سال 2020 با تلویزیون اولد oled ال جی مدل e9
سال 2020 با تلویزیون اولد oled ال جی مدل e9

تلویزیون اولد OLED مدل E9 در سال 2019 تولید شده و در سال 2020 وارد بازار شده است. این تلویزیون از سری E می باشد که بعد از سری C وارد بازار شده است. می توان گفت کعه از بسیاری از لحاظ به تلویزیون اولد ال جی مدل C9 شبیه است اما بدن شک برتری هایی نسبت به این تلویزیون دارد. ال جی در سال 2020 تلویزیون های زیادی را روانه بازار می کند که اساسا این تلویزیون ها اولد و NanoCell هستند که با امکانات و ویژگی های جدیدی وارد بازار می شوند. تلویزیون اولد E9 را مورد بررسی قرار می دهیم:

پردازنده در تلویزیون اولد ال جی مدل E9

تلویزیون اولد ال جی E9 با پردازنده هوشمند a9 نسل دوم وارد بازار شده است که  همان پردازنده در تلویزیون C9 است. این پردزنده از کارایی بالایی برخوردار است به همین دلیل است که شرکت ال جی در سری بعدی از تلویزیون های خود از این پردازنده استفاده کرده است. این پردازنده  هوشمند است و به صورت هوشمند کیفیت تصویر را ارتقا می دهد و کیفیت های تصویر پایین را با کیفیت تصویر بالا می توان تماشا کرد. پردازش تصویر در این پردازنده طی چهار مرحله، کاهش نویز تصویر، حذف بلور تصویر، افزایش کنتراست و افزایش نمایش رنگ و روشنایی تصویر به وقوع می انجامد.

تلویزیون اولد ال جی مدل e9

کیفیت تصویر و رزولوشن در تلویزیون E9

تلویزیون هایی که در سال های اخیر وارد بازار شده اند اکثر کیفیت تصویر 4K را دارند و تحت عنوان های 4K و یا سوپر 4K و یا 4K UHD وارد بازار می شوند. کیفیت تصویر 4K با رزولوشن 2160*3840 ارائه می شود. رزولوشن به تعداد پیکشل ها در صفحه نمایش هم گفته می شود، اما چه ویژگی هایی کیفیت های تصویر 4K در تلویزیون ها را متفاوت می کند. در تلویزیون ها از ویژگی های ارتقای کیفیت تصویر استفاده می شود که کیفیت تصویر محتوای نمایش را افزایش می دهند این ویژگی ها 4K Upscaling ، 4K Upscaler، Motion Flow rate و ... نام دارند. فرکانس تصویر در تلویزیون E9 برابر با 120 هرتز می باشد که کیفیت تصویر 4K را با همین مقدار فرکانس نمایش می دهد. از آنجا که هر چه تعداد فریم های نمایش داده شونده بیشتر باشد کیفیت تصویر بالاتر می رود بنابراین کیفت های تصویر Full HD و HD را می توان با رزولوشن و کیفیتی بالاتر از منبع اصلی مشاهده کرد. نمایش رنگ ها در این تلویزیون پایه 10 بیتی دارد و در حال حاضر بالاترین رده نمایش رنگ محسوب می شود. 

تلویزیون اولد ال جی مدل e9

ویژگی سینمایی تلویزیون اولد ال جی مدل E9

تلویزیون ها برای استفاده های مختلفی به کار گرفته می شوند که یکی از این استفاده ها برای تماشای فیلم ها است. برای تماشای فیلم چه گزینه هایی مهم است؟ برای تماشای یک فیلم گزینه های زیادی در تلویزیون وجود دارند که لازم است در بالاترین رده خود قرار داشته باشند. نمایش دقیق رنگ ها می توان در تماشای فیلم مفید واقع شود و جذابیت خاصی را برای کاربران فراهم کند. امروزه از فناوری های زیادی برای نمایش دقیق رنگ ها استفاده شده است، برای مثال سامسونگ از فناوری QLED و ال جی از فناوری Nano Cell و OLED استفاده کرد. تلویزیون های اولد در نمایش رنگ ها به خصوص رنگ های تیره مانند رنگ مشکی بسیار عال عمل می کنند چرا که هر پیکسل به صورت مجزا خاموش و روشن می شود و تاثیر پیکسل روشن بر پیکسل خاموش عملا ناچیز است.

تلویزیون E9،  برجسته تر با سیستم صوتی 60 وات

در تلویزیون های اولد بیشتر از سیستم صوتی 2.2 کاناله با قدرت خروجی 40 وات استفاده می شده است حتی در تلویزیون اولد OLED ال جی مدل C9 از سیستم صوتی 40 وات استفاده شده است اما ال جی در این تلویزیوناز سیستم صوتی 4.2 کاناله با قدرت صوتی 60 وات استفاده کرده است. در تلویزیون E9 از 4 عدد اسپیکر 10 وات و 2 عدد ساب ووفر10 وات استفاده شده است. صدای 60 وات برای یک تلویزیون اولد با طراحی ظریف و زیبا بسیار فوق العاده است.  در تلویزیون اولد ال جی مدل E9 از ویژگی هایی چون Dolby Atmos و DTS Decoder و Wireless Sound Synce استفاده شده است که کارایی سیستم صوتی را افزایش داده و صدا را با جذابیت خاصی به سمع کاربران می رساند. 

طراحی در تلویزیون اولد ال جی مدل E9

طراحی برای تلویزیون بسیار مهم است و تاثیر زیادی در نحوه نمایش تصویر می گذارد. یک تلویزیون با طراحی مناسب و کاربردی می تواند در هنگام نمایش تصویر جذابیت ویژه ای برای کاربران بیافریند. تلویزیون اولد ال جی مدل E9 با طراحی منحصر به فرد وارد بازار شده است، قاب ان شیشه ای است و پایه ای تخت پشت تلویزیون وزن آن را نگه می دارد. در کل تلویزوین طراحی بسیار باریکی دارد. Bezel یا حاشیه صفحه نمایش در آن کم استبه گونه ای که از 100 درصد صفحه نمایش استفاده شده است.

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
وبسایت:
نظر:
Captcha