نحوه استفاده از تلویزیون و راه های افزایش طول عمر آن
نحوه استفاده از تلویزیون و راه های افزایش طول عمر آن

نحوه استفاده از تلویزیون مانند هر وسیله ای دیگر بسیار حائز اهمیت است چرا که استفاده صحیح از تلویزیون موجب افزایش طول عمر آن و عدم کاهش کیفیت کارایی آن می شود. تلویزیون یک وسیله خانگی شکننده و حساسا است و در صورت وارد آمدن ضربه به آن قسمتی از پیکسل ها از کار افتاده و به صورت نقطه سیاه در تصاویر سفید رنگ و یا نقطه سفید در تصاویر مشکی می شود. در این نوشته روش های استفاده از تلویزیون را بیان خواهیم کرد.

عدم استفاده از تلویزیون در محیط مرطوب

تلویزیون ها در برابر رطوبت حساس بوده و ضعیف هستند به گونه ای که اگر دز یک محیط مرطوب از آنها استفاده شود کم کم رطوبت به داخل تلویزیون نفوذ کرده و در اولین مرحله عملکرد آن را تحت تاثیر قرار می دهد. رطوبت به قسمت برد LED که منبع نور پس زمینه است نفوذ کرده و با سوختن یکی یکی لامپ های LED نور پس زمینه را کاهش داده و تصویر کیفیت خود را از دست می دهد و در هنگامی که صفحه نمایش تصویر مشکی رنگ را نمایش می دهد هاله های خاکستری و مشکی سراسر صفحه نمایش را فرا میگیرد. البته رطوبت می توان موجب سوختن پیکسل ها نیز بشود که در این صورت مجموعه ای از پیکسل ها به صورت دایره وار از کار می افتند.

جلوگیری از استفاده از تلویزیون در محیط گرم

تلویزیون ها خود گرما تولید می کنند اگر می خواهید به این قضیه پی ببرید می توانید بعد از یک ساعت روشن بودن تلویزیون گرمای تولید شده توسط برد LED (قسمت نورپردازی) تلویزیون را حس کنید. علی رغم اینکه برای نور پردازی از لامپ های  LED استفاده شده است تعداد این لامپ ها زیاد بوده و قسمت فیلتر رنگ در تلویزیون گرمای زیادی را تولید می کند. دقیقا جایی که تلویزیون گرم تر از بقیه جاها است مکان قرار گیری برد LED است. توصیه می شود در محیط های گرم مانند پشت پنجره در تابستان، نزدیک بخاری و یا دیگر لوازم گرم کننده محیط و... از تلویزیون استفاده نشود. گرمای زیاد برای تلویزیون و صفحه نمایش یک عامل بازدارنده محسوب شده و به مرور زمان کارایی صفحه نمایش را کاهش می دهد.

مراقبت در هنگام جابه جایی تلویزیون

تلویزیون های از یک پنل شیشه ای بزرگ تشکیل شده اند که توسط قابی پلاستیکی احاطه شده است. قسمت پشتی تلویزیون هم از بردی الکترونیکی تشکیل شده که دارای لامپ های LED است، بنابراین تمام اجزای تشکیل دهنده تلویزیون شکستنی و ظریف هستند. اگر شرایط به گونه ای است که وسایلی مانند تلویزیون را زیاد جابه جا می کنید بهتر است که کارتن و فیبر ها ضربه گیر آن را نگه دارید چون که بهترین وسیله برای جابه جایی تلویزیون و تحمل ضربه های احتمالی کارتن آن است و ضمنا در حمل آن همیشه مراقب پنل شیشه ای بوده و جهت آن به گونه ای باشد تا کمترین تحمل وزن را داشته باشد.

دیگر نوشته ها:

سال 2020 با تلویزیون اولد oled ال جی مدل E9

بهترین تلویزیون های اولد oled در سال 2020

تلویزیون های 48 اینچی اولد oled در سال 2020

تلویزیون های micro led سامسونگ در سال 2020

تجربه ای هیجان انگیز با تلویزیون سامسونگ کیولد 2020 مدل q950ts

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
وبسایت:
نظر:
Captcha