تلویزیون 65 اینچ ال جی اولد OLED فورکی 4K اسمارت Smart مدل 65BX LG Oled TV 4K UHD Smart 65 Inch 65CX

تلویزیون 65 اینچ ال جی اولد OLED فورکی 4K اسمارت Smart مدل 65BX
سازنده
ال جی
مدل
OLED BX
اندازه صفحه نمایش
65 اینچ
نوع صفحه نمایش
تخت
کیفیت تصویر
4K Ultra HD
سیستم عامل
WebOS
سال ساخت
2020
ساخت
کشور کره جنوبی
۴۴/۵۰۰/۰۰۰ تومان
آپدیت قیمت:
۱۴۰۰/۹/۱۰
بازدید:
۳۵۴
شناسه کالا:
1522314527821
تضمین اصالت:

 تلویزیون اولد ال جی مدل BX یکی از بهترین و با کیفیت ترین تلویزیون های ال جی است که هر کاربری را مجذوب خود می کند.در این تلویزیون از قابلیت ها و ویژگی های منحصر به فرد استفاده شده است که با آن می توان تصاویر پرسرعت بازی های کامپیوتری را بسیار با کیفیت ارائه داد. تلویزیون اولد ال جی مدل BX دارای صفحه نمایش 65 اینچ است. این تلویزیون طراحی زیبایی دارد و عملا می توان آن را بدون قاب در نظر گرفت. در تلویزیون 65BX از نور پس زمینه استفاده نشده است و به لطف فناوری نورپردازی ارگانیکی Organic LED تصاویر خارق االعاده ای را نمایش می دهد . این تلویزیون در صفحه نمایش WRGB خود تعداد 8.3 میلیون پیکسل دارد که هر پیکسل به صورت مجزا خاموش و روشن می شود و نمایش رنگ سیاه عمیق و یا روشنایی تصویر را در رده بالایی ارائه می دهد. از محدوده دینامیکی و فرمت هایی HDR یعنی بالاترین فرمت Dolby Vision IQ پشتیبانی می کند. صدا در این تلویزیون با اسپیکر و ساب ووفر ارائه می شود و صدای 2.2 کاناله 40 وات با 2 اسپیکر 10 وات و 2 ساب ووفر 10 وات ارائه می شود. ال جی در این تلویزیون برای ویژگی های هوشمند از سیستم هامل WebOS استفاده کرده است که این سیستم عامل بسیار کاربر پسند و سریع می باشد. از ریموت کنترل هوشمند برخوردار است و می توان با آن در دنیای مجازی به جستجوی پرداخت. تلویزیون اولد BX ال جی از از هر نوع سیستم عاملی پشتیبانی می کند بنابراین کاربران اندورید و IOS هر دو می توانند از این تلویزیون برای اشتراک محتوا و یا کنترل آن استفاده کنند و از آخرین فناوری موجود در تلویزیون لذت ببرند. 

oled bx

پردازنده هوشمند نسل سوم a7

 ال جی در تلویزیون های اولد خود از پردازنده قوی و حتی الامکان هوشمند استفاده می کند. از بالارده ترین پردازنده های موجود در بازار پردازنده هوشمند a7 می باشد. این پردازنده دارای 4 هسته می باشد و بسیار سریع و دقیق است. تصاویر با فرکانس بالا را معمولا با این پردازنده ها پردازش می کنند. در تلویزیون اولد ال جی مدل BX فرکانس تصویر برابر با 120 هرتز است که بالاترین رکانس تصویر در تلویزیون های موجود در بازار است. کاربران حرفه ای و یا گیمر ها و یا کاربران عادی هم می توان کیفیت و کارایی این تلویزیون به لحاظ سریع بودن تشخیص بدهند.  با تلویزیون اولد ال جی BX می توان پیشرفته ترین بازی های را انجام داد و از تصاویر با کیفیت آن ها لذت برد. پردازنده هوشمند a7 نسل سوم در این تلویزیون نویز و بلور در تصویر با دو مرحله نویز برداری Two Step Noise Reduction انجام می دهد.  نمی توان انکار کرد که تلویزیون اولد BX در نمایش تصاویر پر سرعت بالاترین کارایی را دارد.

اولد OLED

 فناوری اولد حدودا  4 سال است که توسط ال جی در تلویزیون ها قرار گرفته است.این فناوری بالارده ترین فناوری موجود در بازار است. اولد یک تکنولوژی نوین است که فرایند نورپردازی در تلویزیون را دگرگون کرد. در تلویزیون اولد از لامپ ال ای دی و یا برد آن استفاده نمی شود و این برد به کلی در تلویزیون اولد حذف شده است ، به همین دلیل است که تلویزیون های اولد با طراحی ظریف و باریک  تولید می شوند. اما نور پردازی اولد به چه صورت است؟

قاب باریک، کیفیت تصویر فوق العاده در تلویزیون های اولد 

در تلویزیون اولد برای نور پردازی از یک لایه الی استفاده شده است که این لایه دارای مواد ارگانیکی Organic است. لایه آلی با برقراری جریان درآن نور ابی را تولید می کند نور ابی هم توسط فیلتر های رنگ به رنگ های RGB یا ابی ، قرمز و سبز تبدیل می شود و در این تلویزیون رنگ سفید هم به پیکسل های می رسد و به عبارتی صفحه نمایش آن WRGB می باشد. در تلویزیون اولد هر پیکسل نور خود را دقیقا در مکان خود دریافت می کند و با خاموش شدن پیکسل نور هم قطع می شود. به این فناوری Pixel Level Dimming می گویند. چون در تلویزیون اولد هر پیکسل می تواند مجزا عمل کند، رنگ سیاه عمیق و یا روشنایی صفحه نمایش در رده بالایی نمایش داده می شود. 

