بهترین تلویزیون 55 اینچ، تلویزیون های متحیر کننده اولد oledو کیولدqled
بهترین تلویزیون 55 اینچ، تلویزیون های متحیر کننده اولد oledو کیولدqled

تلویزیون های 55 اینچ معمولا خریداران زیادی دارند، این اندازه از صفحه نمایش معمولا برای تلویزیون ها متوسط در نظر گرفته می شود و اندازه های 43 تا 49 اینچ از آن کوچکتر و تلویزیون های با صفحه نمایش های 65 تا 85 اینچ از آن بزرگتر هستند. تلویزیون های با اندازه صفحه نمایش 55 اینچ بیشتر با فضای مورد استفاده منطبق می شوند در انتخاب اندازه تلویزیون باید گزینه های کاربردی را مدنظر قرار داد تا بتوان از حداکثر کارایی و کیفیت تلویزیون استفاده کرد. کارشناسان تلویزیون رابطه ای بین اندازه صفحه نمایش و فاصله تماشای آن برای بهره گیری از کیفیت تصویر و روشنایی صفحه نمایش ارائه داده اند که ما آن را در تصویر زیر آورده ایم:

 

بهترین تلویزیون 55 اینچ

با توجه به نمودار بالا در فاصله 2.35 متر بهترین اندازه صفحه نمایش 55 اینچ است.

کارایی محدوده اندازه صفحه نمایش را متناسب با فاصله از تلویزیون بیان کردیم، هر چه فاصله تماشا بیشتر باشد اندازه بزرگتری از صفحه نمایش برای برخورداری از حداکثر کارایی نمایش تصویر لازم است. اما چه برند هایی را باید انتخاب کرد یا به عبارتی کدام برند تلویزیونی بهتر است. هر شرکتی تلویزیون های خود را با قابلیت های متفاوتی به بازار عرضه می کند که در در یک سری گزینه در رده بالا و در برخی دیگر در رده نسبی پایین تری قرار می گیرد. بدون شک تلویزیون های اولد OLED ال جی و کیولد QLED سامسونگ پر مخاطب ترین تلویزیون های هستند، هر چند برند هایی دیگری نیز هستند که تلویزیون هایی با عملکرد فوق العاده را روانه بازار کرده اند.

OLED یا QLED

اولد متعلق به شرکت ال جی و کیولد متعلق شرکت سامسونگ است. اولد OLED یک فناوری جدید است که با تلویزیون های LED متمایز می شود و نور پس زمینه ندارد. در تلویزیون های اولد پیکسل ها نور پس زمینه ندارند و نور لازم توسط خود پیکسل ها تامین می شود که به تناسب آن مزیت های زیادی را موجب شده است. کیود QLED ساخته و پرداخته شرکت سامسونگ است هر چند فناوری جدیدی به حساب میاد اما بر روی تلویزیون های LED پیاده شده و دارای نور پس زمینه می باشد. 

OLED: کیفیت تصویر 4K و 8K، روشنایی صفحه نمایش بالا، فرکانس تصویر 120 هرتز، پشتیبانی از HDR و Dolby Vision، سیستم صوتی قدرتمند 40 وات یا 60 وات، زاویه دید بالا، نمایش رنگ سیاه عمیق، خاکستری یکنواخت، کمترین میزان تاخیر در انتقال داده، عملکرد مجزای پیکسل ها، نمایش حداکثر جزئیات تصویر، طراحی بسیار باریک و خوش تراش، مدل های متنوع و کاربردی

QLED: کیفیت تصویر 4K و 8K، روشنایی صفحه نمایش بالا، فرکانس تصویر  60 تا 120 هرتز، پشتیبانی از HDR ، سیستم صوتی  20 وات در مدل های جدید تر 40 وات  تا 60 وات، زاویه دید پایین، نمایش رنگ  نسبتا سیاه، نمایش  جزئیات تصویر در حد قابل قبول، طراحی  خوش تراش، تنوع مدل کم، 

