تلویزیون ال جی یا سامسونگ، بهترین تلویزیون در بازار کدام است؟
تلویزیون ال جی یا سامسونگ، بهترین تلویزیون در بازار کدام است؟

انتخاب بین سامسونگ و ال جی چندان پیچیده نیست و با شناخت از تلویزیون های ال جی و سامسونگ می توان بهترین گزینه را انتخاب کرد. در واقع هیچ کدام بر دیگر برتری ندارد و فقط در آنها از تکنولوژی های متفاوت استفاده شده است. تلویزیون های ال جی تنوع مدل بیشتر دارند ودست مخاطب و کاربر برای انتخاب بازتر است. تلویزیون های ال جی دارای فناوری LED ، NanoCell و OLED و تلویزیون های سامسونگ دارای فناوری LED و QLED هستند. در این نوشته تلویزیون های سامسونگ و ال جی را مورد بررسی قرار می دهیم.

 ال جی

تلویزیون های LED ال جی دارای موتور پردازشگر Color Master، سیستم صوتی 20 وات  و 2 کاناله، طراحی پایه وسط و پایه کنار، نور دهی پس زمینه Direct  یا Edge می باشند. این تلویزیون ها بسیار جذاب بوده و با کیفیت تصویر Full HD و 4K وارد بازار شده اند. قیمت این تلویزیون ها نسبتا مناسب و می توان از آنها بر خوردار بود.تلویزیون های نانوسل NanoCell ال جی دارای فناوری منحصر به فرد اشباع کننده رنگ می باشند و نسبت به تلویزیون های LED کیفیت رنگ و روشنایی بالاتری دارند. کیفیت تصویر در تلویزیون های نانوسل nanoCell فورکی 4K بوده و موتور پردازشگر تصویر در آنها Color master و پردازنده هوشمند نسل جدید است. سیستم صوتی هم در آنها 2.1 کاناله و یا 2.2 کاناله با قدرت صدای 40 وات است. تلویزیون های OLED دارای فناوری و تکنولوژی کاملا متفاوت با تلویزیون های LED و NanoCell هستند. در این تلویزیون نور پس زمینه وجود ندارد و پیکسل ها به صورت مستقل نور خود را تامین می کنند. در این تلویزیون ها(تلویزیون های OLED) میزان کنتراست، نمایش رنگ سیاه عمیق، نمایش رنگ و روشنایی صفحه نمایش در رده بالایی قرار دارد. فرکانس تصویر در تلویزیون های اولد 120 هرتز، سیستم صوتی 40 وات و پردازشگر های هوشمند نسل جدید در این تلویزیون ها قرار گرفته است.

سامسونگ

تلویزیون های LED سامسونگ دارای کیفیت تصویر 4K و Full HD، پردازنده تصویر UHD Engine، سیستم صوتی 2 کاناله 20 وات، طراحی زیبا به صورت پایه کنار و یا پایه وسط هستند. این تلویزیون ها هم مخاطبان خود را دارند و کیفیت تصویر را به خوبی ارائه می دهند.تلویزیون های QLED سامسونگ هم دارای پردازنده کوانتومی 4K، سیستم صوتی 20 وات ، طراحی زیبا و پایه کنار، کیفیت تصویر 4K ، نمایش رنگ فورق العاده جذاب، افزایش دامنه نمایش رنگ، کنتراست بالا و... هستند. 

ال جی یا سامسونگ 

اگر مقایسه به صورت منصفانه و دقیق انجام شود باید تکنولوژی های هم رده را باهم مقایسه کرد برای مثال تلویزیون های LED ال جی و تلویزیون های LED سامسونگ با هم مورد مقایسه قرار بگیرند. در زیر تلویزیون های هم رده را از این دو شرکت بزرگ کره ای مورد مقایسه قرار می دهیم.

تلویزیون های LED ال جی یا تلویزیون های LED سامسونگ:

تلویزیون های LED ال جی دارای صفحه نمایش IPS و زاویه دید بالا ، حفظ کیفیت تصویر از کناره ها، پنل ضد ضربه، کیفیت تصویر Full HD یا 4K، پردازنده 4 هسته ای Color Master، سیستم صوتی 20 وات، قیمت مناسب و از آن طرف تلویزیون های LED سامسونگ دارای صفحه نمایش VA و زاویه دید پایین، کاهش کیفیت تصویر از کناره ها، عدم ضد ضربه بودن پنل، کیفیت تصویر Full HD و 4K، پردازنده 4 هسته ای UHD Engine، سیستم صوتی 20 وات، قیمت مناسب هستند.حالا کدام تلویزیون بهتر است؟ همانطور که مشخصات را تاحدودی بیان کردیم این تلویزیون ها ویژگی های بسیار نزدیکی به هم دارند و قیمت آنها هم نزدیک به هم است البته تا حدودی با متغییر بودن مدل فرق می کند. تلویزیون های LED ال جی برای خانواده های پر جمعیت و کسانی که با توجه به فضای مورد استفاده تلویزیون از کناره های تلویزیون را نگاه می کنند و تلویزیون های سامسونگ که دارای کیفیت تصویر بهتر از روبه رو هستند و زاویه دید کمتر دارند برای کاربرانی که از روبه رو تلویزیون را تماشا می کنند کارایی بهتری را خواهند داشت.

تلویزیون های نانوسل NanoCell ال جی یا تلویزیون های کیولد QLED سامسونگ:

در اکثر سایت های داخلی تلویزیون های اولد را با تلویزیون های کیولد مورد مقایسه قرار می دهند در حالی که دو فناوری کاملا متفاوت هستند و از هیچ لحاظی با هم شباهتی ندارند. تلویزیون های کیولد QLED را باید با تلویزیون های nanocell مورد مقایسه قرار داد چرا که این فناوری ها بر پایه پلتفورم تلویزیون های LED پیاده شده اند. همان ویژگی های LED را در بسیاری از موارد به ارث برده اند چراکه تلویزیون های نانوسل ال جی زاویه دید بالایی دارند و تلویزیون های کیولد زاویه دید پایینی دارند. فناوری کیولد و نانوسل هر دو روی نمایش رنگ و روشنایی صفحه نمایش تمرکز دارند و هر دو عملکرد پایاپا دارند. با توجه به قیمت می توان هرکدام از آنها را انتخاب کرد.

تلویزیون های اولد OLED ال جی:

این تلویزیون ها در حال حاضر بی رقیب هستند از هر نظر که مورد مقایسه با دیگر تلویزیون های قرار بگیرند باز در رده بسیار بالاتری قرار می گیرند. قیمت بالایی دارند اما این قیمت و هزینه در خور فناوری نایاب اولد را دارد. طراحی زیبا، قاب باریک، کارایی فوق العاده و هر ویژگی بارز دیگر در این تلویزیون ها وجود دارد. سامسونگ در سال 2020 به احتمال زیاد تلویزیون های Mini LED را روانه بازار می کند و به گفته خود گوی سبقت را از اولد می گیرد اما باید صبر کرد تا مشخص شود چگونه عملکردی خواهد داشت.

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
وبسایت:
نظر:
Captcha