کیفیت تصویر 4K متفاوت در تلویزیون اولد BX

 همه می دانیم که بیشتر تلویزیون های موجود در بازار کیفیت تصویر 4K را دارند ولی ایا کیفیت تصویر 4K در همه تلویزیون به یک طریق  نمایش داده می شود و کیفیت یکسانی از طرف کاربر برداشت می شود، قطعا خیر. کیفیت تصویر 4K به تصویری گفته می شود که در صفحه نمایش برای نمایش تصویر 8.3 میلیون پیکسل دخالت دارند و شرکت می کنند. اما گزینه هایی دیگر هستند که می توانند کیفیت تصویر را دگرگون کنند. روشنایی، کنتراست، نمایش رنگ سیاه عمیق، سرعت، بدون نویز بودن تصویر و... از گزینه هایی هستند که می توانند کیفیت تصویر 4K یا هر رزولوشن دیگری را دگرگون کنند. در تلویزیون اولد BX تصویر بسیار روشن ارائه می شود و میزان کنتراست بالا است. در این تلویزیون 8.3 میلیون زون و یا منطقه مجزا وجود دارد که هر کدام مستقل عمل می کنند. برای افزایش کنتراست در تلویزیون های ال ای دی از فناوری Local Dimming استفاده می شود تازه اگر این فناوری Full Array باشد می تواند تا 64 منطقه مجزا را در صفحه نمایش ایجاد کنند( این ویژگی در خاموش و روشن کردن لامپ های ال ای دی به صورت گروهی محقق می شود). حالا تصور کنید در تلویزیون اولد BX تعداد 8.3 میلیون زون وجود دارد. قطعا و بدون شک هیچ تلویزیون میزان نمایش دقیق رنگ ها را همانند اولد نمایش نمی دهد.  کیفیت تصویر 4K در تلویزیون 65 اینچ اولد BX بسیار واقعی تر و جذاب تر است و هر کاربری را مجذوب نمایش خود می کند.

پردازش پویا تصویر با پردازنده قوی یا آخرین تکنولوژی صفحه نمایش

در تلویزیون ها تصویر به دو صورت می تواند پردازش شود. اگر پردازنده یک بار داده را دریافت کند و سپس پردازش کند به آن پردازش استاتیکی می گویند که در این صورت بقیه پردازش بر مبنای همان داده های اولیه است. اگر داده ها پیوسته توسط پردازنده پردازش شوند به آن پردازش دینامیکی می گویند. در پردازش دینامیکی کیفیت تصویر و میزان شفافیت تصویر، روشنایی و کنتراست بیشتر است. در تلویزیون اولد ال حی 65 اینچ تصویر به صورت دینامیکی پردازش می شود و به آن پردازش پویا می گویند. فرمت هایی از تصویر هستند که دارای محدوده دینامیکی بالایی هستند. اگر تلویزیون قابلیت پشتیبانی از این فرمت ها را داشته باشد می تواند جذابیت نمایش فوق العاده ای را ایجاد کند. در تلویزیون اولد ال جی BX از فرمت هایی چون HDR، Dolby Vision IQ و HLG پشتیبانی می شود. این فرمت های تمایز و تفاوت بین المان های تصویر را در رده بالایی دارند و وقتی کاربر به تماشای اینگونه تصاویر می نشیند می تواند غنی ترین جزئیات را تشخیص دهد.

آنچه تلویزیون 65 اینچ اولد BX را متمایز تر می کند.

در تلویزیون اولد جدا از امکانات و ویژگی های فوق العاده کاربردی و بالارده که البته فقط در این تلویزیون هم دیده می شود، از ویژگی هایی دیگری استفاده شده است که نایاب است و نمی توان آن را در هر تلویزیون مشاهده کرد. در تلویزیون اولد ال جی BX از ویژگی Face Enhancing استفاده شده است. این ویژگی به گونه ای عمل می کند که بیشتر روی تصویر افراد موجود در تصویر فوکوس می کند. زمانی که تصویر صورت یک فرد زوم می شود و یا نزدیک می شود  به صورت اتوماتیک در آن قسمت جزئیات زیادی نمایش داده می شود.  اولد جدا  از آن از 4K Upscaler استفاده می کند که می توان تصاویر کم رزولوشن را با رزولوشن بالاتری تماشا کرد. 

بازی را باید فقط با تلویزیون اولد BX انجام داد.