 

 تلویزیون اولد OLED ال جی مدل C9 ،بهترین تلویزیون اولد OLED در اندازه 55 اینچ

تلویزیون اولد OLED ال جی مدل C9 تولید سال 2019 است که بسیار مخاطب پسند و جذاب است. این تلویزیون فروش بالایی دارد به گونه ای که تعدادی از این تلویزیون وارد بازار شد و به طرز باور نکردنی موجود بودن آن در بازار پایان یافت. اما دلیل این محبوبیت چیست؟ این تلویزیون را به طور قطع توسط کاربرانی خریداری شده است که به اطلاعات و ویژگی های تلویزیون کاملا آگاهی داشته اند. تلویزیون اولدC9 دارای صفحه نمایش تخت 55 اینچ، پردازنده هوشمند فوق العاده کارا، سیستم صوتی قدرتمند، طراحی زیبا، کمترین میزان تاخیر در انتقال داده و مورد پسند گیمرها، نمایش رنگ سیاه عمیق و جذابیت تصویر در حین تماشای فیلم ها و قابلیت های هوشمند با ورن های جدید از برنامه ها و سیستم عامل WebOS و.... توانسته است در بالاترین رده کیفیت تصویر و صدا و یا جذابیت ظاهری واقع شود. تصویر این تلویزیون را در زیر آورده ایم:

 

بهترین تلویزیون 55 اینچ ال جی

 

تلویزیون 55 اینچ کیولد QLED سامسونگ مدل Q90R، بهترین تلویزیون کیولد سامسونگ

تلویزیون های کیولد تعداد کمی دارند و به این معنی که تعداد مدل هایی که توسط شرکت سامسونگ روانه بازار شده است انگشت شمار است. تلویزیون های کیولد سامسونگ شامل Q60R، Q70R،Q80R و Q90R هستند که در این میان تلویزیون Q90R در بالارده قرار گرفته است. این تلویزیون از نوع LED بوده که برای نور دهی به پیکسل ها از نور پردازی Direct استفاده می کند و برای به دست آمدن رنگ سیاه عمیق از فناوری Local Dimming در آن استفاده شده است. این تلویزیون دارای فناوری QLED است که شدت نور پردازی به پیکسل ها را بیشتر کرده  به واسطه دقت در نور دهی نمایش رنگ و روشنایی صفحه نمایش بیشتر شده است که تصاویری شگفت انگیز را ارائه می دهد. پردازنده کوانتومی 4K، سیستم صوتی 4.2 کاناله 60 وات، کیفیت  و جذابیت بالای صدا، پشتیبانی از فرمت های HDR و طراحی زیبا، قاب خوش فرم و حاشیه صفحه نمایش کم، حداقل تاخیر در انتقال داده  از ویژگی های بارز این تلویزیون است که جز اولین تلویزیون های سامسونگ است که با سیستم صوتی قدرتمند وارد بازار شده است. این تلویزیون محصول 2019 است  که در اواخر سال 2019 وارد بازار شده است. تصویر Q90R را در زیر آورده ایم:

بهترین تلویزیون کیولد qled سامسونگ 55 اینچ

 

 

 

دیگر نوشته ها:

 

تلویزیون ال جی یا سامسونگ، بهترین تلویزیون در بازار کدام است؟

تلویزیون های 4k و 8k ال جی 2020

تلویزیون های 8k سامسونگ 2020 با سیستم صوتی ots

بهترین تلویزیون های اولد oled در سال 2020

سال 2020 با تلویزیون اولد oled ال جی مدل e9

نحوه استفاده از تلویزیون و راه های افزایش طول عمر آن

تلویزیون های micro led سامسونگ در سال 2020

تلویزیون های 48 اینچی اولد oled در سال 2020

 

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
وبسایت:
نظر:
Captcha