیون، چراکه حجم صدای 140 وات مقداری در طراحی تاثیر گذاشته و قسمت های پایینی آن ضخیمتر است.

تلویزیون اولد OLED فیلیپس مدل 804

فیلیپس هم به این نتیجه رسیده است که برای رقابت در بازار باید از صفحه نمایش های اولد OLED در تلویزیون های خود استفاده کند. تلویزیون 804 فیلیپس دارای Ambilight است به این معنی که در پشت تلویزیون از لامپ هایی استفاده شده است که متناسب با رنگ و نوع تصویر رنگ های متفاوتی از این لامپ ها پخش می شود و زمینه تصویر را گسترده تر می کنند. با ویژگی Ambilight کیفیت تصویر بهتر جلوه می کند جذابیت نمایش افزایش می یابد. در این تلویزیون قابلیت ارتقای کیفیت تصویر حتی از HD به کیفیت های بالاتر وجود دارد و کیفیت تصویر Full HD را تا نزدیکی کیفیت تصویر 4K بالا می برد.

تلویزیون اولد OLED ال جی مدل E9

تلویزیون اولد ال جی مدل E9 دارای طراحی زیبا با قاب شیشه ای می باشد. این تلویزیون مربوط به سری E می باشد که بعد از سری C وارد بازار شده است. از بسیاری از ویژگی ها از تلویزیون C9 جلوتر است.سیستم صوتی آن 4.2 کاناله بوده و قدرت صدای خروجی آن 60 وات می باشد. تلویزیون اولد E9 یکی از رقیبان مدل C9 بوده و به محض ورود به بازار مخاطبان زیادی را جذب می کند هر چند قیمت بالای آن سد و مانعی به حساب خواهد آمد. پردازنده آن همان پردازنده موجود در تلویزیون C9 می باشد یعنی a9 هوشمند نسل دوم می باشد. طراحی و Bezel در این تلویزیون جذابیت خاصی را به آن بخشیده به گونه ای که از 100 درصد صفحه نمایش استفاده شده است.

 

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
وبسایت:
نظر:
Captcha