تلویزیون اولد اوو 65 اینچ ال جی 4K اسمارت G1 مدل OLED EVO 65G1 LG TV 4K Smart 65 Inch OLED EVO 65G1

تلویزیون اولد اوو  65 اینچ  ال جی 4K اسمارت  G1 مدل OLED EVO 65G1
سازنده
ال جی
مدل
G1
اندازه صفحه نمایش
65 اینچ
نوع صفحه نمایش
تخت
کیفیت تصویر
4K Ultra HD
سیستم عامل
WebOS
سال ساخت
2021
۰ تومان
آپدیت قیمت:
۱۴۰۰/۷/۲۶
بازدید:
۶۶۶
شناسه کالا:
14549816541235
تضمین اصالت:

تلویزیون اولد ال جی مدل G1 بسیار متفاوت وارد بازار شده است و امکانات و تکنولوژی هایی نوین را به همراه خود دارد. تلویزیون اولد اوو ال جی مدل G1 دارای صفحه نمایش اولد می باشد اما ال جی  در تلویزیون اولد اوو  65 اینچ  ال جی 4K اسمارت  G1 مدل OLED EVO 65G1 از ویژگی جدیدی در این پنل استفاده کرده است که در نوع خود بی نظیر است و اخرین تکنولوژی اولد به حساب می آید که در ادامه به آن می پردازیم. در این تلویزیون تصویر با رزولوشن 4K ارائه می شود و قابلیت های های ارتقای کیفیت  تصویر و پشتیبانی از فرمت های دینامیکی را دارد. در این تلویزیون از ویژگی 4K AI Upscaling این امکان را فراهم می کند تا بتوان هر نوع تصویر با رزولوشن پایین را با کیفیت بالایی تماشا کرد. ال جی در تلویزیون اولد اوو از پردازنده هوشمند a9 نسل چهارم استفاده کرده که به گفته آن شرکت شبکه های عصبی بیشتری را به نسبت پردازنده قبلی دارد و می تواند در نمایش و پردازش تصویر کارایی بهتری را به نمایش بگذارد. این تلویزیون  همچنین از قابلیت های هوشمند و یا ریموت کنترل جدید تری استفاده می کند که تا حدودی با آنچه تا به حال ال جی ارائه داده است متفاوت است. در این تلویزیون از Oled Motion و یا Oled Surround برای نمایش تصویر با کیفیت و صدای منحصر به فرد استفاده می شود. تلویزیون اولد ال جی G1 حتی از تلویزیون اولد C1 هم کیفیت تصویر و روشنایی صفحه نمایش بهتری را دارد و می تواند در سال 2021 بدون رقیب بماند. این تلویزیون صدای 60 وات را با اسپیکر ها و ساب ووفر ارائه می دهد و دیگر لازم نیست در کنار این  صدای با کیفیت و پر توان از ساندبار استفاده کنید. تلویزیون اولد اوو  65 اینچ  ال جی 4K اسمارت  G1 مدل OLED EVO 65G1 طراحی منحصر به فرد دارد . این تلویزیون با مدل قبلی یعنی GX تفاوت زیادی را دارد. در اصل بر روی دیوار نصب می شود و طراحی گالری را دارد و اما می توان برای آن پایه ای مخصوص اتخاذ شد و در نظر گرفته شده است که آن را به یک تلویزیون Life Style و یا تلویزیون سبک زندگی تبدیل کرده است. در تلویزیون اولد اوو G1 از 4 پورت HDMI ورژن 2.1  و پورت های USB و همچنین فرکانس تصویر 120 هرتز و پشتیبانی از G-Synce به منظور ارتقا و قابلیت نمایش تصاویر پر سرعت بازی بهره گرفته شده است. این امکانات و ویژگی های فوق العاده به ندرت در یک تلویزیون به صورت کلی موجود باشد اما در تلویزیون اولد ال جی که به عنوان غول فناوری شناخته شده است وجود دارد.

