بهترین تلویزیون نانوسل nanocell ال جی
بهترین تلویزیون نانوسل nanocell ال جی

شرکت  ال جی سه رده از تلویزیون های خود را روانه بازار کرده است. این شرکت تا به امروز تلویزیون های LED، NanoCell LED و تلویزیون های اولد OLED را تولید کرده و در اختیار کاربران قرار داده است. در این نوشته تلویزیون های نانوسل nanocell را مورد بررسی قرار می دهیم که اساسا به  شرکت ال جی تعلق دارند و به صورت منحصر به فرد توسط شرکت ال جی تولید می شوند. فناوری نانوسل به صورت کلی از لحاظ کارایی بین تلویزیون های LED و OLED قرار می گیرد و با تفاوت بالایی کارایی بهتری نسبت به تلویزیون های LED دارد و عملکرد آن بیشتر به سمت اولد OLED متمایل می شود.

فناوری نانوسل NanoCell

چون نور در مقیاس خیلی ریز و کوچک پردازش می شود و توسط ذرات خیلی ریز کریستالی اشباع می شود بنابراین به آن نانوسل nanocell می گویند. اما در اصل فناوری نانوسل به چه صورت است؟ در صفحه نمایش های LED که به فناوری نانوسل مجهز شده اند در بین نور پس زمینه  back Light  و صفحه نمایش LCD از صفحه بسیار نازکی استفاده شده است که این صفحه نازک دارای ذرات ریزر کریستالی است. این ذرات، نور را اشباع کرده و موجب می شوند تا پیکسل ها در حداکثر کارایی خود عمل کنند. در نتیجه این فناوری رنگ هایی اشباع و غنی اارئه می شود که در نهایت تصویری شفاف و غنی از رنگ و روشنایی بر روی صفحه نمایش ارائه می شود.

تلویزیون های نانوسل به کدام شرکت تعلق دارند؟

نانوسل NanoCell یک تکنولوژی نوین در صفحه نمایش است که مختصا به شرکت بزرگ کره ای یعنی شرکت ال جی تعلق دارد. این شرکت در زمینه محصولات خانگی مخصوصا تلویزیون فعالیت زیادی را داشته و توانسته صفحه نمایش هایی با فناوری های کاربردی وارد بازار کند. تلویزیون های نانوسل توسط ال جی تولید می شوند و تا به حال شرکتی دیگر از این صفحه نمایش ها استفاده نکرده است.

مشخصات تلویزیون های نانوسل nanocell ال جی

تلویزیون های نانوسل ال جی با مشخصات و امکانات ویژه ای وارد بازار شده اند، جدا از فناوری نانوسل از پردازنده های هوشمند و سیستم های صوتی قدرتمند با تعداد کانال زیادی استفاده شده که جذابیت این تلویزیون ها را افزایش داده است. این تلویزیون ها از صفحه نمایش های Premium بهره برده اند که زاویه دید بالا از ویژگی اصلی آنها است؛ چرا که هر تلویزیون نانوسل اساسا IPS است ولی برعکس آن صادق نمی باشد، یعنی هر صفحه نمایش IPS لزوما nanoCell نیست. تلویزیون های نانوسل نمایش رنگ واضحتر، کنتراست بالاتر، فرکانس تصویر بالاتر، سیستم صوتی قدرتمند تر، طراحی زیبا تر، حاشیه دور صفحه نمایش کمتری دارند. در زیر بهترین تلویزیون های نانوسل ال جی را آورده ایم.

تلویزیون نانوسل NanoCell ال جی مدل SM9000

 

 

 

تلویزیون نانوسل NanoCell ال جی مدل SM8600

 

 

 

 

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
وبسایت:
نظر:
Captcha