به نظر می رسد که کاربران حرفه ای و گیمر ها هر چقدر روی این تلویزیون هزینه کنند باز هم کم است. این تلویزیون تا 10 سال اینده می تواند به عنوان برترین تلویزیون برای بازی نقش افرینی کند اما چرا؟ در این تلویزیون از بالاترین تکنولوژی استفاده شده است که در نوع خود بی نظیر است و رقیب ندارد.  3 ویژگی می تواند برای کاربران حرفه ای و گیمر ها موثر باشند و کیفیت را ارتقا دهند. زمان پاسخگویی، فرکانس بالا، کمترین تاخیر در انتقال داده  این سه ویژگی هستند. در تلویزیون اولد ال جی BX زمان پاسخگویی کمتر زا 4 میلی ثانیه است، فرکانس تصویر 120 هرتز، و زمان تاخیر در انتقال داده کمتر از 5 میلی ثانیه است. با این ویژگی ها می توان سریعترین و پیشرفته ترین بازی ها را انجام داده و از تصویر فوق العاده با کیفیت این تلویزیون لذت برد.

صدای دالبی و فراگیر 2.2 با توان 40 وات

در تلویزیون ال جی 65 اینچ اولد BX از 2 عدد اسپیکر 10 وات و 2 عدد ساب ووفر 10 وات استفاده شده است در این تلویزیون مجموعا  40 وات خروجی صدا انتشار می یابد. در آن از ویژگی هایی چون دالبی دیجیتال و دالبی اتمس Dolby Atmos استفاده شده است که صدای 40 وات را بسیار با کیفیت و فراگیر ارائه می دهند. صدای این تلویزیون به همراه تصویر فوق العاده کاربردی می تواند شور و هیجان خاصی را در کاربر ایجاد کند. تلویزیون ال جی BX دارای خروجی صدای دیجیتال نیز می باشد که می توان صدا را بر روی انواعی از سینما خانگی انتشار داد.  در این تلویزیون از WISA استفاده ده است که به صورت بیسیم و به صورت Wi-Fi Direct صدا را به اسپیکر های اکسترنال انتقال می دهد بدون اینکه از کیفیت آنها کاسته شود. تلویزیون ال جی BX دارای LG Sound-Synce ویا Bluetooth Surround است که کیفیت صدا را در زمان انتقال  با اشتراک گذاشتن حفظ می کند. 

تلویزیون اولد ال جی BX هوشمند اما متفاوت

در تلویزیون ال جی BX از سیستم عامل WebOS استفاده شده است که ورژن آن 5 می باشد و می توان آن را آپیدیت کرد. در آن از مرورگر وب، بلوتوث، وای فای استفاده شده است . دارای میانبر هایی مانند Netflix، Disney و Youtube برای دسترسی به محتوای با کیفیت می باشد. دارای ویژگی گالری Galery Mode و Sport Alert می باشد . برنامه EPG را تا 8 روز دارد و بعد از آن اپدیت می شود. دارای ریموت کنترل هوشمند است و جستجوی صوتی را دارد. از اندروید و IOS پشتیبانی می کند.  در منور آن یک قسمت به نام LG Store و یا Content Store دارد که می توان برنامه ها را از آنجا دانلود کرد.  

مشاهده محصول در وب سایت شرکت سازنده

ویژگی های فنی
مشخصات کلی
سازنده
ال جی
مدل
OLED BX
اندازه صفحه نمایش
65 اینچ
نوع صفحه نمایش
تخت
نوردهی پس زمینه
OLED
زاویه دید
زاویه دید گسترده
رنج رنگ گسترده
رنج رنگ وسیع
مشخصات ویدیویی
موتور پردازشگر تصویر
پردازنده هوشمند α7
نرخ نوسازی تصویر(ایندکس)
120 هرتز
کیفیت تصویر
4K Ultra HD
وضوح تصویر
3840*2160
محدوده دینامیکی بالا ( HDR )
قابليت ارتقاء کيفيت تصوير
نسبت تصویر
16.9
روشنایی فوق العاده
دقت رنگ
دقت رنگ واقعی
مشخصات صوتی
سیستم بلندگو
2.2 کاناله
توان هر بلندگو
10وات
مجموع قدرت خروجی صدا
40 وات
ساب ووفر
امکانات
پردازنده
4 هسته ای
سیستم عامل
WebOS
وای فای (WI-FI)
مرورگر وب
درگاه های ارتباطی
تعداد ورودی HDMI
4
تعداد ورودی USB
3
کامپوننت (COMPONENT)
کامپوزیت(Composite)
خروجی صوتی دیجیتال (اپتیکال)
ورودی RF
برق مورد نیاز
AC 100~240V 50~60Hz
سایر مشخصات
سال ساخت
2020
مدل ریموت کنترل
ریموت کنترل هوشمند
گیرنده دیجیتال
رنگ
مشکی
ساخت
کشور کره جنوبی
اقلام همراه
پایه رومیزی
ریموت کنترل
کابل برق
باتری
دفترچه راهنما
نظرات کاربران
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
سایت:
نظر:
Captcha