اولد اوو Oled EVOLUTION

ال جی در سال 2021 تلویزیون اولد G1 را با صفحه نمایش ارتقا یافته روانه بازار کرده است. این صفحه نمایش متفاوت است. اجازه بدهید که در مورد تکنولوژی اولد یم مختری را بیان کنیم. در تلویزیون های اولد ال جی تولید 2019 گاها شنیده می شد که صفحه نمایش اولد به استفاده حساس است. یعنی اگر در تلویزیون تصویری با لوگوی شبکه به مدت طولانی مثلا 7 ساعت(مدت زمانی مشخ ثبت نشده است) پخش شود آتن لوگوی روی صفحه نمایش باقی خواهد ماند، این مفهوم را می رساند که تلویزیون اولد با نور پردازی Organic نسبت به انتشار ثابت یک رنگ حسسا بوده و کم کم کارایی خود را از دست می دهد. اما باید بدانیم که تلویزیون های 2018 این مشکل را داشتند ولی چون بعضی از آن ها در سال 2019 به بازار راه پیدا کردند کاربران تلویزیون های 2019 را با تلویزیون های 2018 قیاس می کردند. ال جی در سال 2019 این مشکل را برطرف کرد و به منظور ارتقای سطحی کیفی پنل اولد از ویژگی هایی دیگر در آن استفاده کرد. تلویزیون های اولد ال جی 2019 روشنایی زیادی را داشتند، اما ال جی به منظور افزایش طول عمر در تلویزیون اولد میزان روشنایی در تلویزیون را کاهش داد و آن را با عنوان ها و نام ها CX و یا GX در سال 2020 روانه بازار کرد. ال جی در سال 2021 پنل اولد اوو Oled EVO را تولید و در اختیار کاربران قرار داده است. اما این پنل چه ویژگی هایی را دارد.

ال جی برای اینکه پنل اولد روشنایی لازم و کافی را داشته باشد و از طرفی نسبت به نوع استفاده حساس نباشد آرایش پیکسل ها را تغییر داد. بنابراین در سال 2020 روشنایی را کاهش داده بود که روشنایی تلویزیون اولد C9 بیشتر از روشنایی تلویزیون CX  ثبت شده است. تلویزیون اولد اوو روشنایی بیشتر از دو مدل قبلی را دارد و به گفته شرکت ال جی تصویر را با کیفیت تر و پر جزئیات تر نمایش میدهد. در تلویزیون های اولد برخلاف تلویزیون های LED  از صفحه نمایش WRGB استفاده می شود در که در زیر ان را توضیح می دهیم.

در صفحه نمایش اولد از پیکسل و ساب پیکسل برای نمایش تصویر استفاده می شود. تلویزیون های LED دارای 3 عدد ساب پیکسل قرمز و آبی و سبز هستند که به آنها RGB می گویند اما اولد یک ساب پیکسل اضافه دارد که W یا White نامیده می شود. ساب پیکسل ها با نام رنگ هایی که انتشار می دهند ، نامگذاری می شوند. پیکسل W، برای روشنایی بیشتر در تلویزیون به کار گرفته می شود.

