کدام فناوری در تلویزیون ها مخاطب بیشتری دارد.؟
کدام فناوری در تلویزیون ها مخاطب بیشتری دارد.؟

فناوری های موجوددر تلویزیون ها انواع مختلفی دارند اما به صورت کلی در 3 سال اخیر فناوری های زیادی وارد عرصه تلویزیون و صفحه نمایش شدند، در این میان می توان به فناوری هایی چون صفحه نمایش های نانوسل NanoCell، صفحه نمایش های کیولد QLED، صفحه نمایش های اولد OLED، پردازنده های هوشمند سری a، پردازنده های هوشمند کوانتومی، سیستم های صوتی با تعداد کانال بیشتر و قدرت صوتی بیشتر، ارتقای سیستم های صوتی با ویژگی هایی چون Object Tracking Sound و Q-Symphony، طراحی های باریک با حاشیه کم صفحه نمایش و.... اشاره کرد که هر کدام توسط برند و شرکت تولیدی تلویزیون ارائه شده است. 

OLED

اولد OLED یک فناوری کاملا مدرن و متمایز است که توسط شرکت ال جی در تلویزیون های این شرکت قرار گرفته است. در اوایل ورود به بازار به واسطه قیمت بالایی که این تلویزیون ها داشتند و به همین واسطه مخاط یا کاربر کمتر سراغ اینگونه تلویزیون ها را می گرفت. بعد از گذشت مدت زمان و آشنایی کاربران با این فناوری کم کم جذابیت های این گونه تکونولوژی برای کاربران آشکار شد. تلویزیون های اولد OLED در رده بسیار بالایی قرار می گیرند و به وضوح می توان گفت که بالارده ترین فناوری صفحه نمایش هستند. تلویزیون های زیادی توسط شرکت ال جی با صفحه نمایش اولد OLED وارد بازار شده اند که در میان آنها تلویزیون اولد OLED ال جی مدل C9 پرفروش ترین بوده است.

NanoCell

این فناوری قبل از اولد OLED و به منظور تقویت نمایش رنگ های تصویر و افزایش روشنایی صفحه نمایش در تلویزیون ها قرار گرفت.فناوری نانوسلNanoCell کمتر توسط کاربران و خریداران تلویزیون شناخته شده است. این فناوری توسط ال جی ارائه شده است و رقیب آن فناوری QLED در تلویزیون های ساسمونگ است که اکثرا در سایت ها و وبلاگ ها فناوری کیولد QLED را با OLED مورد مقایسه قرارا می دهند. کیفیت تصویر در این تلویزیون ها تحت عنوان سوپر 4K بیان می شود و آن هم به دلیل نمایش رنگ بهتر و روشنایی بهتر صفحه نمایش است. تلویزیون های سری Sm و SK ال جی دارای صفحه نمایش نانوسل هستند که در میان آنها تلویزیون SM9000 پرفروشترین و بالارده ترین بوده است.

Qled

فناوری کیولد QLED متعلق به شرکت سامسونگ است. اساس کار آن همانند فناوری نانوسل در تلویزیون های ال جی است. روشنایی صفحه نمایش و نمایش دامنه وسیعتری از رنگ ها از خصوصیات این فناوری است. تلویزیون های کیولد سامسونگ تعداد کمی دارند و در کل می توان گفت 5 تا 6 مدل از این تلویزیون ها در بازار موجود می باشند که در میان آنها تلویزیون کیولد QLED سامسونگ مدل Q70R پرمخاطب ترین بوده است.

 

 

 

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
وبسایت:
نظر:
Captcha