تلویزیون 48 اینچ اولد ال جی C1 مدل Oled 48C1 LG Oled TV 4K Smart 48 inch 48C1

تلویزیون 48 اینچ اولد ال جی C1 مدل Oled 48C1
سازنده
ال جی
مدل
OLED C1
نوع صفحه نمایش
تخت
کیفیت تصویر
4K Ultra HD
سیستم عامل
WebOS
سال ساخت
2021
۳۵/۵۰۰/۰۰۰ تومان
آپدیت قیمت:
۱۴۰۲/۶/۱۰
بازدید:
۲/۸۸۱
تضمین اصالت:

 بهترین و بالارده ترین تلویزیون سال 2021، تلویزیون اولد ال جی مدل C1 می باشد. اما چه ویژگی هایی تلویزیون 48 اینچ اولد ال جی 4K اسمارت C1 مدل 48C1 را به برترین تلویزیون تبدیل کرده است را در اینجا معرفی می کنیم. تلویزیون اولد ال جی مدل C1 دارای اندازه 48 اینچ می باشد البته اندازه های متنوع تری هم دارد. در این تلویزیون از قابلیت های استفاده شده است که با دنیای مدرن سازگار بوده می توان نیاز کاربران را به صورتی ایده آل و کاربردی برآورده کند. در تلویزیون اولد ال جی 48 اینچ مدل 48C1 از پردازنده جدیدی برای پردازش تصویر و صدا استفاده شده است. این پردازنده همان پردازنده هوشمند a9  می باشد اما نسل چهارم آن است. یکی از ادعاهای ال جی در مرود این ورژن از پردازنده آلفا 9 این است که شبکه های عصبی بیشتری را برای ارتقای کیفیت تصویر دارد. کیفیت تصویر اولد C1  با رزولوشن 4K UHD ارائه می شود اما با اختلاف زیادی کیفیت تصویر در این تلویزیون به نسبت تلویزیون های دیگر بیشتر است و کنتراست و نمایش رنگ سیاه عمیق در این تلویزیون بهتر ارائه می شود. در این تلویزیون صفحه نمایش به صورت آرایش پیکسل WRGB می باشد که حضور یک ساب پیکسل W به عنوان کمک کننده به 3 ساب پیکسل اصلی دیده می شود. در این تلویزیون محدوده دینامیکی و پردازش پویای داده قابل نمایش است. تلویزیون اولد ال جی C1 یکی از تلویزیون هایی است که برای بازی می تواند بالاترین کاربرد را داشته باشد. این تلویزیون فوق العاده است. شما با ویژگی هایی چون VRR و ALLM و G-Synce که در این تلویزیون وجود دارد از بازی ها نهایت لذت را ببرید. صدا در تلویزیون اولد ال جی C1 همانند سری های CX و C9 برابر با 40 وات است. ال جی برای بهبود صدا از دالبی اتمی و دالبی دیجیتال استفاده کرده است اما انچه متمایش دیده می شود  حضور ویژگی Oled Surround است. امانات هوشمند در تلویزیون C1 متفاوت ارائه شده است.تلویزیون 48 اینچ اولد ال جی 4K اسمارت C1 مدل 48C1 دارای سیستم عامل جدید WebOS می باشد که ورژن ششم آن است و ریموت کنترل هم به کلی تغییر کرده و امکانات قابل تری را به همراه دارد.

 