کیفیت تصویر در تلویزیون اولد اوو  65 اینچ  ال جی 4K اسمارت  G1 

تصویر در این تلویزیون چنان با کیفیت نمایش داده می شود که هر بیننده ای را مجذوب خود می کند. در این تلویزیون تصویر با رزولوشن 4K ارائه شده که برای بهتر شدن تصویر از قابلیت های منحصر به فردی بهره گرفته شده است. ال جی در این تلویزیون از نور پس زمینه استفاده نمی کند و نور پردازی به صورتی آلی و یا ارگانیکی است. در این تلویزیون هر پیکسل به صورت مستقل خاموش و روشن می شود . نمایش رنگ سیاه عمیق در این تلویزیون در بی نهایت است و با رنگ های با طول موج کمتر ادغام نمی شود. تلویزیون اولد کنتراست بی نهایت را دارد و می تواند مرز بین روشن و تاریک به خوبی مشخص باشد. آنچه در کیفیت تصویر 4K در این تلویزیون نمایش داده می شود، شفافیت و  بدون نویز و بلور بودن تصویر است. این تلویزیون دارای فرکانس تصویر 120 هرتز است که تصویر 4K را فریم در ثاینه 120 عدد نمایش می دهد و این یعنی می تواند تصاویر بازی پیشرفته را به خوبی نمایش دهد. ال جی در این تلویزیون از ویژگی ارتقای کیفیت تصویر برای نمایش تصاویر کم رزولوشن با کیفیت بالا استفاده می کند  که در قسمت پردازنده به آن می پردازیم. صفحه نمایش در این تلویزیون 10 بیتی است و می تواند  رنگ های غنی ا بیلیون عدد را با درصد بالایی نمایش دهد. زمان پاسخگویی در این تلویزوین 1 میلی ثانیه است که تا به حال تلویزیونی وارد بازار نشده است که این میزان از زمان پاسخگویی م را داشته باشد. زمان پاسخگویی به مدت زمانی می گویند که یک پیکسل تغییر رنگ می دهد و یا خاموش و روشن می شود و برای نمایش تصاویر پرسرعت مانند تصاویر بازی کاربردی دارد و هر گونه Judger و یا Stuter را از تصویر مبرا می کند. در این تلویزیون از فرمت های دینامیکی و پردازش پویای داده پشتیبانی می شود که بالاترین فرمت HDR یعنی دالبی ویژن قابل نمایش می باشد. فرمت های HDR جزیئات زیادی را دارند و جذابیت نمایش فوق العاده ای را به اجرا و انتشار می گذارند.

پردازنده آلفا 9 نسل چهارم در تلویزیون اولد  65 اینچ  ال جی 4K اسمارت  G1 مدل  65G1

نه تنها در تلویزیون بلکه در هر وسیله ای پردازنده به عنوان هسته اصلی پردازش در نظر گرفته می شود. در تلویزیون ال جی G1 از پردازنده آلفا 9 نسل چهارم استفاده می شود. این پردازنده به نسبت نسل قبلی یعنی آلفا 9 نسل سوم شبکه های عصبی بیشتری را دارد و تمرکز بیشتری را بر روی المان تصویر انجام می دهد. در تلویزیون با پردازنده آلفا 9 نسل سوم فقط صورت افراد ارتقای کیفیت داده میشد و میزان روشنایی افزایش پیدا می کرد. در تلویزیون اولد اوو با پردازنده a9 نسل چهارم، از شبکه های عصبی بیشتری استفاده شده است و می توان هر المان متحرک در تصویر را ارتقای کیفیت دهد. در این تلویزیون از 4K Ai Upscaling برای ارتقای کیفیت تصویر استفاده می شود. این ویژگی به صورت هوشمند است . تلویزیون تشخیص می دهد که در کدام قسمت تصویر ارتقای کیفیت را اعمال کند. ال جی در این تلویزیون از Oled motion استفاده می کند که موجب می شود تا تصویری شفاف و روان و غنی از رنگ ها دقیق نمایش داده شود.

صدا دالبی اتمس 60 وات درتلویزیون 65 اینچ  ال جی 4K اسمارت  G1 مدل OLED EVO 65G1

در این تلویزیون صدا 60 وات است که با 4 اسپیکر و 1 ساب ووفر انتشار می یابد. این تلویزیون می تواند صدایی همه جانبه و سه بعدی را انتشار دهد. در آن از قابلیت هایی چون WiSA و سا خروجی صدای دیجیتال و یا کانال بازگشت صوتی HDMI ARC استفاده شده است که می توان صدا را بر روی انواعی از اسپیکر ها بدون نیاز با سیم به صورت بسیار با کیفیت انتشار داد. ال جی از ویژگی Oled Surround در این تلویزیون استفاده کرده است که همانند ویژگی OTS عمل می کند و صدای هر المان در تصویر به صورت سه بعدی ارائه می شود.

