تلویزیون سامسونگ ru7100
تلویزیون سامسونگ ru7100

تلویزیون سامسونگ Ru7100  

تلویزیون سامسونگ Ru7100 یک تلویزیون 4K است که کیفیت تصاویری فوق العاده را ارائه می دهد. این تلویزیون رنگ سیاه عمیق را به خود ارائه می دهد و به واسطه ی کنتراست فوق العاده و عالی آن، تمایز بین رنگ های خاکستری و سیاه را به خوبی نمایش می دهد،  تلویزیون RU7100 به واسطه ی دقت پیکسلی برای اتاق با روشنایی کم بسیار مناسب است. دقت رنگ و تمایز بین رنگ های موجود در تصویر، نمایش حیرت انگیزی را ایجاد می کند. این تلویزیون در ویژگی HDR نسبتا خوب و برای نمایش تصاویر SDR فوق العاده عمل می کند. سیستم ها و پورت های آن فوق العاده عمل کرده و سرعت و دقت زیادی در انتقال داده دارند که تلویزیون را بسیار پاسخگو می کند و برای کسانی که به بازی علاقه دارند بسیار مناسب است. در ادامه به ویژگی های آن و جزئیات بیشتری در مورد آن می پردازیم.
 
samsung tv ru7100 design
 
نمایی از تلویزیون سامسونگ RU7100
 

کیفیت تصویرRU7100

این تلویزیون کیفیت تصویر فوق العاده ای را دارد، کیفیت تصویر آن 4K بوده و در آن 8میلیون پیکسل در ارائه تصویر نقش دارند،  سیاه واقعی و تمایز بین رنگ سیاه و خاکستری از ویژگی های اصل آن است این تلویزیون دارای صفحه نمایش از نوع VA است که در آن آرایش پیکسل عمودی است و زمانی که نور از میان پیکسل ها تابیده شود تصویر را نمایش می دهند ولی وقتی جریان نور قطع می شود چون پیکسل ها در جهت افقی برای ارائه تصویر حرکت می کنند، مانع تابش نور شده. در نتیجه سیاه واقعی را میتوان مشاهده کرد. و این خاصیت صفحه نمایش های VA است (Verticeel Alignment (. این تلویزیون برای کسانی که در اتاقی نسبتا تاریک به تماشای تلویزیون می پردازند یا کسانی که به بازی علاقه مند هستند فوق العاده است. اما زاویه دید کمی دارد و وقتی با زاویه تند از کناره ها به آن نگاه می کنید کیفیت تصویر آن کاهش می یابد و تصویر پردازی صفحه نمایش کاهش می یابد. تلویزیون Ru7100 وقتی از رو به رو به آن تماشا کنید، بالاترین کیفیت تصویر را دارد. این تلوویزیون از صفحه نمایش VA بهره گرفته است بنابراین زاویه دید آن کمتر از تلویزیون های ال جی با پنل IPS است، اما میزان کنتراست تصویر آن بالاتر است.
 
Samsung TV RU7100
ارائه رنگ ها متنوع و کنتراست بالا با تلویزیون RU7100
\
 

کنتراست RU7100

کنتراست یک خاصیت فوق العاده تلویزیون است و به معنی تمایز بیشتر در ارائه رنگ های روشن و تیره است هرچه تمایز و تفاوت بین رنگ های تیره و روشن بیشتر باشد کنتراست هم بیشتر است. کنتراست طبیعی این تلویزیون  فوق والعاده است و در آزمایشات که بر روی آن انجام شده ،(5650:1) نتیجه آزمایش بوده است برای ارائه کیفیت تصویر عالی باید مقدار آن بیشتر از 3000 باشد. (3000<5650) . در این تلویزیون تاریکی ... وجود ندارد ، در این ویژگی نوردهی به پیکسل هایی در یک محدوده ی پیکسل فریم تصویر کم می شود تا تفاوت سیاه و سفید یا خاکستری بیشتر شود و برای تماشای صفحه نمایش در یک اتاق تاریک مناسب است.
 