تلویزیون 77 اینچ اولد ال جی 4k اسمارت c1 مدل 77c1

اولد OLED فناوری بی نظیر در صنعت کیفیت تصویر

ال جی در ارائه تکنولوژی برای بهبود کیفیت تصاویر در تلویزیون پیشگام است. این شرکت هر سال تکنولوژی هایی متفاوت را در تلویزیون های خود قرار می دهد که تا به حال شاهد بسیاری از آن ها بوده ایم. ال جی در سال های اخیر از پنل اولد استفاده می کند و توانسته است تا مخاطبان زیادی را دور تلویزیون با کیفیت خود گرد آورد. به نظر می رسد که هیچ تلویزیونی کیفیت تصویر اولد را نداشته باشد. در تلویزیون اولد میزان کنتراست تصویر و روشنایی صفحه نمایش و سرعت پردازش بالا می باشد. این فناوری به صورت یک لایه الی می باشد که نورپردازی پیکسل ها را انجام می دهد و این نشان می دهد که در تلویزیون اولد نور پس زمینه LED وجود ندارد. در اولد هر پیکسل به صورت مجزا نور خود را ارائه می دهد  و تاثیر پیکسل ها بر روی همدیگر وجود ندارد. در نتیجه نمایش رنگ سیاه عمیق در المان های تصویر ممکن است. این تلویزیون به صورتی فوق العاده تصاویر جذابی را ارائه می دهد. از آنجا که پیکسل ها مجزا عمل می کنند زمان پاسخگویی و یا زمان واکنش هر پیکسل به تغییرات فریم تصویر برابر با 1 میلی ثانیه می باشد. 

اولد oled فناوری بی نظیر در صنعت کیفیت تصویر

کاربر بازی در تلویزیون 48 اینچ اولد 48C1 ال جی

بازی هم یک کاربری برای تلویزیون است. آنچه در تلویزیون اولد مهم است وجود ویژگی هایی است که می تواند استفاده کاربران بازی  یا گیمر ها را از تلویزیون رضایت بخش تر کند. در تلویزیون اولد ال جی C1 از VRR برای همسانی فرکانس تصویر منبع با فرکانس تصویر تلویزیون استفاده شده است. Variable Refresh Rate می توان حرفه ای باشد و تصاویر را بدون نویز و Judger و یا Stuter ارائه دهد. ALLM و یا Auto Low Latency Mode هم ویژگی است که سرعت انتقال داده در پورت ها را افزایش می دهد و Image Retention را کاهش می دهد. زمان پاسخگویی 1 میلی ثانیه هم می تواند موثر باشد یعنی کاربر به محض واکنش بر روی دسته جویستیک می تواند نتیجه را در صفحه نمایش تماشا کند و خود را برای واکنش بعدی آماده کند. ویژگی پشتیبانی از کارت گرافیک G-Synce و دارا بودن آن یکی دیگر گزینه هایی است که در جهت برخورداری از تصویری بهتر در این تلویزیون وجود دارد.

کاربر بازی در تلویزیون 77 اینچ اولد 77c1 ال جی

تصویر با 4K AI Upscaling  در تلویزیون اولد 48 اینچ ال جی مدل C1

 در تلویزیون اولد ال جی کیفیت تصویر 4K است. تصویر 4K در هر تلویزیونی متفاوت ارائه می شود. در این تلویزیون ال جی با پردازنده جدید و ویژگی های پنل OLED توانسته میزان کیفیت را بیشتر کند. ال جی با دو ویژگی پردازنده آلفا 9 نسل 4 و ارایش ساب پیکسل جدید WRGB تصاویر را متفاوت ارائه می دهد. در تلویزیون 48 اینچ اولد C1 از AI Upscaling برای ارتقای کیفیت تصویر استفاده می شود البته قبلا هم از این ویژگی در تلویزیون های 2020 و 2019 استفاده می شده است اما این بار متفاوت است. در تلویزیون 2021 ال جی یعنی C1 از شبکه های عصبی بیشتری برای ارتقای کیفیت تصویر استفاده شده است. این تلویزیون نه تنها صورت افراد بلکه به صورت هوشمند ار المانی در تصویر را برجسته می کند تا با وضوح بیشتری نمایش داده می شود. آرایش WRGB روشنایی صفحه نمایش را بیشتر کرده است و تلویزیون اولد ال جی C1 به نسبت مدل های قبلی روشنایی صفحه نمایش بیشتری را دارا می باشد. ال جی در این تلویزیون از HDR یا High Dynamic Range پشتیبانی می کند و فرمت های HDR و بالارده ترین آنها یعنی دالبی ویژن Dolby Vision قابل ارائه می باشد. برای نمایش دالبی ویژن و یا ارتقای تصویر به صفحه نمایش قدر و پردازنده قوی  و روشنایی بالا نیاز است، آیا پردازنده آلفا 9 نسل 4، فرکانس تصویر 120 هرتز، صفحه نمایش 10 بیت با پردازش 1 بیلیون رنگ کافی نیست!؟