ویژگی های هوشمند در تلویزیون ال جی G1 مدل OLED EVO 65G1

تفاوت در ویژگی های هوشمند در این تلویزیون با مدل های قبلی بسیار واضح و آشکار است. در این تلویزیون از سیستم عامل WebOS ورژن 6.0 منویی متفاوت استفاده شده است. بسیاری از میان بر ها در همان نوار اولی منو وجود دارند و دسترسی کاربر را آسانتر کرده اند. در این تلویزیون ریموت کنترل هم متفاوت است. در آن انحنای ریموت قبلی حذف شده و ریموت کنترل خوش کارکرد تر است. دکمه ها ی آن ژله ای است و در پایین ریموت از میان بر ها استفاده شده است. در این ریموت کنتترل از ویژگی و قابلیت مادون قرمز یا NFC استفاده شده که می توان با نزدیک کردن گوشی به ریموت کنترل، محتوای موجود در آن ها را با تلویزیون به اشتراک گذاشت و با تلویزیون نمایش داد.

پورت های کاربردی و کاربری بازی تلویزیون G1 مدل OLED EVO 65G1

در تلویزیون اولد ال جی G1 از 4 پورت HDMI استفاده شده است. تمام پورت های کاربردی  در این تلویزیون وجود دارد . پورت ها ورژن هایی را دارند که می توانند مشخصه ای را در پورت بیان کنند. برای نمونه پورت HDMI ورژن 2.0 می تواند تا 40 گیگابایت را انتقال دهد ولی پورت HDMI ورژن 2.1 می تواند تا 48 گیگابایت را انتقال دهد. در تلویزیون ال جی G1 ورژن پورت ها 2.1 می باشد و کاربری بازی را به صورت فوق العاده ای افزایش داده است. این تلویزیون دارای VRR می باشد که فرکانس تصویر بازی را با  فرکانس تلویزیون یکی می کند. در این تلویزیون از کارت گرافیک و قابلیت G-Synce پشتیبانی می شود که به موجب آن تصاویر بازی به بهترین نحو ممکن نمایش داده می شوند

مشاهده محصول در وب سایت شرکت سازنده

لیست قیمت تلویزیون های موجود در فروشگاه مجی کالا

ویژگی های فنی
مشخصات کلی
سازنده
ال جی
مدل
G1
اندازه صفحه نمایش
65 اینچ
نوع صفحه نمایش
تخت
نمایشگر نانو سل (نسل دوم)
نوردهی پس زمینه
OLED
زاویه دید
گسترده
رنج رنگ گسترده
رنج رنگ وسیع
مشخصات ویدیویی
موتور پردازشگر تصویر
a9 Gen 4
نرخ نوسازی تصویر(ایندکس)
120 هرتز
کیفیت تصویر
4K Ultra HD
وضوح تصویر
3840*2160
محدوده دینامیکی بالا ( HDR )
قابليت ارتقاء کيفيت تصوير
نسبت تصویر
16.9
روشنایی فوق العاده
دقت رنگ
دقت رنگ واقعی
مشخصات صوتی
سیستم بلندگو
2.2 کاناله
توان هر بلندگو
10 وات
مجموع قدرت خروجی صدا
40 وات
ساب ووفر
امکانات
پردازنده
4 هسته ای
سیستم عامل
WebOS
وای فای (WI-FI)
مرورگر وب
درگاه های ارتباطی
تعداد ورودی HDMI
4
تعداد ورودی USB
3
کامپوننت (COMPONENT)
کامپوزیت(Composite)
خروجی صوتی دیجیتال (اپتیکال)
ورودی RF
سایر مشخصات
سال ساخت
2021
مدل ریموت کنترل
MR21
گیرنده دیجیتال
رنگ
مشکی
اقلام همراه
پایه رومیزی
ریموت کنترل
کابل برق
باتری
دفترچه راهنما
نظرات کاربران
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
سایت:
نظر:
Captcha