Samsung TV RU7100
 

تلویزیونی مناسب برای بازی

چه تلویزیونی برای بازی مناسب است؟ تلویزیون برای بازی باید کنتراست تصویر بالایی داشته باشد و از همه مهمتر برای کسانی که زیاد به بازی علاقه دارند  کمترین میزان تاخیر در ورودی و خروجی ها از اهمیت زیادی برخوردار است. تاخیر در ورودی و خروجی تلویزیون اگر زیاد باشد، بازیکردن با آن بسیار خسته کننده خواهد بود. این تلویزوین میزان تاخیر در انتقال داده های ورودی به تلویزیون پایینی دارد و مطابق آزمایش هایی که بر روی آن انجام گرفته است تلویزیونی با کاربری بازی بسیار فوق العاده است. این تلویزیون از آرایش پیکسلی VA استفاده می کند که در آن پیکسل ها به صورت عمودی چیده شده اند و برای ایجاد تاریکی به صورت افقی با جریان الکتریسته جهت حرکت و انتقال نور را دارند، بنابراین برای ایجاد تاریکی در صفحه نمایش بسیار کارآمد عمل می کنند. کیفیت تصویر تلویزیون های VA از روبه رو فوق العاده بوده و از آنجایی که گیمر ها بیشتر از روبه رو به بازی کردن و تماشای تلویزوین می پردازند تلویزیون RU7100 بسیار فوق العاده عمل می کند.

Samsung TV RU7100

کنتراست بالای تلویزیون RU7100 

زاویه دید Ru7100

زاویه دید در تلویزیون ها کاربرد زیادی دارد، زاویه دید به انحراف تماشای تلویزیون نسبت به روبه رو گفته می شود و به عبارتی به زاویه ای گفته می شود که اگرصفحه  های آن را رسم کنیم، صفحات آن عمودی در می آیند. اگر تلویزینی زاویه دید بازتر یا به عبارتی زاویه دید گسترده تری داشته باشد به این معنی است که اگر از کناره ها به صفحه نمایش آن تماشا شود کیفیت تصویر همان کیفیت تصویری است که تلویزیون آن را از روبه رو نمایش می دهد. تگنولوژی ساخت صفحه نمایش برای تلویزیون های سامسونگ و ال جی متفاوت است. شرکت ال جی بیشتر تمایل دارد از صفحه نمایش های IPS یعنی با زاویه دید بالا استفاده کند در حالی که شرکت سامسونگ از صفحه نمایش های VA یا بدون IPS برای تلویزیون های خود استفاده می کند. نمی توان گفت کدام یک از این تکنولوژی ها بهتر اند چون هر کدام کاربرد مختص و جداگانه ای دارند. 
 

جمع بندی

تلویزیون RU7100 دارای صفحه نمایش تخت و تکنولوژی نور پس زمینه آن از نوع Edge می باشد که در آن لامپ های LED  بر روی بردی در پشت صفحه نمایش در کناره ها چیده شده اند، چیده شدن لامپ های LED  در کناره ها، طراحی بسیار نازک و ظریفی را ممکن می سازد که تلویزیون RU7100 همین خصوصیت را دارد. تلویزیون RU7100 دارای تکنولوژی صفحه نمایش از نوع VA است که در آن آرایش پیکسل ها به صورت عمودی بوده و میزان تمایز بین تارکی و روشنایی موجود در تصویر و توانایی ارائه تمایز بین رنگ ها(کنتراست) در این تلویزیون زیاد است. کنتراست بالا و کمترین  میزان تاخیر در زمان ورودی دده ها دارد و برای کسانی که از تلویزیون استفاده بازی را دارند بسیار رضایت بخش است.

لیست قیمت تلویزیون های موجود در فروشگاه مجی کالا

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
وبسایت:
نظر:
Captcha