تصویر با 4k ai upscaling  در تلویزیون اولد 77 اینچ ال جی مدل c1

صدا دالبی 40 وات با AI Sound در تلویزیون ال جی C1

صدای 40 وات برای یک تلویزیون کافی به نظر می رسد اما خوب اگر لازم باشد می توان صدای تلویزیون را به اسپیکر های جانبی انتقال داده و پخش کرد . در این تلویزیون 40 وات توان صوتی با اسپیکر و ساب ووفر انتشار داده می شود. ساب ووفر صدای بم و همه جانبه را انتشار می دهد و صدا و شنیدن ان را جذاب تر می کند. ال جی از دالبی دیجیتال، دالبی اتمس و ویژگی های Surround برای سه بعدی کردن صدا استفاده کرده است اما آنچه در تلویزیون اولد C1 به چشم می آید ویژگی AI Sound می باشد. این ویژگی به صورت هوشمند صدا را ارتقا می دهد. مثلا از صدا زمینه زیاد باشد صدای دیالوگ را افزایش می دهد و یا اینکه صدا المان های متحرک  تصویر 3 بعدی می شود.

صدا دالبی 40 وات با ai sound در تلویزیون ال جی c1

ریموت کنترل و سیستم عامل متفاوت در تلویزیون اولد ال جی C1 تولید 2021

در تلویزیون ال جی 2021 مدل C1 از ریموت جدید و سیستم عامل جدید استفاده شده است. ریموت هوشمند MR21 در این تلویزیون طراحی جدید دارد و امکانت بیشتری به نسبت ریموت قبلی را دارا می باشد. ال جی در آن از NFC استفاده کرده است که می توان با نزدیک کردن گوشی به ریموت کنترل داده و محتوای موجود در گوشی را با تلویزیون به اشتراک گذاشت این تلویزیون دارای قابلیت پشتیبانی از Alexa و Assistant می باشد و همانند مدل های قبلی Voice Search به قوت خود باقی است. سیستم عامل ورژن WebOS 6.0 می باشد که دارای منویی جدید تر و اماناتی قابل تر است.

ریموت کنترل و سیستم عامل متفاوت در تلویزیون اولد ال جی c1 تولید 2021

مشاهده محصول در وب سایت شرکت سازنده

ویژگی های فنی
مشخصات کلی
سازنده
ال جی
مدل
OLED C1
نوع صفحه نمایش
تخت
نوردهی پس زمینه
OLED
زاویه دید
178 درجه
رنج رنگ گسترده
رنج رنگ وسیع
مشخصات ویدیویی
موتور پردازشگر تصویر
آلفا 9 هوشمند نسل سوم
نرخ نوسازی تصویر(ایندکس)
120 هرتز
کیفیت تصویر
4K Ultra HD
وضوح تصویر
3840*2160
محدوده دینامیکی بالا ( HDR )
قابليت ارتقاء کيفيت تصوير
نسبت تصویر
16.9
روشنایی فوق العاده
دقت رنگ
دقت رنگ واقعی
مشخصات صوتی
سیستم بلندگو
2.2 کاناله
توان هر بلندگو
10 وات
مجموع قدرت خروجی صدا
40 وات
سیستم عامل
WebOS
وای فای (WI-FI)
مرورگر وب
درگاه های ارتباطی
تعداد ورودی HDMI
4
تعداد ورودی USB
3
کامپوننت (COMPONENT)
کامپوزیت(Composite)
خروجی صوتی دیجیتال (اپتیکال)
ورودی RF
سایر مشخصات
سال ساخت
2021
مدل ریموت کنترل
هوشمند MR21
گیرنده دیجیتال
رنگ
مشکی
اقلام همراه
پایه رومیزی
ریموت کنترل
کابل برق
باتری
دفترچه راهنما
نظرات کاربران
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
سایت:
نظر:
Captcha