تلویزیون مینی ال ای دی 86 اینچ ال جی کیوند 4K اسمارت مدل 86QNED90 LG Mini LED TV Qned 4K Smart 86 Inch 86QNED90

تلویزیون مینی ال ای دی 86 اینچ ال جی کیوند 4K اسمارت مدل 86QNED90
۰ تومان
آپدیت قیمت:
۱۴۰۰/۹/۱۰
بازدید:
۴۳۱

تلویزیون کیوند ال جی Qned90 در سال 2021 روانه بازار شده است و یکی از بالارده ترین  و با کیفیت ترین تلویزیون در بازار می باشد. پنل این تلویزیون 86 اینچی می باشد و دارای نور پردازی مدرن و فناوری های وابسته فقو العاده کارا می باشد. دیگر ال جی در این تلویزیون هر آنچه در ذهن داشته را رو کرده و در اختیار کاربران قرار داده است. تلویزیون کیوند ال جی 86 اینچ از 3 فناوری بهره گرفته است که در ادامه آن ها را توضیح می دهیم . در تلویزیون کیوند 86 اینچ از پردازنده هوشمند آلفا 7 نسل چهارم استفاده شده است که بسیار با کیفیت و با دقت تصاویر را نمایش می دهد. تصویر در این تلویزیون 4K است و به نظر می رسد هر جزئیات را در تصویر ارائه داده و کیفیت 4K با نهایت کارایی بر روی پنل 86 اینچی این تلویزیون ارائه می شود. ال جی در این تلویزیون از همانند مدل های سال قبل از دالبی ها یعنی دالبی ویژن و  دالبی اتمس پشتیبانی می کند و بهترین کیفیت صدا و تصویر را به کاربران خود عرضه کرده است. در این تلویزیون از طراحی پایه کنار با پایه های باریک استفاده شده است و می تواند هر بیننده ای را مجذوب خود کند. تلویزیون کیوند ال جی با سیستم عامل WebOS جدید و ریموت کنترل هوشمند جدید تفاوت ها و تمایز هایی را با سری های قبل دارد. این تلویزیون نه اولد و نه نانوسل است بلکه تلویزیونی است که رقیبی برای این تلویزیون ها خواهد بود.

 

کیفیت تصویر 4K  در تلویزیون Mini lED کیوند ال جی Qned90

  ال جی هر ویژگی بارزی را در این تلویزیون قرار داده تا تصویر بسیار شفاف و روشن نمایش داده شود . تصویر برای نمایش به روشنایی نیاز دارد و هر چه روشنایی در رده بالااتر باشد، تصویر به تناسب جزئیات بیشتری را در خود دارد. در این تلویزیون از نور پردازی Mini LED استفاده شده است. این نوع نور پردازی نهایت کیفیت تصویر را ارائه می دهد . از لحاظ کیفیت تصویر تلویزیون کیوند ال جی به تلویزیون های اولد بسیار نزدیک است و به نظر می رسد که این تلویزیون قیمت بالا تری به  نسبت تلویزیون اولد رده پاییه یعنی A1 در سال 2021 داشته باشد. در این تلویزیون ال جی از پردازنده جدید یعنی a7 Gen 4 استفاده می کند که دارای شبکه عصبی بیشتری نسبت به نسل های قبل است. در ان هر چسری در تصویر شفاف ارائه می وشود. فرکانس تصویر در این تلویزیون120 هرتز می باشد و می تواند هر بازای مدرن و یا هر تصویر پرسرعتی را پردازش کند. تصویر در تلویزیون کیوند ال جی با ویژگی 4K AI Upscaling ارتقای کیفیت داده می شود و هر بیینده را متحیر می کند.

فناوری Mini LED در تلویزیون کیوند ال جی 

ال جی در تلویزیون کیوند خود از فناوری Mini LED استفاده می کند. در این این فناوری تعداد 30000 لامپ Mini LED در نور پس زمینه تلویزیون وجود دارد و به نوعی روشنایی تلویزیون را تامین می کند. این تلویزیون نور پردازی بسیار قوی داشته و می تواند تا بیشتر از 4000 نیت روشنایی را برای پیکسل ها انتظار دهد. البته چون لامپ های Mini LED   به نسبت لامپ های LED کوچک تر هستند، دقت نور پردازی بیشتری را دارند و از طرفی آلودگی نوری کمتری را ایجاد می کنند.  تلویزیون کیوند ال جی ازتکنولوژی تاریکی منطقه ای استفاده شده است که به آن Full Array Local Dimming می گویند. این فناوری می تواند نمایش رنگ سیاه عمیق را افزایش دهد و روشنایی صفحه نمایش را بیشتر کند .  در تلویزیون کیوند ال جی Qned90 تعداد 2500 زون مجزا وجود دارد و این یعنی  تصویری که با این تلویزیون ارائه می شود به لحاظ کیفیت به تلویزیون های اولد بسیار نزدیک است. 

فناوری کوانتوم دات Quantum Dot

در تلویزیون کیوند ال جی از فناوری کوانتومی استفاده شده است. این فناوری همان فناوری کوانتومی است که سامسونگ در تلویزیون های کیولد استفاده کرده است. در این فناوری نور جهت یابی بهتری دارد و با کارایی و کیفت بهتری نمایش داده می شود. این تلویزیون بسیار کاربردی تصویر را نمایش می دهد و با توجه به نور پردازی مینی ال ای دی که دارد تصویری فراتر از تلویزیون های کیولد را به نمایش می گذارد و به نظر می رسد که قیمتی بیشتری را نسبت به تلویزیون های کیولد و یا نانوسل داشته باشد. در این تلویزیون پردازش نقطه ای نور فوق العاده بوده و هر پیکسل در 100 درصد کارایی خود عمل می کند.

قابلیت های هوشند در تلویزیون کیوند Mini LED ال جی در سال 2021

تلویزیون کیوند Qned90 ال جی از دو ویژگی بارز به نسبت مدل های قبلی برخوردار است. در این تلویزیون سیستم عامل همان WebOS است اما تغیراتی  بر روی آن صورت گرفته است و تحت عنوان ورژن 6 در در تلویزیون های 2021 ال جی و تلویزیون کیوند Qned90 قرار گرفته است. این تلویزیون  از ریموت کنترل هوشمند جدید MR21 برخوردار است که به نسبت مدل قبلی متفاوت است و انحنا و یا قوس آن حذف شده است. دکمه های آن روان تر است و دارای NFC می باشد. این ریموت کنترل را می توان به گوشی نزدیک کرده و از آن طریق محتوای گوشی را با تلویزیون به اشتراک گذاشت. در تلویزیون ال جی کیوند 86 اینچ Qned90 از Alexa و Google Assistant و جستجوی صوتی پشتیبانی می شود و به نظر می رسد که با این ریموت کنترل کارایی و قابلیت های هوشمند جذاب تر باشد.

نظرات کاربران
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
سایت:
نظر:
Captcha